Murat Taşer: Kocaoğlu bana değil, cevabı İzmir’e ver!

Bu haber 11 Şubat 2014 - 6:24 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

yazir83903b325

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, seçim çalışmalarına Torbalı’da devam etti.

AKP adayı İzmir’le çatış, İzmir’den oy iste

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, seçim çalışmalarına Torbalı’da devam etti. Partisinin Torbalı Belediye Başkan Adayı Yurdadoğ Mutlu ile birlikte Ayrancılar ve Pancar’da seçim bürosu açılışı yapan Taşer, yeni katılan partililere rozet taktı. Pancar meydanında hemşehrilerine seslenen Taşer, “CHP adayına soruyoruz; İzmir iyi yönetilmiyor bunun sebebi de sizin yönetme anlayışınızdan kaynaklanan zararlardır. Gelin bunları açıklayın diyoruz, CHP adayı ise Murat Taşer’e cevap vermeyiz diyor. Siz cevabı bana vermeyin Sayın Kocaoğlu İzmir’e verin, cevabı onlar bekliyor. Çünkü zararlarınız ve borçlarınız yüzünden yıllardır hizmet almayan onlar, unutulan onlar ve çaresizliğe maruz bırakılan onlar.” diye konuştu.

AKP, İzmir sizi defterin sonuna yazdı

Partililer tarafından konvoyla karşılanan Taşer, “Biriniz bakanlık koltuğundan diğeriniz başkanlık koltuğundan yöneticilik yaptınız, on yıldır İzmir’e verdikleriniz de ortada. Ne İzmir’i tanıyabildiniz, ne de hakkıyla ona hizmet edebildiniz. İzmir tarım kenti diyoruz, verimli topraklarından faydalanılmayan, köylüsüne kazandırmayan bir idare var. Deniz kenti diyoruz, denizden faydalandırmıyorlar, limanını tartışıyorlar. Her şeyi bir tarafa bırakın, Kocaoğlu, partisinin diğer belediye başkan adaylarıyla cenaze namazında bile yan yana gelemiyor, çatışmaktan başka bildikleri yok. İzmir’e ne verdiniz şimdi ne yüzle aday olup oy istiyorsunuz?” diyerek sözlerini sürdüren MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer yaptığı konuşmalarda AKP adayı Binali Yıldırım için de; yolsuzluklardan, rüşvet ve talandan başını kaldıramayan hükümetin adayı, hükümet olarak İzmir’e biçtiğiniz kefen ortada. İzmir’in değerleriyle çatıştınız, İzmir’i Konya’dan, Kayseri’den ve Bursa’dan geri bıraktınız. Şimdi şunu yapacağız bunu yapacağız diyorsunuz! Yaptığınız ortada İmralı canisine boyun eğmediniz mi, PKK ile pazarlık etmediniz mi, şimdi oy mu bekliyorsunuz? İzmir sizi defterin sonuna yazdı” ifadelerine yer verdi.

Kazanan neden İzmir olmasın?

İzmir’i sadece Ege ve Akdeniz’in yıldızı değil dünyanın önemli bir merkezi haline getireceklerini iddia eden Murat Taşer sözlerini şöyle sürdürdü. “çalışan İzmir, üreten İzmir; verimli topraklar İzmir’in! Öyleyse kazanan neden İzmir olmasın? İzmir’in ne kadar önemli ve büyük bir şehir olduğunun farkına varamayan, İzmirlilerin nelere gücü yeteceğini bilmeyenler sizin dilinizden anlamaz, bizi biz tanırız, bizi biz anlarız. Projelerimizi yakında göreceksiniz, kazanan üretici olacak, kazanan sanayici olacak, esnaf olacak. Bugüne kadar AKP hükümeti İzmir’den vergi topladı, başka illere dağıttı. CHP ve Kocaoğlu da kaynaklarını zarar eden şirketlerine verdi. İzmir’e zarardan başka bir şey vermeyen bu iki zihniyet, şimdi cevabını İzmir’den alacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al