DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

‘Türkiye’yi Deli Dumrul çetesi yönetiyor’

‘Türkiye’yi Deli Dumrul çetesi yönetiyor’
05.02.2014
0
A+
A-

MHP Grup Başkanvekili Vural, “Fezlekeler muhakkak TBMM’ye orjinal şekliyle gelmelidir, müdahaleedilmemelidir, hukuki süreç çalışmalıdır”. “Türkiye’yi bir Deli Dumrul çetesi yönetmektedir. Deli Dumrul çetesine çarpılmayan yoktur” dedi.

HaberRes_33207

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Fezlekeler muhakkak TBMM’ye orjinal şekliyle gelmelidir, müdahale edilmemelidir, hukuki süreç çalışmalıdır” dedi. Vural, Meclis’te, kürsünün yanına koyduğu “koyun resmi, tuzluk veyağdanlık” ile basın toplantısı düzenledi.

“Tarihimizin en karanlık en kirli en arsız en pişkin yönetim zihniyetiyle karşı karşıyayız” iddiasında bulunan Vural, şunları söyledi: “Türkiye’nin özgürlükleri, kaynakları bu soyguncu anlayışın tehdidi altındadır. Ortaya çıkan delillerin, 11 yıldır Türkiye’yi yöneten zihniyetin Türkiye’yi nasıl sömürdüğünü, nasıl tehdit ettiği, nasıl saadet zincirleri oluşturduğu, parayla ve sermayeyle medya dönüşümü yaptığı, açıkça ortaya çıkmıştır. Türkiye, Başbakan’ın başında olduğu büyük bir yolsuzluk ve soygun çetesiyle karşı karşıyadır.

Başbakan Erdoğan, bu yolsuzluk ve rüşvet çetesiyle bir yandan siyasetin finansmanını sağlıyor, kendi sermayesini ve yandaşını oluşturuyor, öbür yandan muhalefeti sindirecek medyasını oluşturuyor. İddianamedeki tapeler bunu açıkça gözler önüne sermektedir.

Bu tapelerden anlaşılmaktadır ki Başbakan bir ayağı yürütme öbür ayağı medya olan bir soygun çetesinin başındadır. Ortaya çıkmıştır ki Türkiye’yi bir Deli Dumrul çetesi yönetmektedir.

Deli Dumrul çetesine çarpılmayan yoktur. Başbakan Erdoğan, adete Deli Dumrul haline gelmiştir.”

 

Ses kaydını dinletti

Dün ortaya çıkan bir tapeye göre, Başbakan Erdoğan’ın, bir televizyon kanalına, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Gezi Parkı ile ilgili demecinin alt yazıdan kaldırılması talimatı verdiğini ileri süren Vural, “Bu ne utanmazlık, arsızlıktır, haddini bilmezlik, bu ne cürettir” dedi . Vural, bu görüşmeye ilişkin ses kaydını dinletti.

“Adeta, Abdülhamit döneminin sansürcü başı devrededir” ifadesini kullanan Vural, bu olayın demokrasiye, basın özgürlüğüne darbe olduğunu söyledi. Vural, “Yargıya ve bu sürece müdahale eden, hukuk dışı sözümüzü kesenbu zihniyet yargılanacaktır. Gezi Parkı savcıları için de bir suç duyurusudur” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın “bizzat MHP’yi dinleme ve izleme ekibini kurduğunu” öne süren Vural, siyah arabanın hesabının henüz verilmediğini anlattı. “Bu harami ve sansürcü düzeni yıkacağız” diyen Vural, BaşbakanErdoğan’ın akıbetinin Berlusconi gibi olacağını savundu.

-“Dinimizde, mecellede yeri nedir?”

Başbakan Erdoğan’ın, Almanya’ya giderken yaptığı açıklamaları anımsatan Vural, “Muhabirlerin kamuoyunun merak ettiği soruları yerine penguenleri mi soracak sana? Ne zaman göç ettiklerini mi soracak sana? Kontrasoru gelince kırmızı görmüş boğa gibi saldırıyor” diye konuştu. Vural, şunları söyledi:

“Hırsızları, rüşvetçileri, dinimizi, inancımızı alet ederek savunan Erdoğan’a şunları soruyorum: O ayakkabı kutularındaki, o para kasalarındaki milyon dolarların dinimizde, inancımızda, mecellede yeri nedir? Urla’da birinci derecede SİT alanına imar değişiklikleriyle senin ve ailen için yapılan villaların dinimizde, inancımızda, mecellede yeri nedir?

Bu değişiklik için yönetmelik çıkarmaya kalkan, ondan sonra sahte rapor alınmasının dinimizde, inancımızda, mecellede yeri nedir? Bazı medya gruplarını satın alan iş adamlarına devletten ihale sözü verme, havuz kurmanın dinimizde, inancımızda, mecellede yeri nedir? Millet ekmek bulamazken 700 bin TL’lik rüşvet saatiyle poz vermenin, çaka satmanın dinimizde, inancımızda, mecellede yeri nedir? Dünüre, bacanağa, kayınbiradere, mahduma devlet kesesinden rant sağlamanın dinimizde, inancımızda, mecellede yeri nedir? Tüyü bitmedik yetimin hakkını rüşvet, kara para, yolsuzluklarla, haramzadelere yedirmenin dinimizde, inancımızda, mecellede yeri nedir?”

“Önce vatandaştan özür dileyeceksin”

Hakkında fezleke hazırlanan bakanların “dizi dizi ortaya çıkmaya başladığını ve bunun bir tesadüf olmadığını” öne süren Vural, “Siyasette biraz onur, ahlak olması gerekir. Senin davan nedir? Tıpış tıpış gidiyorsunDolmabahçe’de Başbakanla görüşüyorsun. Ne dedi sana. ‘Bu davanın hakimi de savcısı da benim, seni yerim, ben kurtulurum sen kurtulamazsın’ mı dedi? Mert olacaksın. Liderinden değil önce vatandaştan özür dileyeceksin, Allah’tan af diyeceksin. Dava belli: rüşvet ve yolsuzluk” diye konuştu.

Başbakan’ın istifa eden milletvekillerine “tuzluk” diyerek hakaret ettiğini iddia eden Vural, “Bir AK Parti’li ‘bunlar asla nankörlük etmezler’ diye koyun sürüsünü ortaya koymuş. Tablo ortada. Ya tuzluk, ya yağdanlık veya koyunlatasvir ediyorlar. Nerede milli irade?” dedi.

Vural, Abdurrahim Karakoç’un “Büyükler bilir” şiirini okudu. Fezlekelerin TBMM’ye gelmemesini eleştiren Vural, “Adalet Bakanı malı götürenlerle birlikte hukuku da götürmektedir. Fezlekeler muhakkak TBMM’ye orijinal şekliyle gelmelidir, müdahale edilmemelidir, hukuki süreç çalışmalıdır” diye konuştu.