ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

BAHÇELI: HERKES HADDINI BILECEK

Bu haber 19 Mart 2014 - 11:26 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bir ülke ki düşününüz, 44 milyon yoksulu var, bir ülke düşününüz ki yoksulların içerisinde 13 milyon ekmeğe muhtaç, açlık sınırının altında kalan vatandaşımız var” dedi.

db-samsun1

Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Ordu’da Kumru, Korgan, Kabataş, Aybastı, Çatalpınar ve Çamaş ilçelerinde halka hitap etti .

İlçelere gelişi sırasında havai fişek gösterileriyle karşılanan Bahçeli, Aybastı ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetine yönelik eleştirilerde bulundu.

Türkiye’nin her geçen gün karamsar bir tabloya büründüğünü ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Bir ülke ki düşününüz, 44 milyon yoksulu var, bir ülke düşününüz ki yoksulların içerisinde 13 milyon ekmeğe muhtaç, açlık sınırının altında kalan vatandaşımız var. Gelir dağılımında adaletsizlik giderek uçurum halini alıyor, işsizlik yaygınlaşıyor, her kesimin sorunu artıyor. Esnafı dinleyin dert küpü, işçimiz perişan, çiftçimiz perişan, fındık üreticileri perişan haldeler. Böyle bir ortamda değerli vatandaşlarımız, bir iktidar yolsuzluk ve rüşvete doğru kaymamalıdır. Bu çok önemlidir. Bir ülke düşününüz ki, yolsuzluk ve rüşvetle ilgili ayın 17’sinde yapılmış olan bir sorgulamayla 41 kişi tutuklanmıştır ama 92 gün olmakla beraber bunlar 40 küsur günde salıverilmişlerdir. Bunların içerisinde İran’dan gelen bir uşak var. 29 yaşında İstanbul’da villalarda lüks hayatla geçiniyor, dört tane bakanın çocuğunu da avucunun içine almış, rüşvet ve yolsuzluklarla bakanları kullanır hale gelmiş. Bugüne kadar 187 milyon bir yolsuzluk ortaya çıkmış. Bunun hesabı sorulması lazım. Bunun hesabının sorulması için Başbakanın AK Parti olarak bu görevi üstlenmesi lazım.”

-“Herkes haddini bilecek”

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın yolsuzluk iddiaları karşısında birilerini suçlamasını doğru bulmadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kimseye komplo, kimseye montaj diyerek arkasından da ret ettikleri konular karşısında muhalefeti suçlayarak birilerine paralel devlet diyerek birilerine alçak, birilerine hain diyerek bir yere varmak mümkün değildir. Böyle bir şeye müsaade edilemez. Kimse buna fırsat veremez. Herkes haddini bilecek. Onun için bu seçimler sizin geleceğiniz açısından çok önemlidir. Bu seçimlerde mutlaka ve mutlaka AK Parti uyarılmalı, Recep Tayyip Erdoğan bu yanlıştan kurtarılmalıdır. Yoksa Türkiye’nin sonu felaket olacaktır. Buna karşı dikkatli olacağız.”

Bahçeli, diğer ilçelerde düzenlenen mitinglerde de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat