MHP Grup Başkanvekili Vural, Marmaris’te

Bu haber 29 Mart 2014 - 16:02 'de eklendi ve 660 kez görüntülendi.

oktay-vural15kc
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Türkiye’nin bir beka meselesi var, varlık yokluk meselesi var” dedi.
Vural, partisinin Marmaris’te düzenlediği mitingde, milletin birliğini ve bütünlüğünü korumak üzere siyasi bir tercih yapmak zorunda olduğunu söyledi.
Ak Parti ve CHP’yi uyaran Vural, “Kendinize çeki düzen veriniz. Sizin yakanızda altı ok, diğerinin yakasında ampul, bizim yakamızda üç hilal… Mesele bu değildir. Türkiye’nin bir beka meselesi var, varlık yokluk meselesi var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, İmralı’daki terörist başına iradesini teslim edemez. İmralı’daki terörist başı ve PKK bizim Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz. Bu konuma getirenler utansın” diye konuştu.
Haber: MHP Grup Başkanvekili Vural, Marmaris'te
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gazeteye verdiği demeçte, “Çözümle ilgili her türlü formüle açığız” dediğini iddia eden Vural, bu ifadeye tepki gösterdi. Vural, şöyle devam etti:
“Ne demek her türlü formül? Cumhuriyetimiz milli ve üniter devlettir, taviz vermeyiz. Milletimiz bir bütündür, taviz vermeyiz. Egemenlik bölünmez bütündür, taviz vermeyiz. Öyle her konuda taviz, her formüle açığız. Yok öyle. O zaman ‘Çanakkale geçilmez’ diyenler de ‘Buyurun geçin’ derlerdi. O zaman Sevr Barış Anlaşması yapıldığı zaman da ‘Madem barış olacak, her formüle açığız’ derlerdi.”
“Seçimler sonrasında özerkliği inşa edeceğiz” diyenlerin bulunduğuna dikkati çeken Vural, iktidarı temsil edenlerin, meydanlarda konuşanların elini vicdanına koyması gerektiğini kaydetti.
İktidara seslenerek, “Türk milletini temsil ediyorsunuz” diyen Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türkiye Cumhuriyeti birdir, bütündür özerklik federasyon olmaz’ diyemiyorsunuz. Bu hepimize yönelik bir tehdit. Evli evine, köylü köyüne giderse burası vatan olmaktan çıkar. Bu oyuna gelmememiz lazım, bu tuzağı bozmamız lazım. Hangi partiye oy vermişseniz verin ama her şeyden önce bize teslim edilmiş olan değerlerin kıymetini bilmemiz lazım. Sayın Başbakan diyor ki, ‘Çözüm ve barış sürecini ilerleteceğiz.’ Bu çözüm ve barış sürecini ilerleteceksin de Türkiye’yi nereye götüreceksin? Bunu söylemiyorlar. Çünkü biliyorlar ki ‘Hedefi söylersem, bu millet bu otobüse binmez. Tablo ortaya çıkmıştır. Tablo, küresel planlar neticesinde bu coğrafya içerisinde paralel bir millet ve devlet oluşturarak Türkiye’nin siyasi birliğini bozmaktır.”
Vural, konuşmasının ardından MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Erdoğan ve Marmaris Belediye Başkan adayı Zafer Alkan ile partilerini selamladı. Miting kapsamında şarkıcı Reyhan Karaca da konser verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al