NİĞDE’DE MHP NEDEN KAZANIR?

Bu haber 19 Mart 2014 - 11:28 'de eklendi ve 1.000 kez görüntülendi.

                Yıllardır bu topraklarda yaşayan bir Niğde sevdalısı olarak hiçbir siyasi beklenti içerisinde olmadan son dönemecine girdiğimiz yerel seçimlerle ilgili son değerlendirmemi Niğde’de yaşayanlarla paylaşmak istedim.

                Türkiye genelinde olduğu gibi Niğde’mizde de yaşanan seçim süreci yerelden çok genel konular ve liderleri ön plana çıkardı.

 Bazen propaganda diye asılan bilbordlardaki  reklamlar tam bir ironiyi ihtiva etti. 

Basın üzerinden özellikle MHP’nin adayı Fikret ÇITIRGI’nın davetlerine, açıklanmasını istediği sorularına sık sık rastladık.

AKP’nin adayı Sayın Faruk Akdoğan’ın ısrarla görmezden gelmesi ve kampanyayı başbakan üzerinden götürmeye çalışması gözlerimizden kaçmadı.

Sayın Fahri Eker’in bu yarışta iddialı bir söylem ya da çıkışına şahit olamadık.

Özellikle  Sayın Fikret  Çıtırgı’nın “Geleceğe iş bırakan değil, iz bırakan belediyecilik” adı ile hazırlattığı ve “Artık Yeter! Şimdi söz senin Niğde.” Sloganı ile devam ettirdiği proje kitabı makul, faydalı ve gerçekçi yaklaşımları içerdiğini gördük.

Projelerden uzun uzun bahsetmeyeceğim. Zaten her üç partinin bu mesele ile ilgili kitapçıklarını incelediğinizde farkı çok net göreceksiniz.

Ama Sayın Çıtırgı’nın basın yolu ile Sayın Akdoğan’a sorduğu 13 sorunun seçimden önce cevap bulması gerektiğini göz ardı edemeyiz.

Çünkü hepimiz bu memlekette yaşıyor ve bütün yöneticiler halkın meşru soru ve beklentilerine izah edilir cevaplar vermek zorundadır.

Hakeza sayın Çıtırgı’nın bir televizyonda “projelerimizi değerlendirelim” çağrısı da cevap bulamamıştır.

Aynı zamanda adayların performansı ve halktaki karşılığı da bu seçimin sonucunu etkileyecek temel noktalar arasında yer almaktadır.

Her üç adayın halktaki karşılığına baktığımızda sayın Çıtırgı sıkmadık el ve çalmadık kapı bırakmazken ve her mahallede mitingler yapıp halkla buluşurken  sayın Akdoğan’ın devletin gücü ve “Her yere havaalanı” açtıklarını, “İstanbul’da üçüncü köprü ve Marmaray” projeleri, kitapçıkta yer alıp da  nereye yapıldığı bilinemeyen Adliye Sarayı gibi Niğde’yi ve Niğdelileri üzen ironilerle sahaya hakim olmaya çalıştığını gördük.

Sayın Eker hangi saiklerle değerlendirmede bulunuyor pek anlaşılamadı. Nitekim anketlerde üçüncü parti olması da yarıştaki yerini belirleyen umdeler arasında gibi görünüyor.

Anketlerden bahsetmişken Akp’nin, Türkiye’de olduğu gibi  Niğde’de de çok ciddi oranda bir düşüş yaşadığına şahit oluyoruz. MHP  ise bütün anketlerde önde görünüyor.

Bu değerlendirmeler ışığında şunu söylemek pek de sürpriz olarak olmayacaktır. Niğde’de yeni bir dönem başlamaktadır. Bu yeni dönem MHP ile Sayın Fikret Çıtırgı başkanlığındaki ekiple olacak gibi görünüyor.

Temennimiz o ki artık Niğdeliler arzuladıkları ve özledikleri hayat standartlarına kavuşsunlar.

Sadece ilimizde olmayan Nazım İmar Planı gerçekleştirilsin. Riskli alan sorunumuz çözülsün. Yılan hikayesine dönen kentsel dönüşüm ve Akkaya problemi ortadan kalksın. Bir fuarımız ve turizm projemiz hayata geçsin. Kültür ve eğitim alanında kalıcı adımlar atılıp şehrimiz yeniden Aydınlar şehri olsun. Ticari ve sosyal atılımlar gerçekleşsin.

Artık Niğde dürüst, ahlaklı ve adaletli bir hizmete kavuşsun!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al