YURTTAŞ’IN AHLAT SEVDASI

Bu haber 17 Mart 2014 - 22:36 'de eklendi ve 1.115 kez görüntülendi.

Sultan Alparslan’a Malazgirt savaşında yurt olan ve Kubbetü’l İslam diye anılan 3 şehirden biri Ahlat, Van Gölü kıyısında Bitlis’e bağlı şirin ve köklü bir şehir. Bu açıdan Anadolu’nun kapısı olduğu gibi, devasa tarihi mezar taşları ile Anadolu’nun tapusu hükmündedir.

 

2009 yerel seçimlerinde, yıllardır Kırgızistan’da yaşayan ve memleketine gelip belediye başkan adayı olan A.Mümtaz ÇOBAN’ı çok iyi tanımasa da, Ona referans olan 3 Hilal’e teveccüh gösteren Ahlat Halkı, bu Selçuklu yurdunu MHP’ye, başkanlık makamını da A.Mümtaz Çoban’a teslim etti.

Ne hikmetse Mümtaz ÇOBAN seçildikten sonra MHP’den ayrılıp AKP’ye geçerek, kendisine oy veren Selçuklu Torunlarının gönlünü yıktı. O şimdi AKP Ahlat Belediye Başkan adayı…

 

MHP ise 2009 seçimlerinde aldığı ve adayın parti değiştirmesi sonucu kaybettiği emaneti, 30 Mart 2014’te geri almak için Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YURTTAŞ’ı aday gösterdi.

 

İsmail YURTTAŞ, eğitimci kimliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü zamanında yaptığı başarılı hizmetlerle tüm Ahlatlı’nın takdirin kazanmış bir isim. Emekli olduktan sonra sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını sürdüren YURTTAŞ,  öğrencilere “Vatan Sevgisi ve Ahlat Tarihi” konulu konferanslar  vermiş, eğitim ve kültür sahasında güzel işlere imza atmıştır.

 

İletişimi güçlü bir karakter İsmail YURTTAŞ, samimi ve alçak gönüllü…

Tam bir Ahlat aşığı.

Ahlat’ın tarihteki yerine dair yaptığı araştırmalar ve şehrin kültür zenginliğine dair yazıları var.

Yaptığı çalışmalardan bir kısmını “Müze Kent Ahlat” başlığı altında kitaplaştıran YURTTAŞ, Ahlat’a dair araştırma ve yazma çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kendisine yöneltilen “Sosyal demokrat birinin MHP’de ne işi var” eleştirisine, evirip çevirmeden ve inkara yönelmeden dosdoğru cevap veriyor. Sosyal Demokrat kökenden geldiğini ama geçmişinde utanılacak bir şey olmadığını söylüyor.  Yıllardır Ahlat’ta yaşadığı için herkes bilir ki; İsmail Yurttaş’ın bayrak, vatan ve millet sevgisi konusunda hayatının hiçbir döneminde kırılma olmamıştır. Zaten O da “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” sözüyle özetliyor MHP’de yer alışını.

 

Kendiyle barışık, çevresindekiler tarafından kabul görmüş ve herkesimden insanı kucaklayabilen bir halk adamı İsmail YUTTAŞ.

Ahlat’ın tarihten günümüze taşıdığı değeri bilen ve şehrin sorunlarına vâkıf biri olarak, çözüm odaklı projeler üretebilen bir vizyona sahip. Ahlat’ı “köylü-kentli” diye ayırmadan, tüm mahallerine eşit bakabilecek deneyimli bir ekibi var.

 

MHP Ahlat teşkilatı da bu aday profilini tamamlayıcı nitelikte. Genç ve dinamik bir teşkilat başkanı var; Fikret KEMER.  Mümtaz ÇOBAN’ın parti değiştirmesinin ardından, partide bir enerji kaybına müsaade etmeyen Kemer, yönetimiyle birlikte, gece gündüz demeden, Ahlat’a layık olduğu hizmeti sunmak için çaba gösteriyor.

 

Ahlat’ta güzel bir hava oluşmuş durumda. YURTTAŞ’ın adaylığı farklı siyasi çevrelerden de destek görüyor. Ahlat’ta farklı siyasi partiler içerisinde sözü dinlenen ve kanaat önderi olarak anılan isimler de İsmail YURTTAŞ’a açık destek vermekten çekinmiyorlar.  Allah utandırmasın.

 

Selam ve dua ile

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al