Adana Valisi

Bu haber 09 Nisan 2014 - 21:20 'de eklendi ve 731 kez görüntülendi.

Sayın Adana Valisi Hüseyin Avni Coş gerçekten çok enteresan ve renkli bir kişiliğe sahip. Adana medyasında her gün sayfalar dolusu Coş haberleri görmeniz mümkün. Devlet idaresinde pek tecrübeli ve donanımlı bir insan olduğunu da şahsımı dava eden avukatının suçlamalarından anladım. Maşallah dava dilekçesi değil de, mükemmel bir biyografi. Anlaşılan Sayın Vali, Sayın Başbakan’ın gazetecileri dava etme rekorunu elinden alacak gibi. Şüphesiz ki bilgileri dahilinde açılan bu davalara bakılırsa memlekette hiçbir gazetecinin bir şey yazması mümkün değil.

Vali Coş, geçen yıl bir kutlama töreninde hadise yaratmıştı. Vatandaşın birine “gavat” dediği için hakkında 4 yıl hapis istemiyle dava açılmış. Zamanın Belediye Başkan Vekili Z. Aldırmaz ile Adana Kurtuluş günü töreninde Atatürk rozeti için meydana gelen çetin gerginliği de hatırlamak lâzım. Hatay’da güya silâh yüklü TIR skandalında da Sayın Vali, hakkında en fazla söz edilen  kişiydi. Yazılanlar:

“10 Kasım törenlerinde kendisini protesto eden vatandaşa ‘Gavat’ diyen Adana valisi Hüseyin Avni Coş’u da, ‘Yılın valisi’ ödülüne aday göstermişti. Ankette Vali Coş, bütün rakiplerini geride bıraktı, açık ara önde gidiyor.” (Hürriyet 08.12.2013)

“TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 10 Kasım törenlerinde bir vatandaşa ‘gavat’ diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’u sert sözlerle eleştirdi. Vali Coş’un sözlerinin tasvip edilemeyeceğini belirten Çiçek, ‘’Valiler konuşmalarına, tavırlarına, her şeyine de dikkat edecek. Bunlar olmadığı takdirde bunca sıkıntının içerisine bir de vali sıkıntısı yaşarız’’ dedi.” (Hürriyet,14.11.2013)

Vali Coş geçen sene ABD’ye gitmiş ve Hocaefendi’ye biatlarını arz etmiştir. O günlerde birçok AKP yetkili de aynı işi yapıyordu. Coş bununla da kalmamış AGİK heyeti ile gittiği Senegal’de hizmet hareketi kurdelesi kesme şerefine nail olmuş. (Adana Medya,07.03.2014)

“AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın Açık Konuştu: Mağlubiyetin Sorumlusu Ömer Çelik ve Validir” (Adana Medya,08.03.2014).

Bunlara da dava açarlar mı bilemem. Lâkin yukarıdaki satırların tekrar da olsa dava edileceğine dair size garanti verebilirim.

17 Aralık’tan beri Başbakan “Cemaat”a savaş açmıştır da, acaba Hazret’in görüşü nedir? Bunu Adanalı bir meslektaşımızın sorması lâzım!

Bu kadar renkli bir kişiliğe sâhip bir Valimize Cumhuriyet tarihinde bile rastlamak mümkün değildir. Kutlamak gerekli. Tam sayın Başbakan’ın izinde.. Doğrusu da bu değil mi?

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al