BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Bu haber 14 Mayıs 2014 - 22:40 'de eklendi ve 1.609 kez görüntülendi.

Manisa ilimizin Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında 238 işçimiz şehit olmuş, birçok işçimiz ise maden altında mahsur kalmıştır. Bu hadise yüce milletimizi çok derinden yaralamış, hepimizi tarifi imkânsız bir acıya gark etmiştir.
ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Aziz milletimizin gözyaşlarının karıştığı samimi duaları Soma içindir. Temennimiz mahsur kalan işçilerimizin bir an önce çıkarılarak, ailelerine kavuşmaları yönündedir. Ülkü Ocaklarının bölgede bulunan il ve ilçe teşkilatları tüm mensuplarıyla birlikte arama kurtarma çalışmalarına katkı sunmaktadır.

Bu ulusal yas gününde Ülkü Ocakları tarafından düzenlenmesi planlanan tüm etkinlikler askıya alınmıştır. Bugün akşam namazı ile yatsı namazı arasında Ülkü Ocakları’nın tüm il, ilçe ve belde temsilciliklerinde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulacaktır. Cuma günü ise, Cuma Namazından sonra tüm il, ilçe ve belde temsilciliklerimiz aracılığıyla yurt genelinde şehitlerimiz gıyabi cenaze namazı kılınacaktır.

Son olarak, yaşanan bu hadisenin tüm yönleriyle araştırılıp, aydınlatılması; sorumluların derhal cezalandırılması ve bundan sonra yaşanabilecek hadiselerin önlenmesi adına ivedilikle gereken tedbirlerin alınması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Başta madencilerimizin aileleri olmak üzere yüce milletimize sabırlar diliyor, maden altında bekleyen işçilerimizin sağ salim çıkarılarak ailelerine kavuşmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
—————————————

IRAK TÜRKMEN MECLİSİ’NDEN TAZİYE MESAJI

Irak Türkmen Meclisi, Soma’da yaşanan maden faciasıyla ilgili taziye mesajı gönderdi.

IRAK TÜRKMEN MECLİSİ'NDEN TAZİYE MESAJIIrak Türkmen Meclisi adına Başkan Yunus Bayraktar’ın gönderdiği taziye mesajı şu şekilde:Soma’da meydana gelen faciayı biz Irak Türkmenleri olarak derin bir üzüntüyle takip etmekteyiz. Faciada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve maden ocağında halen kurtarılmayı bekleyenler için de ailelerine sağsalim kavuşmalarını temenni ederiz. Mileltimizin başı sağolsun.
—————————–

KKTC’DE 2 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Kıbrıs Türkleri de üzüntülü..

KKTC Bakanlar Kurulu, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu Başkanlığında saat 11.00’de toplandı. Bakanlar Kurulu, Soma’daki maden faciasında yaşanan can kayıpları için taziye mesajı yayınladı. Öte yandan KKTC’de 2 gün yas ilan edildi.

Soma’daki maden faciası Kıbrıs’ta da üzüntü yarattı.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu öncesinde bir açıklama yaparak 200’ü aşkın kişinin ölmesine neden olan maden kazasının Kıbrıs Türk halkını da üzüntüye boğduğunu belirterek, Türk milletine başsağlığı, hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine de sabır diledi.

Halen madende, kurtarılmayı bekleyen insanların da bir an önce kurtarılması temennisinde bulunan Yorgancıoğlu, çok uzun yıllardan beri ilk kez bu kadar çok insanın öldüğü bir kaza yaşandığına dikkat çekti. Öte yandan KKTC’de 2 gün yas ilan edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments