Kemalettin Yılmaz: Türk-İslam Âleminin Miraç Kandili Mübarek Olsun

Bu haber 23 Mayıs 2014 - 22:55 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 25 Mayıs Pazar akşamı idrak edecek olduğumuz Miraç Kandili dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı .

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Miraç kandilinin, tüm Türk-İslam âlemine birlik, beraberlik, barış ve huzur getirmesini diledi.

Milletvekili Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

25 Mayıs Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gecede Peygamber efendimize nasip olan Miraç mucizesini yıl dönümüne erişmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bu eşsiz ve mucizevî gece olan miraç gecesinin bizler için anlam ve önemi büyüktür.

Miraç gecesi dini açıdan büyük bir öneme sahip olmasının yanı sıra toplum olarak birlik, beraberlik, barış ve kardeşliğin pekiştiği önemli bir gündür. Ramazan ayına yaklaştığımız bu süre zarfında Miraç kandilini fırsat olarak bilmeli anlam ve önemine uygun olarak en güzel şekilde değerlendirilmelidir.

Toplum olarak birbirimize kenetlenmeli, geçmişte yaşanılanların muhasebesini iyi yapmalı, daha iyiye, daha güzele erişme adına yeni ve doğru kararlar almalıyız. Rahmet ve bereket dolu bu mübarek aylarda yapılacak duaların daha makbul olacağı inancıyla yüce huzura yönelmeli, dualarımızda kendimiz, ailemiz, milletimiz ve bütün Müslümanlar için her türlü iyilik ve güzellikleri talep etmeliyiz.

Özellikle şu son günlerde ülke gündemine baktığımızda yaşanan olaylar sonucunda görüyoruz ki bu tür maneviyat yüklü mübarek gün ve gecelere ve bu gecelerde yapılacak hayırlı dualara toplum olarak ihtiyaç duymaktayız. Soma faciasında yaşanan olaylar, kaybedilen canlar, sönen ocaklar için yapılacak her türlü dua atılacak türlü adım ciddi önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk-İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik eder, toplumsal birlikteliğimizin güçlendiği, iyilik ve güzelliğin hâkim olduğu, kin ve nefretin yok olduğu, insanlığın barış, huzur ve saadetin, birlik ve beraberliğin hüküm sürdüğü,  yaşama vesile olmasını Cenab-ı Allah’ tan niyaz ederim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al