Kutluata: Arifiye kazası ucuz atlatıldı. Ama hafife alınmamalı

Bu haber 30 Mayıs 2014 - 21:57 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

Kutluata: “Olay yerindeki manzara ve veriler ilk bilgiler göstermektedir ki Taşeronlaştırma diye özetlenen yağma ve yolsuzluk düzeni Arifiye’de de hortlamış, bu seferlik işçilerimiz canını Allah’ın bir lütfu olarak kurtarmıştır, ucuz atlatıldı ama hafife alınmamalı”

Arifiye Tren İstasyonu binasının 2. Kat betonunun dökülmesi sırasında 8 metre yükseklikteki bir katın çökmesi sonucu 5 çaresiz işiçimizin göçük altında kalarak yaralanması ile sonuçlanan kazadan 2 saat sonra kaza mahalline giden MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata önemli açıklamalarda bulundu.
  
Can kaybı olmaması en büyük tesellimizdir, yaralı işçilerimize Cenabı Allahtan acil şifalar diliyorum, diyen Kutluata olay yeri incelemesinden sonra olayın sıradan bir kaza olarak kabul edilemeyeceğini” söyledi.
  
17.30 sıralarında meydana gelen inşaat kazasının ardından saat 19.00’da yanında MHP İl Başkanı Levent Bülbül ve il yetkilileri ile birlikte Araştırma Hastanesindeki yaralıları ziyaret eden Münir Kutluata yaralılara şifa diledikten sonra hastane yöneticilerinden ve yaralı işçilerin yakınlarından bilgi aldı.
  
Daha sonra il yöneticileri ile birlikte saat 20’ye doğru Arifiye’deki kaza mahalline gitti. Burada olay yerindeki savcıdan, çevredeki görgü şahitlerinden, Devlet Demiryolları yetkililerinden ve diğer işçilerden bilgi alan Kutluata ve İl Başkanı Bülbül sorumlu inşaat mühendisi ile de görüştü.
  
MHP heyetinin ilk şaşkınlığı çöküntü altında başka işçi olup olmadığı konusunda kimsenin bir şey söyleyememesi ve olması endişesinin giderecek bilgilere ulaşılamaması idi. Yaralı işçiler biz altı kişiydik, diyormuş. Ama sorumluların yine tam işçi sayısından haberi yoktu.
  
Münir Kutluata “Olayın teknik sebepleri elbette yetkililerce açıklanacaktır, onu beklemek lazım” dedi. Bununla birlikte diye ekleyen Kutluata “olay yerindeki manzara ve veriler ilk bilgiler göstermektedir kiTaşeronlaştırma diye özetlenen yağma ve yolsuzluk düzeni Arifiye’de de hortlamış, bu seferlik işçilerimiz canını Allah’ın bir lütfu olarak kurtarmıştır, ucuz atlatıldı ama hafife alınmamalı” dedi. 
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al