Ruhsar Demirel: Bu haftanın engellerimizi aşmak için vesile olmasını diliyorum

Bu haber 13 Mayıs 2014 - 0:49 'de eklendi ve 603 kez görüntülendi.

yazir87489b325

Ruhsar Demirel: “İster kendisi isterse yakını olsun, tümü özel durumları nedeniyle haklı taleplerinin karşılanmasını, toplumsal kaynaşmayı isteyen özel insanların haftası bu hafta.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel “Engelliler Haftası” münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. “özel durumu olan tüm kardeşlerimize ve ailelerine mücadele azmi ve kolaylıklar diliyorum” diyen Demirel’İn açıklaması şu şekilde:

10-16 Mayıs tarihlerini içine alan hafta Engelliler Haftası. Engelli nüfusumuzun ne kadar çok olduğuna vurgu yapmak konunun toplumsal yaygınlığının göstergesi. Bu yaygınlığa rağmen erişebilirlik, ulaşılabilirlik konularında atılmamış adımlar, verilmemiş kararlar, tamamlanmamış eylemler var.

Sayısal ya da oransal bakımdan az olsalardı konu önemsiz mi olacaktı? Tam da “demokrasi” bu işte. Az ya da çok demeden, senden benden ayrımı yapmadan, taraf bitaraf yorumlarına varmadan biriciklikleri değerli bulmak.

İster kendisi isterse yakını olsun, tümü özel durumları nedeniyle haklı taleplerinin karşılanmasını, toplumsal kaynaşmayı isteyen özel insanların haftası bu hafta.

Sıradan olmayan ve standartların dışında hizmeti hak eden vatandaşların taleplerinin karşılanması hepimizin sorumluluğu.

Bu haftanın engellerimizi aşmak için vesile olmasını diliyor, özel durumu olan tüm kardeşlerimize ve ailelerine mücadele azmi ve kolaylıklar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al