Ülkücü İşçiler İşten Çıkarmaları Kınadı !

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 0:18 'de eklendi ve 855 kez görüntülendi.

Ereğli belediyesinde yaşanan işten çıkarmalara tepki olarak Ereğli’ye giden Ülkücü İşçiler Derneği Konya İl başkanı Engin Deniz, Ereğli ülkücü işçiler derneği başkanı Mehmet Baygut ve Avukat Alperen Kürşat Yener ve beraberindeki heyetle birlikte bir açıklama yaptı. İl Başkan vekili Sefer Dikilitaş ve yönetim kurulu üyeleri ile Ereğli’ye adeta çıkarma yapan Başkan Engin Deniz açıklamasına SOMA’da yaşanan felakete değinerek başladı.

Manisa’nın soma ilçesinde maden ocağında meydana gelen facia yüreklerimizi yakmıştır” diyen Deniz “Net rakam yetkililerce saklanmaktadır. Açıklanan rakamlarda ise 250’den fazla i işçimiz hayatını kaybetmiştir.
Yıllardır kamu eliyle üretimin yapıldığı bu sahalar özelleştikten sonra ihmaller artmış, bu tip olaylar artık çığırından çıkmıştır.
Meydana gelen facia iş kazası değil bir cinayettir” dedi.
En büyük temennimiz sorumlulara gereken hesabın sorulması ve 77 milyon insanımızın yüreğini soğutacak yaptırımlar uygulanmasıdır” diyen Deniz “Faciada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet yakınlarınada sabırlar diliyorum.
Yaralı işçilerimizede yüce Allah’tan şifalar diliyorum” dedi.
Başkan Deniz “AKP Taşeronluğu yapan bu firmadan ümit ediyoruz gereken hesap sorulur.
Herkesin adaleti şaşar ama Yüce Allah’ın hesabı hiçbir zaman şaşmaz bunuda hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.
Deniz açıklamasına şöyle devam etti. “ Bugün ise buraya Ereğli’ li işçilerimiz için geldik. 30 mart yerel seçimlerinde Ereğli Belediye Başkanı olarak göreve gelen Özkan ÖZGÜVEN ilk olarak Ülkücü İşçiler Derneği Eregli ilçe Başkanı Mehmet BAYGUT kardeşimizi ve Yönetimini işten çıkarmakla başladı.
Bunun yanı sıra ekmeğinin derdindeki 60′ a yakın işçi kardeşimizi daha işten çıkarmıştır. Belediye içerisinde çalışan bayan kardeşlerimize refüj çapalatan , işlerini bırakmak istemeyen, sayın başkanın zulmüne dayanmaya çalışan işçi kardeşlerimize ise psikolojik baskı uygulayarak en ücra işlerde çalışmaya zorlamaktadır, insanlık bunun neresindedir .
Buradan sayın başkana sesleniyorum partizanlık yapmayın , sadece size oy verenlerin başkanı değil, tüm Ereğli halkının başkanı olun. az öncede dediğim gibi herkesin adaleti şaşar Allahın adaleti şaşmaz.
Bu adalet bir gün sizlere’ de lazım olacaktır.
Halkımızın verdiği vergilerle oturduğu koltuğu hiç kimse kendi siyasi görüşüne ve menfaatine uygun şekilde kullanamaz.
Buradan Başkan ÖZGÜVEN’E sesleniyorum yüreğin varsa gel bizlere’de anlat o kadar işçinin hakkını neden çaldığını, evde ekmek bekleyen işçi kardeşlerimizin çocuklarınada anlat.
Şunu unutma sayın başkan Ülkücü İşçiler Derneği Konya İl Başkanlığı olarak, işten çıkarılan çeşitli oyunlarla mağdur edilen bütün işçi kardeşlerimizin maddi ve manevi olarak yanındayız.
Gerek hukuki gerekse siyasi olarak bu işin peşini bırakmayacağız. Şahsım ve Derneğim adına söz veriyorum. Bu zulmün ve yapılan haksızlığın hesabını soracağız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al