Yılmaz: “19 Mayıs, Türk Devletinin fiilen temellerinin atıldığı gündür.”

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 19:03 'de eklendi ve 498 kez görüntülendi.

MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir basın bildirisi yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “Türk milletinin tarihinde dönüm noktası olarak Samsun’da atılan ilk adımın 95. Yıldönümünü gururla fakat bir o kadar da üzüntü içerisinde karşılamış bulunmaktayız. 13 Mayıs 2014 günü Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası sonrası hayatlarını kaybeden birçok insanımızın derin üzüntüsü içerisinde bu yıl ki 19 Mayıs heyecanı geri plana bırakılmak durunda kalmıştır.  Bu büyük faciada kaybedilen canlar, sönen ocaklar Türkiye’yi derin yasa boğmuştur.” dedi.

Milletvekili Kemalettin Yılmaz daha sonrasında mesajında şu ifadelere yer verdi;
“19 Mayıs 1919 bağımsızlık ateşinin yakıldığı, ulusal bir bayram günüdür. Ülke yönetiminin gelişmesinde büyük rol oynayacak, ülkemizi çağdaş medeniyet ve uygarlık seviyesine taşıyacak, Atatürk’ün bizlere emanet bıraktığı değerlere en iyi şekilde sahip çıkacak olan gençlerimizdir.

19 Mayıs 1919, o dönemlerde ortaya çıkan sömürgeci güçlerce dayatılan bir geleceğin reddederek “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetle sonuçlanacak bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür.

19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir. Bugünkü, Türk Devletinin fiilen temellerinin atıldığı gündür. Vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı bu anlamlı gün büyük Türk milletinin ve geleceğimizin teminatı olan gençlere emanet olarak bırakılmıştır.

Cumhuriyeti sonsuza kadar korumak ve yaşatmak gençlerin en önemli amacı olmalıdır. Bu ülke Mustafa Kemal Atatürk’ün her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençlerinin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin temel taşı olan ve Atatürk’ün gençlere armağan ettiği “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı” içtenlikle kutluyor; bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlarımıza Cenab ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran, minnet anıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al