MHP’Lİ YALÇIN: HAVUZA GİREN TEDBİRSİZLER OLTAYA DÜŞECEKTİR

Bu haber 01 Haziran 2014 - 19:35 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

Semih Yalçın: “Öncelikle belirtelim ki Sayın Devlet Bahçeli tarafından bir Köşk anketi yaptırıldığı iddiası tamamen düzmece ve gerçek dışıdır.”Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof.Dr. Semih Yalçın,”Çıkar temin edip dünya nimeti devşirerek ayakta kalmanın yolunu iktidara yamanma ve yaranmaya bağlayanların ne medyada tutunmaları ne de toplumda saygın yer edinmeleri mümkündür. Bilinmelidir ki MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin temas ve ziyaretleriyle çatı adayı formülü konusunda yakalanan sinerjinin, öyle birkaç düzmece haberle dağıtılması mümkün değildir.”dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YalçınMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bir Köşk anketi yaptırıldığı iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir internet sitesinde yer alan haberde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda 10 ili kapsayan anket yaptırdığına dair “asılsız bir iddianın” servis edildiğini savundu. 

Öncelikle belirtelim ki Devlet Bahçeli tarafından bir Köşk anketi yaptırıldığı iddiası tamamen düzmece ve gerçek dışıdır” açıklamasını yapan Yalçın, şu ifadeleri kullandı: 

Bugün, iktidar çevrelerine yakın bir internet sitesinde yer alan haberde, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda on ili kapsayan anket yaptırdığına dair asılsız bir iddia servis edilmiştir.
 
Öncelikle belirtelim ki Sayın Devlet Bahçeli tarafından bir Köşk anketi yaptırıldığı iddiası tamamen düzmece ve gerçek dışıdır.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir müddetten beri devlet adamı olgunluğu ve ciddiyeti içerisinde sürdürdüğü çatı adayı formülüne ilişkin temaslarda hayli mesafe alınmıştır. Gerek eski cumhurbaşkanları gerek muhalefetteki siyasi partiler ve gerekse halk nezdinde, Köşk için bir çatı adayı bulunması noktasında görüş birliği bulunduğu ortaya çıkmıştır.
 
Genel Başkanımızın ilk etaptaki temas trafiği tamamlandıktan sonra, görüşmelere sivil toplum örgütleriyle devam edileceği, gerekirse siyasi partiler arasındaki ikili temasların yenilenebileceği duyurulmuştur. 
 
Çatı adayı formülü çerçevesinde yapılan görüşmelerde bütün milleti kucaklayacak ve Türk milletinin egemenlik haklarını göz ardı etmeyecek bir cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi noktasına yaklaşılmışken ortaya birtakım manipülatif ve spekülatif haberlerin atılması, maksatlıdır.
 
Haberler.com adlı sitenin servis ettiği asparagas haber, kendi tenakuzunu ve yalanını son paragrafında ortaya koymaktadır. Haberin son kısmında yer aldığı gibi partimiz üzerinden polemik yapma hevesinde olanlar, duruşumuzu bozmak için yalan manşetlere, uydurma malumatlara bel bağlamaktadırlar.  
 
Masa başından ve talimatla haber yazan sitelerin ne kadar ciddiye alınacağı, haberin muhatapları nezdinde olduğu kadar kamuoyunda da çok iyi bilinmektedir. Bu tür haberlerin en fazla iki hedefi vardır: Birincisi; Başbakan Erdoğan’ı her türlü hile, entrika ve desiseye başvurarak, düzenbazlık yaparak Köşk’e çıkarmak. İkincisi adı parlatılmak istenen bir takım isimlerin kendi varlıkları üzerinden oynadıkları siyasi kumara çanak tutmak ve onları büyük balıklar için avlamak.
 
Sebebi ne olursa olsun adı geçen haber sitesinin yaptığı habercilik değil, iktidar uşaklığıdır.Çünkü bu tür karanlık haberlerden Başbakan Erdoğan değil, isimleri şu veya bu şekilde aslı astarı olmayan kurgulamalara bulaşan kimseler zarar görür.  Zaten öteden beri havuz medyası isim kirletme ve şahsiyetleri pazara düşürme konusunda varını yoğunu ortaya koymaktadır.
 
Diğer taraftan bir haberin doğru olup olmadığı kadar onu kimin hangi amaçlarla kamuoyuna sunduğu da önemlidir. Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili süreçte Sayın Genel Başkanımızın başlattığı millî mutabakat arayışlarını baltalamak ve başarısız kılmak için yayınlanan haberlerin dayanağı AKP genel merkezidir. Servis sağlayıcıları da hortumlarını iktidarın açtığı menfaat kuyularına hoyratça daldıran havuz medyasıdır. Aklı başında hiçbir siyasetçi veya devlet adamı havuz medyasının ayak oyunlarına gelmeyecek, ancak havuza giren tedbirsizler oltaya düşecektir.
 
Çıkar temin edip dünya nimeti devşirerek ayakta kalmanın yolunu iktidara yamanma ve yaranmaya bağlayanların ne medyada tutunmaları ne de toplumda saygın yer edinmeleri mümkündür. 
 
Bilinmelidir ki MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin temas ve ziyaretleriyle çatı adayı formülü konusunda yakalanan sinerjinin, öyle birkaç düzmece haberle dağıtılması mümkün değildir.
 
Haberde adı geçen Meral Akşener İstanbul Milletvekilimizdir. Söz konusu haberi kaleme alan muhabirin, MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin anketinden(!) kaçıncı çıktığını Sayın Milletvekilimize sorup işin aslını öğrenmesi yeterli olacaktır. Adı geçen haber sitesinin editörlerine önerimiz, ortalığı bulandırmak yerine bu sayede gerçekleri kamuoyuna yansıtmalarıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al