YILMAZ’IN BERAT KANDİLİ MESAJI

Bu haber 12 Haziran 2014 - 3:16 'de eklendi ve 622 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz bu akşam idrak edeceğimiz Berat Kandili dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı
12 Haziran Perşembe gününü Cumaya bağlayan gecede mübarek Berat Kandilini idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Dinimizde kutsal bir gece olarak kabul edilen Berat gecesi Allah’a yönelerek günahları için af dileyen müminlerin bağışlanarak günahlarından kurtuluş beratının verildiği gecedir.
Üç ayların içinde yer alan bu mübarek gecede mağfiretler, tövbeler gerçekleşir. Bu mübarek geceyi en iyi şekilde geçirerek ve Rabbimize olan kulluk vazifesini yerine getirmemiz kendi hayrımıza olacaktır. Bu gece pek çok iyiliğin ve güzelliğin yanı sıra, aynı zamanda bir hüküm gecesidir.
Mübarek gün ve geceler, insanlar arasındaki sevgi ve saygı bağını, dayanışma ruhunu pekiştiren, birlik, beraberlik ve bütünlülüğümüzü, huzur ve esenliğimizi korumamıza vesile olan müstesna günlerdir. Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeli, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürerek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız.
Son günlerde toplum olarak bizleri derinden sarsan sayısız sorunlar yaşanmaktadır. PKK terör örgütleri tarafından Diyarbakır Lice’de 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı sahasında bulunan Türk Bayrağımıza haince bir saldırıya kalkışılmış ve Türk Milleti olarak bağımsızlığımızın sembolü olan Ay Yıldızlı Bayrağımıza el uzatan densizler olmuştur. AKP Hükümetinin Türkiye’yi getirmiş olduğu son nokta apaçık ortadadır. Bayrağımıza el uzatmaya kalkışan bu kendini bilmez kişi hak ettiği şekilde en ağır ceza ile cezalandırılmalı ve ülkeyi bu noktaya getiren kişiler bulundukları makamı biran evvel terk etmelidir. Yaşadığımız bu durum Türk Milleti olarak bizlerin asla kabullenebileceği bir durum değildir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk-İslam İslam âleminin Berat kandilini kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını, birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olmasını ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.
KEMALETTİN YILMAZ
MHP AFYON MİLLETVEKİLİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments