GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

Topcu,Bizim her şeyimiz açık

Bu haber 24 Kasım 2014 - 16:40 'de eklendi ve 448 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Zühal Topcu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Topcu, Türkiye’nin iktidar eliyle hiç olmadığı kadar kutuplaşmış bir ülke haline geldiğini öne sürerek, “Bugün iktidarın iddia ettiği gibi bu topraklarda gerçekte yeni bir Türkiye değil, iki Türkiye, iki rejim vardır. Biri Ermenekli Recep Amca’nın Türkiye’si; diğeri AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’si” diye konuştu. 

12 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nda, 5 bakan, 5 müsteşar, 360 bakanlık üst düzey yönetici ve idarecisi ile taşradaki 68 il müdürü ve 200 civarında müdür yardımcısının değiştiğini ifade eden Topcu, “Dünyanın hiçbir yerinde temel eğitimden orta öğretime geçişteki sınav sistemini 5 yılda 3 defa değiştiren bir ülke yoktur” diyerek, eğitim sistemine yönelik eleştirilerde bulundu. 

Bir mesleğin statüsünü belirleyen önemli göstergelerden birisinin çalışanların maaşları olduğunu dile getiren Topcu, öğretmenlerin aldığı maaşın yetmediğini ve neredeyse yüzde 30’a yakınının bu nedenle ek iş yaptığını söyledi. Okullardaki yönetici atamalarına ilişkin eleştirilerde de bulunan Topcu, “Artık okulların büyük kısmı ehil insanlar tarafından değil, elinde ‘kart hamili yakınımdır’ olanlar, sırdaşlar, yandaşlar, kapı kulları tarafından yönetilmektedir. Milletimiz ve milli eğitim camiası bu yönetim tarzını hak etmemektedir. İnsanlar arasına nifak tohumları ekilmiştir” görüşünü savundu. 

Öğretmen yetiştiren fakültelerde toplam 759 bin 880 öğrencinin eğitim gördüğü ve her yıl 130 bin civarında öğrencinin mezun olduğunu aktaran Topcu, bunlardan yaklaşık 40 bininin atandığını, geri kalan 90 bin civarında öğretmen adayının ise açıkta kaldığını vurgulayarak, atama bekleyen öğretmen adayı sayısının 5 yıl içinde 1 milyona ulaşacağını kaydetti. 

Gazetecilerin soruları üzerine “İç Güvenlik Reform Paketi”ni değerlendiren Topcu, “AKP iktidarı özellikle kendi parti devletini kurmak istediği için bütün yasalarla oynamaya başlamıştır” diye konuştu. Topcu, özellikle jandarma teşkilatının İçişleri Bakanlığına bağlanması konusuna TSK’nın sıcak bakmadığını belirterek, bu konuda TSK görüşünün dikkate alınmasını istedi. 

Topcu, Meclis kulislerinde milletvekillerinin cep telefonlarını şarj için kullandıkları sistemin cihazlardaki tüm verileri kopyaladığına ilişkin iddialar üzerine, “Bizim endişelenecek hiç birşey yok. Çünkü gizli yaptığımız hiçbir şey yok. Saklı yaptığımız hiçbir şey yok. Kendileri düşünsün, kendi vekillerini kontrol mekanizması bu. Bizim her şeyimiz açık” yanıtını verdi. 

“Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a İsviçre’den getirtildiği bildirilen kol saati nedeniyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 250 bin lira ceza kesildiği”ne ilişkin haberlerinin hatırlatılması üzerine Topcu, “Sembolik herhalde. İnşallah kendi kendilerinin sonlarını hazırlıyorlar” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.