YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

TARTIŞMALI OTOYOL

Bu haber 21 Ocak 2015 - 16:09 'de eklendi ve 535 kez görüntülendi.

ASLAN: “OTOYOL GEREKLİ Mİ, MALİYETİ TARTIŞILMALI”

Afyon MHP il başkanı Aziz Aslan yazılı basın açıklamasında:

Son günlerde yine Ankara-İzmir Otoyolunun İlimizden geçip geçmeyeceği konusunda tartışmalar olmaktadır. Esasında bu konu ile ilgili olarak il başkanlığımız ilk gündeme geldiği zamanlardan bu yana çok defa kamuoyu ile düşüncelerimizi yine basın açıklamalarımız ile paylaşmıştık.

Öncelikle böyle bir otoyolun Ankara-İzmir ulaşımı için mevcut duruma göre gerekli olup olmadığı tartışılabilir bir durumdur. Bir kere otoyol mesafeyi kayda değer şekilde kısaltmamaktadır. Fayda-Maliyet analizi ve uzun vadede getirisi-götürüsü iyi etüt edilmelidir. İnsanımıza faydası ve ekonomik yönü çok iyi araştırılmalıdır. Kısacası bir şeyi yapmış olmak için yapılmamalıdır. Bölgesel havaalanında olduğu gibi yeni bir yanlışa daha düşülmemelidir.

Afyonkarahisar ilimiz Türkiye’nin en kavşak noktasındadır. Otoyol şehrimizden ne kadar fazla uzaklaşırsa kavşak özelliğinden de o kadar uzaklaşacağız demektir. Bu durum özellikle ilimiz ekonomisini olumsuz yönden etkileyecektir. Daha da küçülmemize sebep olacaktır.

Yaklaşık iki yıldır hükümet temsilcileri yetkili bakanlar dâhil olmak üzere Afyona geldiklerinde Afyonluların hoşuna gidecek şekilde, Kütahya’ya aynı kişiler gittiklerinde de Kütahyalıların hoşuna gidecek şekilde konuşmalar yapmaktadırlar. Bu durum çok dikkat çekicidir. Afyonun iktidar milletvekili de “Afyon kalesinin yanından geçecek değil ya!” diyerek sanki Afyonlu hemşerilerimizin Otoyolun kalenin yanından geçmeyeceğini bilmiyorlarmış veya hiç otoyol görmemişler gibi alay etmiştir. Bu yaklaşım, her zaman yaptıkları gibi milletimizin” nasıl olsa bir şey bilmiyorlar” ya da “ yanlışta yapsak doğruda yapsak, eğri de konuşsak, doğru da konuşsak her şartta oy veriyorlar” yaklaşımıdır.

Bildiğimiz kadarı ile otoyol projesi kesinleşmiş bir proje olmamakla birlikte ihale aşamasına kadar da değiştirilebilir bir durumdadır. Hükümet yetkilileri bu durumu değerlendirmelidirler. Eğer vatandaşlarımızın talepleri dikkate alınmak yerine alaycı bir yaklaşımla hafife alınırsa Haziran seçimlerinden sonra Milliyetçi Hareket Partisinin yetkilendirilmesi halinde ciddi bir çalışma ile olması gereken konuların masaya yatırılacağının bilinmesini isteriz.

Çok geç olmadan hükümet mensuplarını göreve çağırıyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.