GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

Erdoğan’ın çevresinde döviz alıp satanlar var mı?

Bu biyografi 27 Şubat 2015 - 16:27 'de eklendi ve 537 kez görüntülendi.

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “AKP, seçim öncesi kaos peşinde. Davutoğlu, İmralı’dan Kandil’e kadar olan kirli ittifakı açıklamalıdır” dedi. Uzunırmak, “BDP ile müşterek adım atabiliriz” diyen bizzat Tayyip Erdoğan’dı. Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Gül’ün de şantaj kaseti vardı. Benimle ilgili de Genelkurmay Başkanı’nın da şantaj kasetleri vardı” diyor. Erdoğan, bu şantaj kasetlerine nasıl ulaştığını açıklamalıdır ” dedi.

Uzunırmak, ” Acaba Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevresinde veya ailesinde veya başka bir noktada, döviz kotasyonlarında, acaba Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları öncesinde ve sonrasında yüksek miktarda döviz alıp satanlar var mıdır ” diye sordu.

 

TÜRKİYE KAOSA SÜRÜKLENİYOR 

Ali Uzunırmak’ın açıklaması şöyle: “Türkiye, çok yoğun bir gündemle bir kaosa doğru sürüklenmektedir. Bu da en öncelikli sorumluluk siyasetçiye düşmektedir. Üslup ve usulün içeriğin önüne geçtiği bir Türkiye doğru mantık kurulamaz ve doğru siyaset inşa edilemez. Siyasetçinin bu sorumluluk içinde olması gerekir.

ÖZGECAN, SÜLEYMAN ŞAH, FIRAT, MALATYA’DAKİ ŞEHİTLERİMİZ

Gene kadın cinayetleriyle karşı karşıyayız. Özgecan’la başlayan, geçmişten beri süregelen acımız, Fırat Çakıroğlu gencimiz ile devam etmiş. Suriye’deki Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun yer değişikliği  ve Malatya’daki kaza ile devam etmiştir. Bugün bir başka acıyla Türkiye gündemine uyanmış bulunuyoruz.

TEPEDEN TIRNAĞA, YALANCILIK, İFTİRACILIK

Bütün gelişmeler karşısında en yüksek mesuliyet iktidara düşmektedir. Devletin yürütme erkine sahip olan insanlar en büyük sorumluluğu idrak etmesi gereken kesimdir.  Ama gelin görün ki, bu yetkiyi  paylaşanlar, tepeden tırnağa, yalancılık, iftiracılık ve münafıklık kumpanyası durumuna düşmüşlerdir.

EN BÜYÜK ADALETSİZLİK, EN BÜYÜK ZULÜM

Böyle bir Türkiye, yönetilebilir bir Türkiye olamaz. Ele  geçirdikleri güçle,  baskıyla, kanaat değişikliğini temin etmeye çalışmak, yalanla, iftirayla, kanaat etkilemeye çalışmak, en büyük adaletsizliktir, en büyük zulümdür.

AKP, SEÇİM ÖNCESİ KAOS PEŞİNDE 

Grup toplantısında, Sayın Başbakan, seçim öncesinde kaos çıkarmak için belli ittifaklardan bahsederek bir takım görüşler ifade etmektedir.

Sayın Davutoğlu, “6-7 Ekim’de devlet nerede diyen Devlet Bahçeli’nin, şimdi BDP ile nasıl bir koalisyon,  ittifak içine girdiğini MHP’li seçmenlerimize anlatacağız. Anlatacağız ki, bir daha istismarla aldatılmasınlar. MHP’nin BDP ile kirli ittifak içinde” olduğunu söylüyor.

DAVUTOĞLU’NDA BİRAZ UTANMA YÜZ KIZARMA VAR İSE…

Sayın Davutoğlu’na biz belgeyle cevap vereceğiz. Eğer biraz utanma, yüz kızarma, ahlak değerleri var ise, MHP’nin geçmişinden bu günü hiçbir kirli ittifak içinde olmadığını, Türk milletinin aleyhinde hiç bir girişimde olmadığını ve bir çok mensubunun da şehit olduğunu ve vatan millet uğranda her şeyi göze alabildiğini, tarih boyunca dik duruşunu sergilediğini ve sergilemeye devam edeceğini kendisinin bilmesi lazım.

 “BDP İLE MÜŞTEREK ADIM ATABİLİRİZ” DİYEN ERDOĞAN’IN TA KENDİSİDİR  

Erdoğan, 8 Şubat 2014’de Başbakan idi. Sayın Davutoğlu da kabine üyesiydi. Erdoğan, bilhassa kendi yandaş gazetecileriyle beraber olduğu bir anda şunu söylemiştir:

ERDOĞAN, 330’U YAKALAMAK ADINA BDP İLE ANLAŞMAK İSTİYORDU

Şimdi BDP ile anayasal değişiklik yapmaya sayımız yetmiyor. Ama geçen gün söyledim referandum noktasında yani 330’u yakalamak adına anlaşabilirsek onlarla da müşterek adım atabiliriz.

AKP-PKK’NIN 10 MADDELİK ANLAŞMASINI DEMİRTAŞ AÇIKLADI!

Peki, O günden bugüne ne geldi? O günden bu güne, dün CNN Türk tarafsız bölge programında Selahattin Demirtaş’ın hükümetin anlaştığı 10 maddelik taslak metin gündeme geldi. Aylardır varlığı yokluğu tartışılan. Şimdi Sayın Davutoğlu, bunları doğru değerlendirmeli.

DAVUTOĞLU, İMRALI’DAN KANDİL’E KADAR OLAN KİRLİ İTTİFAKI AÇIKLAMAZSA MÜFTERİDİR 

Kirli ittifakların, kirli pazarlıkların halk iradesinden TBMM iradesinden kaçırılarak, nerelerde İmralı’dan Kandil’e varıncaya kadar, nerelerde kurulduğunu, bu kirli ittifakların neler olduğunu, devletin yürütme erki Davutoğlu’nun elinde olduğuna göre, nerelerde bir kirli ittifak olduğunu açıklamasını  rica ediyorum, istirham ediyorum. Eğer devletin bütün istihbarat ve bilgi kaynaklarına sahip olduğu halde, realist, kararlı, belgeli bilgili, bunları açıklayamıyorsa, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının müfteri olmasını içimize sindiremeyeceğimizi ifade etmek istiyorum.

TÜRKİYE, YÖNETİLEBİLİRLİĞİNİ SÜRDÜREMEZ DURUMA GİDİYOR

Türkiye, yetki kargaşası içerisinde ve istismarı içerisinde yönetilebilirliğini adeta sürdüremez duruma doğru gitmektedir.  Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları yetkisini ahlaki değerleri ve eşitlik ilkesine aykırı bir şekilde devam etmektedir.

ERDOĞAN, ŞANTAJ KASETLERİNİ AÇIKLASIN

Sayın Cumhurbaşkanı’na buradan seslenmek istiyorum. Elimizde kendi beyanları ile kendisine sesleniyorum. Sayın cumhurbaşkanı, 22/4/2014’de,  “Cumhurbaşkanın da şantaj kaseti vardı. Benimle ilgili de Genelkurmay Başkanı’nın da şantaj kasetleri vardı” diyor. Yani zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Gül’ün kendisinin ve halen Genelkurmay Başkanı Özel’in şantaj kasetleri var diyor bazılarının elinde diyor.

ERDOĞAN, BU ŞANTAJ KASETLERİNE NASIL ULAŞTI ACABA?

Acaba Sayın Cumhurbaşkanı bu şantaj kasetlerine nasıl ulaşmış? veya bu şantaj kasetleriyle muhatabı olduğu kişilere mi şantaj yapıyor?

CUMHURBAŞKANI, ŞANTAJ KASETLERİYLE İLGİLİ NE GİBİ İŞLEM YAPTI?

Bu önemli bir konudur. Sayın Cumhurbaşkanı bu şantaj kasetleriyle ilgili ne gibi işlem yapmıştır? Bunların içeriği nedir? Bu şantaj kasetlerinin sahipleri veya muhataplarıyla ilgili ne gibi işlem yapmıştır? Bu içerikler doğrultusunda? Sayın Cumhurbaşkanı bunları açıklamalıdır.

MİT MÜSTEŞARI CUMHURBAŞKANI’NIN DEĞİL DEVLETİN SIR KÜPÜDÜR

Sayın Cumhurbaşkanı, “Hakan Fidan benim sır küpümdür” diyor. 12 Nisan 2012. Hakan Fidan Cumhurbaşkanı’nın sır küpü olamaz. Devlet, kurum ve kurallarla yönetiliyorsa, Hakan Fidan MİT Müsteşarı olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sır küpüdür.

BU DEVLET SENİN AİLEN DEĞİL!

Sayın Cumhurbaşkanı, 30-05-2007 Dolmabahçe görüşmelerinde, devrin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıtla görüşüyor. “Böyle bir görüşme asla açıklanamaz. Bu sadece ikimizin arasında. Allah’tan başka bilen yok” diyor.  Bu devlet senin ailen değil sayın Cumhurbaşkanı. Demokrasilerde, Genelkurmay Başkanı ile, Allahtan başka kimsenin bilmeyeceği bir şey olmaz. Devlet yönetimi bunu kaldırmaz.

ŞİMDİ “KUMPAS” DEDİĞİN ERGENEKON’A, ESKİDEN “SAVCISIYIM” DİYORDU

Sayın Cumhurbaşkanı, eğer devletin kurumların nizamına Genelkurmay’a bu kadar sahip çıkıyorsa, o zaman, Temmuz 2008’de Türk ordusuna karşı sonradan “kumpas” dediği Ergenekon operasyonuyla ilgili “evet ben bu davanın savcısıyım” demeyecekti.  Devletin kurumlarını devletin kurumsal yapısı içerisinde hukuk kuralları içinde koruyacak ve kollayacaktı.

ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLURKEN, “TARAFSIZLIKLA, ŞEREFİM ÜZERİNE ANT İÇERİM!” DEDİ

Bütün bu tartışmaların içinde en önemli nokta:

Elimizde, belki vatandaşımızda çok söyleniyor, işte gündeme getiriliyor ama yemin metninin içeriğini vatandaşımız bilmiyor olabilir. Elimizde, Cumhurbaşkanının TBMM Kürsüsünde yaptığı yemin metni var. Bu yemin metninin en son bağlayıcı kısmı şöyle:

“Türkiye cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi, tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma, Büyük Türk milleti ve tarih huzurunda namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

YA ŞEREFİNİ KORUYACAK, YADA BUGÜNKÜ TERCİHİNE DEVAM EDECEK!

Recep Tayyip Erdoğan, yeminine sadık kalarak, ya şerefini koruyacak, yada bugünkü tercihini yaparak sürdürmeye devam edecektir!

DEVLETİN BEKASI, AKP’NİN BEKASINDAN ÖNEMLİDİR

Sayın Cumhurbaşkanı ,seçildiği makam itibariyle şunu bilmelidir ki; artık devletin başıdır. Devletin bekası partisinin bekasından önemlidir.

Bugünkü tavrını sürdürdüğünde, partisinin bekasını düşünmeye devam ettiğinde, devletinin bekasına zarar verdiğinin farkında olmalıdır.

Cumhurbaşkanlığı cumhurun başkanlığıdır.  İktidarıyla, muhalefetiyle, muhtarıyla, profesörüyle valisiyle, köylüsüyle, işçisiyle bütün cumhurun başkanıdır.

 

DEVLETİN BEKASI GÜNDEN GÜNE TEHLİKEYE GİDİYOR

Eğer sayın Cumhurbaşkanı partisinin bekasını düşünürse, devletinin bekasının günden güne tehlikeye gittiğinin farkında olmalıdır.

Bu bilinç ile bu halka hizmet etmeye, yeminine sadık kalmaya, ben tekrar hem bir milletvekili olarak ve vatandaş olarak çağrıda bulunuyorum. Ülkemiz günden güne yönetilemez bir noktaya doğru gitmektedir.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI DOĞRU BİLDİĞİNİ YAPMAYA DEVAM ETMELİ

Bakın Cumhurbaşkanı’nın, Merkez Bankası’yla ilgili yaptığı açıklamalar, başka alanlarda yaptığı açıklamalar, uluslararası sermaye gruplarından Türkiye içerisindeki, borsayla, dövizle oynayan bir takım gruplara varıncaya kadar, Türk halkına çok büyük yükümlülükler getirmektedir.

DÖVİZLE BORÇLANMIŞ ŞİRKETLERE ZARAR

Doların, belli bir sent kazanması karşılığında, Türk şirketlerinin, Türk parası kazanıp, dövizle borçlanmış şirketlerinin, çok büyük zararlara ve yükümlülüklere girdiğinin Cumhurbaşkanı farkında olmalıdır.

ERDOĞAN’IN ÇEVRESİNDE DÖVİZ ALIP SATANLAR VAR MI, VARSA KİMLER?

Bir şeyi tavsiye ediyorum, çevresinde veya ailesinde veya başka bir noktada, döviz kotasyonlarında, acaba Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları öncesinde ve sonrasında acaba yüksek miktarda döviz alıp satanlar var mıdır? Bunların da hem kendisi hem de ekonomi yöneticileri tarafından takip edilmesini istirham ediyorum. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MHP’li Belediye’den Ramazan pidesine zam yok açıklaması

YESAŞ’TA EKMEĞE ve PİDEYE ZAM YOK! Kalite ve gramaj farkıyla vatandaşın yanında olan Yenişehir Belediyesi YESAŞ Ekmek Sanayii Yönetimi, geçen sene olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında ekmeğe ve pideye zam yapmama kararı aldı. 300 gram ekmek ve pide 1.75 TL’den satılacak. Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, YESAŞ’ın kalite ve gramaj farkıyla ilçe halkına en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğini söyledi. “YESAŞ’ta iki yıldır ramazan ayında ekmek ve pideye zam yok” diyen Başkan Aydın, “Malum bu yılın şubat ayında iki yıldır olduğu gibi 300 gram ekmeğin 1.75 TL’den satışına devam kararı almıştık. Benzer bir kararı ramazan pidesi için de aldık. 300 gram pidenin satış fiyatı da yine 1.75 TL’den olacak” dedi. Günde 13-15 bin, yıl…

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyoruz

MHP’nin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının yıldönümü sebebiyle açıklama yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘’Partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i ebediyete irtihalinin 24.yıldönümünde hürmet ve rahmetle anıyoruz.’’ dedi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, bu yıl da Anıtmezar’da bir tören gerçekleştirememenin hüznünü yaşadığını belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘’Merhum Türkeş Bey, inanmış bir dava adamı, Türk devlet ve siyaset hayatına derin izler bırakmış bir mücadele insanıdır.’’ açıklamasında bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı; ‘’Partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Al…

MHP Lideri Bahçeli’den Anasyasa Mahkemesi’ne HDP Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından HDP’nin Kapatılması İstemiyle Anayasa Mahkemesi’ne Açılan Davanın İadesine” ilişkin yazılı açıklama yaptı. MHP Lideri Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 17 Mart 2021 tarihinde, HDP’nin kapatılma istemiyle hazırlanıp Anayasa Mahkemesi’ne sunulan iddianame usul eksikleri gerekçe gösterilerek anılan Başsavcılığa iade edilmiştir. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline gelen, Anayasa ve Siyasi Partiler Yasası’nın ilgili maddeleri uyarınca hakkında temelli kapatılma talebi yapılan HDP, bu aşamada usul eksiklikler bahanesiyle zaman kazanmıştır.…

MHP Lideri Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Partimize üye olabilir ve isterse milletvekilliği yapabilir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Bahçeli, 'Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi, gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. Aslına bakarsınız önemli bir gelişmeyle, kritik bir itirafla karşı karşıyayız." dedi. "Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi, gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. Aslına bakarsınız önemli bir gelişmeyle, kritik bir itirafla karşı karşıyayız. Gerçi bu çıkışından memnuniyet duyduğumu da saklayamam. En azından altı okun içindeki milliyetçiliği hatırlamış!" ifadelerini kullanan MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamaları şöyle; "CHP Genel Başkanı, alem bir insan. Allah’ı var, sıkıntılı anlarda insanımızı iy…

MHP’den teşkilatlarına ‘4 Nisan’ genelgesi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın teşkilatlara twitter üzerinden yayınladığı mesajda MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefat yıldönümü olan 4 Nisan’da Covid-19 tedbirleri kapsamında uyulacak kurallara yer verdi. Semih Yalçın’ın gönderdiği bilgi notu şu şekilde: “Covid-19 tedbirleri dolayısıyla, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'i anmak üzere her yıl 4 Nisan günü MHP il ve ilçe teşkilatları tarafından düzenlenen açık veya kapalı anma toplantıları bu defa gerçekleştirilmeyecektir. MHP ve milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak Başbuğ'a duyduğumuz minnet ve vefa, çeşitli medya ve sosyal medya vasıtaları kullanılarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bilindiği üzere, C…

Ramazan’da teravih namazları yasak mı? Kaç adet aşı geldi? Bakan Koca açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirler kararları alındı. Buna göre; Ramazan ayı boyunca tüm Türkiye'de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ayrıca Ramazan boyunca toplu iftar ve sahur organizasyonları yapılmayacak. Bu çerçevede vatandaşların aklına takılan Ramazan ayında "Teravih namazı kılınacak mı?" sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verdi. TEDBİRLER ALINARAK KILINACAK Bakan Koca, Ramazan ayında kılınan teravih namazlarıyla ilgili, "Teravi namazları yasak olmayacak ama özellikle bu noktada hassasiyet gösterilerek tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek. Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın da bu konuyla ilgili zaten açıklamaları olacak ama toplu organizasyonlar iftar ve sahur gibi …

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ