Hayret!! Necdet Paşa Konuştu: PKK meşrulaşıyor

Bu haber 25 Mart 2015 - 13:20 'de eklendi ve 433 kez görüntülendi.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel,  verdiği röportajda PYD-PKK’nın terör örgütü kimliğinden çok IŞİD ile savaşan meşru bir güç olarak görülmesine yol açtığını söyledi.

Özel “Irak ve Suriye’de yaratılan ortam DEAŞ’ın giderek güçlenmesine, bütün dünyadan birçok radikal savaşçının bölgeye akmasına ve PYD/PKK’nın terör örgütü kimliğinden ziyade DEAŞ ile savaşan meşru bir güç olarak bölgede görülmesine yol açmaktadır. Bölücü terör örgütü, Irak ve Suriye’de yaşanan gelişmeler doğrultusunda elde ettiği kazanımları artırmaya çalışırken aynı zamanda kendisini ve diğer ülkelerdeki uzantılarını masum göstererek farklı bir algı oluşturmaya çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Özel, kimi ülkelerin hem bilgi teknolojilerini hem de dünyanın tehdit olarak algıladığı güçleri kullandığını söyledi, bunları da “üstünlük sağlama yarışının karanlık yüzü” olarak niteledi.

Özel’in verdiği bilgilere göre, sınır birlikleri güçlendirilecek ve yasal yetkileri yeniden düzenlenecek. Orta vadede sınır sorumluluğu muharip tugaylardan devralınacak ve 317 sınır karakolu tek bir komutanlık altında birleştirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments