DOLAR
8,7540
EURO
10,3892
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Gök Gürültülü
25°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
KUŞ VE İNSAN SEVGİSİ Kadir KESKİN Zamanın en büyük alimlerinden olan Zembilli Ali Efendi ,herkes tarafından sevilir ve sayılırdı. Sık sık tertip ettiği sohbet toplantıları çok samimi bir hava içinde geçerdi..Bir yaz günü hava oldukça sıcaktı..Zembilli Ali efendinin arkasındaki bahçede güller ve yeşillikler arasında sohbet ederken ağaçların tepesinden de cıvıl...
ŞARAP VAKTİ  (Hikâye) Kemal ÇOPUROĞLU     Evvel zamanlardan bir Kasım ayıydı; bir akşam üzeri öğretmen emeklisi karı koca Trabzon’a gitmek üzere   birlikte Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaydılar.       Ekonomik tarife uçaklarının seferine daha üç saat vardı ve oturmaktan sıkılan bu öğretmen emeklisi karı- koca  bir çay içmeye karar verdi. Havaalanlarında  kafeterya- kafe  denilen ve...
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”
10.12.2015
0
A+
A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde sahile vuran minicik Suriyeli çocuk Aylan’ı unutmayın, Doğu Türkistan’da yapılan katliamlarla asimilasyona maruz kalan insanları düşünün, Kırım, Kerkük, Telafer, Tuzhurmatu’da verilen şehitleri aklınıza getirin. İnsan haklarından söz edenlere sormak gerekir, Doğu Türkistan’daki, Türkmendağı’ndaki, Filistin’deki zulmün adı nedir? Bu zulüm ve haksızlıklar MHP iktidarında son bulacaktır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada ” II. Dünya Savaşı esnasında yaşanan acıların dünya üzerinde bir daha yaşanmaması amacıyla BM tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin üzerinden 67 yıl geçti. Ancak aradan geçen yıllara rağmen insan hakları sorunları bugün de dünyanın önemli meseleleri arasında yer almaktadır.

 630xNxHaberRes_46379.jpg.pagespeed.ic.4uK3T0wvv0

İnsan Haklarından bahsedenler dünyayı insanlar ve Müslüman Türkler olmak üzere ikiye ayırmış durumdadır. Eziyete uğrayan, zulüm gören Müslüman Türk’se zavallı dünya kör ve sağır olmaktadır.

İnsanların daha insan haklarından haberlerinin olmadığı çağlarda dahi, Türk milleti kendi milletinden, kendi dininden olmayanlara karşı da insan haklarını uygulamıştır. Henüz İnsan Hakları evrensel beyannamesinin yayınlanmasına daha 456 yıl varken bugün Filistin’de Müslümanlara zulmedenler, 1492’de soykırıma uğradıklarında ceddimiz Osmanlı tarafından kurtarılmışlardı” dedi.

 “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” 

Büyükataman, “Türk milleti tarihin her devrinde darda kalan insanlara ilgi ve merhamet gösteren erdemin adı ve şeref payesidir.

Asırlarca üzerinde yaşadığımız coğrafyalarda tutunmamızın sırlarından birisi de insana ve insan hayatına verdiğimiz önemde gizlidir.

Aziz ecdadımız Bilge Kağan’ın ” Açları doyurdum, çıplakları giydirdim, yoksul milleti zengin kıldım ” kutlu sözleri yaklaşık 13 asırlık vicdanın, devasa fedak‰rlığın somut halidir.

Ertuğrul Gazi Ocağı’nın manevi direği Şeyh Edebali’nin ” İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ” nasihati de insani duyarlılığın, ahlaki sorumluluğun ve kim olursa olsun herkese aynı nazardan bakan derin kavrayışın özetidir” açıklaması yaptı.

 Büyükataman,şunları söyledi: “Dün häkimiyet havzamızda bulunan toplumlar, milletimizin hakkını her zaman teslim ediyorlarsa bunun asıl nedeni şüphesiz ki ecdadımızın insanı merkezine alan geniş vizyonudur.

Milli kültürümüz, tarihin her döneminde düşkünlerin, kimsesizlerin, çaresizlerin, fakirlerin, yetimlerin ve yaşlıların sahipsiz bırakılmadığını göstermektedir.Ve dahası toplumdan asla dışlanmadıklarını, hor görülmediklerini kaydetmektedir.

Ecdadımız gittiği her yere yetimhaneler, imarethaneler, aşevleri, bakım evleri, yetiştirme yurtları, güçsüzleri koruma alanları, yollar, vakıflar, hanlar, hamamlar, kervansaraylar, okullar, camiler yapmıştır. Bu tarihi ve kültürel eserler sönmeyen meşale gibi üç kıtada hälä yanmaktadır.

Bugün ise dünyaya adaleti, hoşgörüyü öğreten bizler, insan hakları namına teraneler dinlemekteyiz.

” DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ, TÜRKMENDAĞINDAKİ, FİLİSTİN’DEKİ ZULMÜN ADI NEDİR? “

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde sahile vuran minicik Suriyeli çocuk Aylan’ı unutmayın, Doğu Türkistan’da yapılan katliamlarla asimilasyona maruz kalan insanları düşünün, Kırım, Kerkük, Telafer, Tuzhurmatu’da verilen şehitleri aklınıza getirin.

İnsan haklarından söz edenlere sormak gerekir, Doğu Türkistan’daki, Türkmendağındaki, Filistin’deki zulmün adı nedir?

Bu zulüm ve haksızlıklar MHP iktidarında son bulacaktır. Kökleri Türk milletinin tarihi ve kültürel gerçekliklerine dayanan ve geleceği kucaklayan bir anlayışın ifadesi ve Türkiye merkezli yeni bir medeniyet ve yeni bir dünya tesis etmeyi kendisine siyasi misyon olarak kabul eden Milliyetçi Hareket’in bu misyonu Türkiye’yi küresel güç ve lider ülke konumuna taşıyacak, bütün mazlum milletlerin de hür ve onurlu bir şekilde yaşaması için gerekli iradeyi ortaya koyacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, bu kararlılığı sağlayabilecek yeg‰ne siyasi güçtür. Bu gücü oluşturan temel dinamik ise; siyasi sistemin demokratikleşmesini, toplumsal değerlerin siyasi merkezde temsilini, kardeşlik ve dayanışma kültürünün häkim kılınmasını, uzlaşmayı ve milletimize mutlak güveni esas alan, manevi temelleri ” yaşa ve yaşat ” ilkesi olan ” Türk Milliyetçiliği ” anlayışımızdır.

” İnsanlara hürriyet, milletlere istiklal ” hatırlatmasıyla insanlık aleminin insan hakları gününü kutluyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.