YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Kurtulamadık şu Pravda’lardan

Bu haber 16 Eylül 2019 - 12:11 'de eklendi ve 1.066 kez görüntülendi.

Kurtulamadık şu Pravda’lardan

Osman B.Karabacak

Her zaman söylerim, memleketin en acınacak haldeki insanları kara cahil solculardır. İdeolojik iflastan sonra ellerinde kalan son sermayeyi bir tarafta deizm, ateizm ile bir taraftan da müzmin muhaliflikle ile idare etmeye çalışıyorlar.

Biçare solcular kapitalizme transfer olan kardeşleri sayesinde medyada ellerinde tuttukları köşeler sayesinde varlıklarını sürdürebiliyor ve toplumun önemli kesimini düşünceleri doğrultusunda ayartıyorlar. Bunların hep hakaret edip aşağıladıkları din baronlarından farkları yoktur. Kendilerini bir şekilde izleyen insanları cahil bırakmak için düşünmelerini, okumalarını engellerler. Böylece söyledikleri palavralar makyajlarla gerçekmiş gibi kabul edilir. Kendini solcu, ilerici, kemalist, aydın olarak niteleyen mesleki olarak sahasında başarılı insanlar fikren fakirlik yaşamaktadırlar, cahillerdir. Kendilerinin de farkında olmadıkları bu çaresiz durumda bir takım yalan yanlış sloganların, siyasi amigolarin telkini ile sosyal hayatlarında tepki verirler. İşin kötüsü de kendi çevrelerinin dışına kulak vermedikleri için papağan gibi tekrarladıkları yalanları kendi fikirleri gibi savunurlar.

Buna karşılık bizim mahallede, sağ cephede bilim ve kültür alanında ciddi bir hareket var. Türkiye’nin her köşesinden Türk milliyetçileri yeni dergiler çıkarıyor, alanında çok değerli kitaplar yayınlanıyor. Benim de çalışmalarını takip ettiğim bir çok ilim adamı eğitim yılının sona ermesi ile Türk tarihinin ana kaynaklarına inmek için Rusya, Moğolistan, Çin, Orta Asya, İran, Balkan ve Arap coğrafyasında araştırmalar yapıyorlar. Bu değerli ilim adamları Rus kaynaklarını Rusça, Çin kaynaklarını Çince, ülkesine Farsça, Arapça okuyarak tarihimize ve kültürümüze dair önemli katkılar sağlıyorlar.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş, “Okumayan, araştırmayan, sorgulamayan kişiler bu cephenin arkasında su bile taşıyamayacak” demesi ile gösterdiği hedef ile Ülkü Ocakları önemli hamleler yapmaya başladı. Her yaş grubuna ayrı dergi yayını, bilimsel sempozyumlar, Bilge Çocuk dergisinin gazete bayileri ile dağıtılmaya başlanması, Çocuklar için Kutadgu Bilig kitabının tüm Türkiye’de çocuklara ücretsiz olarak dağıtılması çok önemli gelişmeler. Allah ülkücü gençlerin ayağına taş değdirmesin.

***

Artı Gerçek internet sitesinde Ahmet Nesin, Erdoğan Bahçeli’nin emireri gibi, başlıklı bir yazı kaleme almış. Biliyorsunuz Sovyetlerin meşhur gazetesi Pravda, “gerçek” demek idi ki komünistlerin tüm yalanları burada yayınlanır ve dünya çapında taraftarları kandırıldı. Bizim kılıç artığı eski solcular da palavra sıkmak, milleti kandırmak için “gerçek” adından vazgeçmiyorlar.

Nesinoğlu bir takım dedikoduları öne sürerek Erdoğan’ın Bahçeli’nin sözünden çıkmadığını yazmış. Bir taraftan kendi cephesini MHP karşıtlığı ile güçlendirirken, MHP ile ittifak kurarak milli bir çizgiye gelen AKP’yi ve Erdoğan’ı tahrik etmeye çalışan bir şark kurnazlığı. Yazıda sağlaması mümkün olmayan bir çok palavranın yanında MHP’nin olduğundan güçsüz olduğunu göstermek isteyen çarpıtmalar da var. Ama kendilerini okuyanlar yukarıda bahsettiğim cahil solcu kesim olduğundan kimsenin sağlama yapmayacağına inandığı için rahat rahat yazmış.

Benim gözlemlediğim kadarıyla ne ABD’nin oyuna soktuğu AKP eskilerinin parti kurması ne de hem medyada hem de sosyal medyadaki yalan yanlış haberler Cumhur İttifakı’na ciddi bir zarar veremeyecek.

Nesin’in yazısı:

https://www.artigercek.com/yazarlar/ahmetnesin/erdogan-bahceli-nin-emir-eri-gibi

Osman B.KARABACAK
Osman B.KARABACAKosmanbkarabacak@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.