Bir Video da Ben Çekmek İstiyorum

Bu haber 05 Nisan 2020 - 11:32 'de eklendi ve 491 kez görüntülendi.

“Bir Video da Ben Çekmek İstiyorum”

Kenan EROĞLU

Monşer (1): Bir video da ben çekmek istiyorum.

Önüne gelen bir video çekiyor. Benim nerem eksik, ben de bir video çekip gerçekleri, sadece gerçekleri, en hakiki gerçekleri, saklanan gerçekleri ve süper gerçekleri açıklamak istiyorum.

Odgurmuş (2): Çekin efendim. Mani olan mı var. Çekin yayınlayın. Topluma faydalı olun.

Monşer: Ben de kendimce doğru olarak kabul ettiğim bazı noktalara dikkat çekmek istiyorum..

Odgurmuş: Bilim Kurulu oluşturulmuş orada durumlar değerlendiriliyordur. Vatandaşlar bilgilendiriliyor ve dikkatleri çekiliyor.

Monşer: Ben bilim kuruluna hiç güvenmiyorum. Toplamışlar oraya bazı doktorları. Bilim kurlu mudur nedir, o kurulda Tabipler odasından bir temsilci var mı? Yok. O halde kurulun benim nazarımda hiçbir geçerliliği yok.

Odgurmuş: Tabipler odası temsilcisi yok mu?

Monşer: Yok. Tabi olmaz, Tabipler Odası temsilcileri, tıpkı Mimarlar Odası temsilcileri gibi, devletin ve milletin aleyhine de olsa gerçekleri ve sadece gerçekleri söylerler. O kurula Tabipler odasından kimseyi almamışlar, almazlar.

            Odgurmuş: Bilim kurulunda bulunan insanlara güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz.

Monşer: Bana güveneceksiniz, az da olsa tv kanallarına arkadaşlarımız çıkıyor ve konuşulmayan, söylenmeyen şeyleri, orta yere seriyorlar. Yetmez mi?

Bak geçen bir Dr. Arkadaşım video çekmiş yayınlamıştı. Gerçi orada söylediği “Türkiye bu gidişle İtalya’dan kötü olacak” demesi şimdilik tahakkuk etmedi ama mutlaka Türkiye İtalya gibi olacaktır. Bekliyorum.

Odgurmuş: Ama onlar da, kendi bilgilerini en doğru bilgi,en gerçek bilgi ve hatta tek hakiki gerçek olarak ileri sürüyorlar. Kendileri dışındaki Dr.ların söylediklerini nazarı itibara almıyorlar.

Önce düşüncelerini sıralayıp insanlarda ümitsizlik meydana getiriyor, ardından da gerçekten halkı düşünüyormuş gibi bir takım öneriler ileri sürüyorlar.

Toplumda ümitsizlik ve panik havası estiriyorlar.

Monşer: Benim nerem eksik? O anlatılan konuları ben de biliyorum.

Zaten video çekmek için her şeyi pek bilmek de gerekmiyor. Sosyal medyada bedava akıl veren o kadar çok uzman (!) Dr. Vs. var ki onları takip etmek bile insanı Ordinaryüs Profesör yapar.

Odgurmuş: Bu videocular, sureti haktanmış gibi görünüp adeta felaket telalığı yapıyorlar.

İnsanları korkutup panik yapmasına sebep olabiliyorlar. Ya da yanlış bilgi vererek, insanları yanlışlar yapmaya sevk ediyorlar.

Monşer: Bir video da ben hazırlarım. Ben de insanları “sokağa çıkma yasağı uygulansın” derim. Bunda ne var.

Hatta ben çıkar nerede ne kadar hasta var hemen şehir şehir, ilçe ilçe hatta köy köy açıklarım.

İsterlerse insanlar o bölgelerden uzaklaşsınlar, virüsten kaçsınlar. Yakalanmasınlar.

Bu şekilde o bölgelerde hastalığı kapanların gittiği yerlere taşıması gibi bir durum asla söz konusu değil.

Olsa bile ben onun tedbirlerini de sıralarım.

Ben kimden aşağıyım?

Biz de her halde bazı şeyleri biliyoruz.

Olmadı batıdaki kitaplardan tercüme ederim.

Bu tercüme kitap ve makalelerden ben kendi adıma çok faydalandım.

Sonra dikkatinizi çekmek isterim. Devlet neden sokağa çıkma yasağı ilan etmiyor? Cevap verebilir misiniz? Anlamıyorum. Ben çektiğim videoda bundan da bahsedeceğim. Devlet derhal sıkıyönetim ilan etmeli asker sokağa inmeli, askeri araçlar caddeleri doldurmalı, hatta asker idareyi ele almalı. Sokağa çıkanları gerekirse vurmalı ki insanlar evde kalsın.

Bak dünyada kaç ülkede asker sokağa indi görmediniz mi?

Odgurmuş: Sokağa çıkma yasağını Marksist sol ve Chp’de istiyor ama o zaman ekonomi tamamen durur. Piyasa çöker. Bu durumu telafi etmek güç olur. Çalışması gerekenler var, üretim yapılması gereken iş sahaları var. İhracat yapılması gereken ürünler var. Bunların hesabı kitabı herhalde yapılıyordur.

Monşer: Ne hesabı, kimsenin hesap ne yaptığı yok. Bu işin altında bir bit yeniği var ama şimdilik çözemedim.

Sonra meydana gelen vakaların nerede olduğunu, hangi ilde daha çok vaka olduğunu neden açıklamıyorlar. Neyi gizliyorlar. Bu durumdan mütevellit ne gibi menfaatleri var bir türlü çözemedim.

Odgurmuş: Bu vakaların açıklanmamasının sebebini siz anlamadınız mı? İtalya da vakanın çıktığı yer açıklanır açıklanmaz insanlar kuzeyden güneye akın halinde göçtüler ve hastalığı kuzey bölgelerinden güney bölgelerine taşıdılar. Bizde de mi böyle olsun istiyorsunuz.

Monşer: Yok canım daha neler. Bizde öyle göç olmaz. Ben olsam engellerim.

Odgurmuş: Siz her konuya bir sebep buluyor, muhalefet duygularınızı bastıramıyorsunuz. Biraz aklıselim lazım.  Virüs ile mücadelede Bilim Kurulu’na ve kararlarına güvenmek gerekiyor.

Devletimiz büyüktür. Bu belanın da üstesinden gelecektir. Yeter ki biz birlik beraberliğimizi bozmayalım, nifak çıkarmak isteyen bozgunculara inanmayalım.

***

(1)-“Monşer”: “Batı özentisi içinde olan”, “cehaletinden rahatsız olmayan”, biraz sağcı, biraz solcu, biraz 1970’li yıllar ülkücüsü, biraz liberal, biraz Kemalist, biraz laik ve her halükarda halkını geri-sürü gören hayali bir şahsiyet

(2)- “Odgurmuş”: Kadim kitabımız Kutatgu Bilig’de “Kanaat-Akıbet” manasına gelen şahsiyet

Kenan Eroğlu
Kenan Eroğluknn.eroglu@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments