ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Polis Bölücüyü Korudu Ülkücüyü Tutukladı

Bu haber 17 Mart 2013 - 15:00 'de eklendi ve 2.093 kez görüntülendi.

BDP’nin tahrik dolu mitingleri bir çok merkezde gerçekleşti.

Mitinglerde APO’ya özgürlük, özerklik merkezli sloganlar atıldı.

PKK yandaşları bir çok il ve ilçede halkı tahrik etmekten geri durmadılar.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Nevruz bahanesi ile yürüyüş yapan bölücü örgüt yandaşları olay çıkardı. Leyla Atakan Caddesi’nden, Perşembe Pazarı’na kadar yürüyen BDP’li grubun tahrik dolu sloganları halkı çileden çıkardı. Toplanan vatandaşlar AKP ve PKK’yı protesto etti.  BDP’li grup  vatandaşların protestosuna küfür ederek ve taş atarak karşılık verince ortalık karıştı. Polis, olayları yatıştırmakta zorluk yaşadı. Caddede toplanan BDP`li grup,terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan attı.

Alana gelen bazı vatandaşlar, Türk bayrağı açarak gruba tepki gösterdi. Polis ellerinde Türk bayrakları olan grubu zor kullanarak alandan uzaklaştırdı. Polise direnen vatandaşlara polis gaz bombası ile karşılık verdi. Gruptan 30 kişiyi tutuklayan polisler bölücü örgüt yandaşlarınca alkışlandı.

BDP’liler daha sonra Nevruz kutlaması için polisin çember altına aldığı Perşembepazarı’na gitti. Nevruz kutlamasının yapıldığı yerin çevresindeki binalarda bulunan ev ve işyerlerinin balkon ve pencerelerine Türk bayrakları astı.

Erzurum’da da olaylar çıktı

Erzurum’da Nevruz kutlamaları sonrasında olaylar çıktı, BDP yandaşları ile vatandaşlar  taşlı sopalı birbirlerine girdi. Mal meydanında BDP tarafından düzenlenen Nevruz kutlamalarının ardından olaylar çıktı. Nevruz alanına polis bariyerini aşarak giren karşıt gruplar birbirine girdi. Taşlı sopalı birbirlerine giren gruplara polis tazyikli su ve gaz bombası atarak müdahalede bulundu. Çok sayıda gözaltı olurken, yaralananlara ambulansta bulunan sağlık ekipleri müdahale etti. 

 

Facebook’ta aşağıdaki resim paylaşıldı

 

antalya

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat