ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Pazar Sıcak
35°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
38°C
Çarşamba Sıcak
37°C
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...

Siyonizmin “Dört Benzemez”i…

Siyonizmin “Dört Benzemez”i…
09.03.2013
0
A+
A-

Siyonizmin “Dört Benzemez”i…

Şükrü Alnıaçık

 

Bir terör örgütünün başarılı “siyasi sonuçlara” ulaşabilmesi için mutlaka şu beş imkândan birine veya birkaçına sahip olması gerekir:

a)Ahlaksız ve maneviyatsız bir yandaş kitlenin bulunması,

b)Düşman olarak görülen kitlenin çaresizleştirilmesi,

c)Ülke yönetiminin acizlik ve kanıksama içinde olması,

d)Çok güçlü bir dış destek veya destekler bulunması,

e) Fikir adamları, üniversite,medya ve yazarların parayla satın alınabilir olması…

Bu şartlar oluşmadığı sürece Türkiye’de “mantıklı ve kabul edilebilir bir Kürt sorunu” olduğunu kabul etmek mümkün değildir. Ancak yukarıdaki şartlardan bir kısmının bile ortaya çıkmış olması, adına ne derseniz deyin büyük biri sorunla karşı karşıya olduğunuzu göstermektedir. Marksist PKK terörünün “Kürt sorunu” olarak sunulması, başlangıçta bir solcu aydın züppeliği olarak ortaya çıkmış olsa da gerçekte psikolojik savaş kurnazlığından başka bir şey değildir. Ancak bugün ortaya çıkan çözüm stratejilerine bakınca görüyoruz ki sonuçta Türk Milliyetçiliği, teröre kurban edilmek üzeredir.

Bu onursuz çözüm arayışları, Başbakanın hareketlerinden anladığımız kadarıyla “Türk Milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmasıyla” son bulmaktadır. Bize göre bu “zorlama“nın da kaynağı, yine Siyonizm’den başkası değildir.

Yahudilerin Fırat havzasını da içine alan Tevrat’ta tanrı tarafından vaat edilmiş topraklar için yeminli ve imanlı olduğuna dair pek çok makale kaleme alınmıştır. Fırat’ı alırlar, alamazlar… Kürdistan kurulur kurulamaz… Bunlar ideolojik temennilerdir. Ancak görülen odur ki, Siyonizm, Türk Milliyetçiliği karşısında büyük bir mevzi kazanmıştır. Siyonizm’in Milliyetçiliğe olan düşmanlığının mantığını anlamak için biraz geriye gitmek gerekir.

Yakınçağ’a egemen olan ve içinde nüfusuna oranla çok fazla miktarda Yahudi bulunan “Burjuva sınıfı,” asaleti ve diyaneti Fransız İhtilâliyle saf dışı bıraktıktan sonra “Burjuva Ulus devletleri” ortaya çıktı. Ancak Yahudilerde olmayan ve kapitalist hamlelerine engel olan bir sorun daha vardı. O sorun, Ulusal menfaatlere gönülden bağlılık yani “Milliyetçilik“ti.

Katolik taassubunun baskısından zor kurtulan Yahudiler, bu kez de “Milliyetçiliğin” pençesine düşmüşlerdi. Bu nedenle Yahudiler, “Ulus devlet“in ideolojik ve ekonomik merkeziyetçilik felsefesi olan Milliyetçiliği yenebilmek için 4 ideolojik silah ürettiler:

1-Önce sınıf ideolojisi olan “Marksizm“i, ortaya çıkardılar.

2-Sonra da “Faşizmi,” Hitleri finanse ettiler. İsrail, Hitler Faşizminin ve Stalin Sosyalizminin önünden kaçan Yahudi göçmenlerle kurulmuş bir devlettir.

3- Milliyetçiliği, tarihi kavmiyetçilikle karıştıran “Siyasal Ümmetçiler” de Milliyetçiliğe düşman olunca Siyonistlerin kullanabileceği üçüncü grup ortaya çıktı.

4- II. Dünya savaşından sonra Siyonistler, entelektüel rotayı bu kez “Açık Toplum İdeali“ne doğru çevirdiler ve dünyada Milliyetçiliğe karşı yeni bir savaş başlatıldı.

Sonuç olarak Ulusal bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti bugün, 4 silahlı bir Siyonist çapraz ateşle karşı karşıyadır.

Ümmetçilerin” iktidarında eski “Marksistler,” paralı “Açık Toplum” mühendisleriyle kol kola, Irkçılık ve “Faşizm” edebiyatı yaparak İsrail’e hizmet ederken Milliyetçilik, çoktan başbakanın ayakları altına alınmıştır.

Siyonizm’in dört benzemezi“nin tek ortak noktası, şu veya bu sebeplerle “Türk Milliyetçiliğine düşman” olmalarıdır.

Ümmetçiler PKK’dan, PKK, Marksistlerden, Marksistler Liberallerden, Liberaller Ümmetçilerden ve… Siyonistler bunların hepsinden yararlanarak dünyanın en mukavemetli ulus devletini çözmeye çalışmaktadırlar.

Türkiye’de oynanan ve birçok noktası bize “isyan ettirecek kadar” mantıksız gelen oyunun aslı astarı budur.

Türk Milliyetçiliği, başbakanın ayakları altına düşmez elbet… Ancak, Türk Milleti, “Siyonizm’in dört benzemezi“nin sıcak tehdidi altındadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.