ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,0003
EURO
17,4781
ALTIN
964,56
BIST
2.371,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Çarşamba Açık
30°C
Perşembe Açık
30°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Yağmurlu
24°C

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLAR – Yaşar KİRAZ

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLAR – Yaşar KİRAZ

“Anadolu topraklarında sekiz yüz yılı aşkın bir süre Ermenilerle beraber yaşadık.Onlara hamilik yaptık.Türkün hoşgörüsüyle ezilmekten,hor görülmekten kurtulmuş,insanca yaşamayı bilmişlerdir.”

 

 

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLAR

(Başka Bir Bakış Açısı)

 

 

 

 Emperyalist güçlerin, Türkiye üzerinde oynadığı oyunlardan bir kuble;

 

Berlin Konferansı’nda (13 Temmu1887)ortaya atılan Kürt ve Kürtler senaryosu günümüzde egemenlerin yerli taşeronları tarafından hayata geçirilmek istenmektedir. Tarihsel sürece baktığımızda görülecektir ki, Kürt Senaryosu’nun arkasındaki gerçek Büyük Ermenistan Devleti idealidir.

Nasılmı;

Osmanlı-Rus Savaşı’nın ardından imzalanan Ayastefanos Anlaşması’nın (ki Sevr kadar ihanetlerle doludur)Osmanlı Devleti’nce kabullenilmek zorunda bırakılan 16. maddesi şöyledir:

“Ermenistan’dan Rusya askerinin istilası altında bulunup Osmanlı Devleti’ne verilmesi gereken yerlerin boşaltılması oralarda iki devletin dostane ilişkilerinde zararlı karışıklıklara yol açabileceğinden, Osmanlı Devleti Ermenilerin barındığı eyaletlerde mahalli menfaatlerin gerektirdiği ıslahat ve düzenlemeyi vakit kaybetmeksizin yapmayı ve Ermenilerin Kürtlere ve Çerkezlere karşı güvenliklerini sağlamayı garanti eder”.

Anlaşmanın bu hükmü,esas itibariyle bağımsızlık kazanmak isteyen Ermenileri tam anlamıyla tatmin etmemiş olsa dahi “Ermeni Sorunu”nun tarihte ilk kez bir uluslararası belgeye yansıması ve “Ermenistan” diye bir bölgenin varlığından söz edilmesi yönünden büyük önem taşımaktadır.

1878 yılında toplanan Berlin Kongresi sonucunda imzalanan Berlin Antlaşması’nın 61. maddesi de Ayastefanos Anlaşması’nın 16. maddesi yerine şu hükmü getirmiştir:

“Osmanlı Hükümeti, halkı Ermeni olan eyaletlerde mahalli ihtiyaçların gerektirdiği ıslahatı yapmayı ve Ermenilerin Çerkez ve Kürtlere karşı huzur ve güvenliklerini garanti etmeyi taahhüt eder ve bu konuda alınacak tedbirleri anlaşmada imzası devletlere bildireceğinden, bu devletler söz konusu tedbirlerin uygulanmasını gözeteceklerdir”.

 

Sevr Antlaşması’nın 62.ve 64.maddelerine göre ise İngiliz,Fransız ve İtalyan temsilcilerinden oluşan bir komisyon Fırat’ın doğusundaki Kürt vilayetlerinde bir yerel yönetim düzeni kuracak, bir yıl sonra Kürtler dilerse Birleşmiş Milletler’e başvurup bağımsız bir devlet olma talebinde bulunabileceklerdi. 1912 yılında ABD başkanı Wilson, Wilson ilkelerinde Türkiye sınırları içerisinde Ermenistan ve Kürdistan kurulmasını salık veriyordu. (02/07/2013 Tarihli Mondros,sevr ve lozan gerçekleri isimli makalemde var,Wilson prensipleri http://www.turansesi.com/kose-yazisi/628/mondrossevr-lozan-gercekleri.html)

 

Sevr hortlatılmak isteniyor. Lozan’da Lord Curzon, “Şimdi bu masada verdiklerimizi yakında ekonomik zorluklar içine düştüğünüzde bir bir geri alacağız” diyordu.Ülkemizin düştüğü borç batağı, yaşadığımız ekonomik kriz, milletimizin düştüğü psikolojik buhranlar ve oluşturulan sanal gündemlerle milletimiz daha zor günlerin kendisini beklediğini maalesef algılayamamaktadır.

 

Paris Konferansı’nda yer alan ve Kürt delegesi olarak seçilmiş olan Şerif Paşa Ermeni asıllıdır. Güya kürt’lerin sorunlarını dile getirmektedir fakat Ermeni ideal ve hayallerine hizmet etmektedir. Zira PKK’da Ermeni terör örgütü ASALA’nın devamıdır. MİT raporlarına göre Şanlıurfa ili, Halfeti İlçesi, Ömerli Köyü’nde doğan Apo’nun asıl adı Artin Agopyan’dır.Babası ise Suriye asıllı Ömer isimli bir Ermenidir. Ve hafızalarımızı biraz tazelersek Güneydoğu’da ölü olarak ele geçen teröristlerin %80’inin sünnetsiz olduğu bir realitedir. Öcalan’da İmralı’daki görüşmelerinde ASALA ile 1980’lerde birlikte hareket ettiklerini ve toplantı düzenlediklerini itiraf  etmiştir.

 

Kenya’da Abdullah Öcalan yakalanınca Vatikan:“Kürtler bağımsızlıklarını bekliyorlar” açıklamasını yapmıştır. Lozan’da Musul meselesi konuşulurken İngilizler Şeyh Sait’i kullandılar. Fransızlarla Hatay mevzusu konuşulurken Dersim İsyanı gerçekleşti,Türk ordusu Kıbrıs’taki katliama dur deyince ASALA örgütü devreye girdi.1984 yılında ise Ağır sanayi yatırımları ile birlikte GAP’ın gerçekleşmesi sayesinde Türkiye’nin kalkınması ve bölgedeki suyun kontrolü sağlanacakken Amerika’nın düğmeye basmasıyla PKK devreye sokulmuştur. Apo’nun: “Şeyh Sait’in devamıydım, kullanıldım. Batılı ülkelerden yardım alarak Türkiye’ye karşı savaştım” açıklamaları tespitlerimizi ve yorumlarımızı doğrular niteliktedir.

 

Arz-ı Mev’ud’da kürt kartı ABD’ nin Irak’taki Kürtleri kışkırtması üzerine; Saddam’ın Kürtleri yok etme kararı alması ile ABD bölgeye çekiç güç yolladı. Çekiç güçle birlikte bölgede 1000 olan

PKK’lı terörist sayısı onbinlere çıktı.Kürt sorunu bilhassa Körfez krizi ile birlikte ABD Kongresi’nin gündemine gelmekle beraber, Rum ve Ermeni Lobileri’nin aksine,Yahudi lobisi’nin desteğini alarak ortaya çıkmıştır.İsrail’in Ortadoğu’da son derece zayıflamış bir Irak istemesi ile birlikte Körfez Savaşı boyunca Saddam Hüseyin’in İsrail’e Scud Füzeleri’ni göndermesi;ABD Kongresi’nde Yahudi lobisi’nin Kürt ayrılıkçılığını desteklemesine neden olmuştur.

 

Washington Institute for Near East Policy (Yakın Doğu Politikası için Washington Enstitüsü ) adlı bu kuruluş hedeflediği Kürt Devleti’ne Türkiye’nin Güneydoğu’sunu da dahil etmek istemektedir.

Amerikan,Yahudi basınının önemli yayın organlarından biri olan Washington Jewish Weekly’ de Ortadoğu’daki sorunların Kürtlerden kaynaklandığını Self-Determinasyon ile bunların kaderlerini tayin etmesi gerektiğini belirterek hedeflerini açıkça ortaya koymaktadırlar. İran-Irak Savaşında Kürtler İran aleyhinde kullanılmıştır.Daha sonra ise Yahudiler Irak’ın kuzeyinde bir Kürt Devleti, ortasında bir Sünni Devleti ve güneyinde bir Şii Devleti kurma amacındaydılar ve bugün buna kısmen ulaşmışlardır.

 

Kürtler’in kullanılmasının amacı çok açıktır. Kürdistan hayalini empoze eden sözüm ona,örümcek kafalı beynini batıya,ruhunu şeytana satmış aydınlar,Yıllarca neye ve kime hizmet ettiklerini bilmeden,egemenlerin maşa olmuşlardır.

 

Bu makaleyi aslında Kürt vatandaşlarımızın okumasını istiyorum…

 

 

İla nihaye böyle gitmeyecek…!!!

 

Türk Milleti karda donmak üzeresin,uyku tatlı geliyor fakat ne yazık ki öldüğümüzün farkında değiliz…!!!

 

Yaşar KİRAZ

KONYA

 

 

Kaynak:

www.doguturkistan.com.tr

Hakan Türk-Büyük Komplo-

P.Alford Andrews-Türkiyede Etnik Gruplar-

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş