ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
17,2415
EURO
17,5503
ALTIN
961,63
BIST
2.408,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Perşembe Açık
29°C
Cuma Parçalı Bulutlu
29°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
26°C

Eğer Param Olursa: ATATÜRK CAMİÎ YAPTIRACAĞIM

Eğer Param Olursa: ATATÜRK CAMİÎ YAPTIRACAĞIM
24.10.2013
0
A+
A-

Eğer Param Olursa:

ATATÜRK CAMİÎ YAPTIRACAĞIM

 

Efendim; Gazi ’ye uzun yıllardır Tedbirler Kanunu dolayısıyla yapılan dil altı saldırıları son on yıldan beri tam anlamı ile aleniyete döküldü diyebiliriz. Tabii bunlar hep iktidardan cesaret alarak yapılan alçakça dedikodulardan ibaret. Çoğunun dedesinin ihânetinden veya akrabalarının birinin mağduriyetinden kuyruk acıları var. Osmanlı’nın son 200 yılında mihenk taşı olan Çerkez dostlarımızın bitmeyen kinlerinin sebebi Yunan ordusunun başına geçen Çerkez Ethem meselesi. Bazıları Damat Ferit, Prens Sabahattin ve 150’lik  suretleri,bazıları ise resmen ve fiilen Derviş Vahdeti köpekleri.. Çok küçük bir kısım var ki, işte İskilip’li Atıf gibi gerçekten mağdur olanlar… Nedense İmparatorluğun Ermeni tehciri mahkemelerin sırf dünyaya şirin görünmek için  Anadolu’nun her tarafında sallandırılan tertemiz  insanlara kimse  bir şey demez de Cumhuriyet devrinde  varsa ufak tefek veya çok büyük hataları  rejimin ve Mustafa Kemal’in sırtına yüklerler. Bu hata olarak kabul edilebilecek şeylerin de birçoğu; mesela, 150’likler de olduğu gibi hâlâ tartışılmaktadır.

Ali BADEMCİ

Ali BADEMCİ

Böyle doğruları bulamayız! Sonra Cumhuriyeti kuranlar içinde bütün asker ve sivil aydınlar  Müslüman da Mustafa Kemal neden İslâmiyet düşmanı oluyor? En iyi belge “Nutuk” değil mi? Çünkü bu belge öyle kandırmacaya gerek kalmadığı yeni rejimin büyük ölçüde oturduğu bir zamana rast gelmesi dolayısıyla hiç de eğri büğrü yolara sapmıyor. Ben yıllarca  bizim “Atatürkçüler”e “Nutuk”u iyi tahlil etmelerini hep tavsiye etmişimdir. Şu anda elimde “Nutuk” yok, yazdıklarım tamamen aklımda kalanlar.. Ve bu önemli  belgeyi en az 5 kere okudum, aklımın erdiği yerlerin tahlilini yaparak, dersimi çalıştım. Bizim” Atatürkçüler”le karşı veya düşman olanların uygulamada birleştiği yerler de var.Misal mi istiyorsunuz şu İslâmi’yet meselesi.

Nutuk sanıldığı gibi   sadece hadiselerden ibaret tek taraflı yazılmış bir savunma değildir. Çünkü Karabekir paşanın birkaç ciltten ziyâde üzerinde yaptığı tenkit ve izâh bile onun özü ile ilgili olmayıp bâzı hadiselerin küçük ayrıntılarla hatırlanması ile ilgilidir. İsterseniz bakabilirsiniz!.. Öyle Karabekir’i, eserleri ile kaynak gösterip sallamanın da hiç âlemi yok.. Yani Paşa Atatürk’ün neyine karşı? Dinsiz mi, diyor? Sarhoşluğunu nerede yazıyor? Nutuk’un son cildine  ve belgelere lütfen bakın  ve Mustafa Kemal’in  verdiği  İslâmiyet dersinden biraz sebeplenerek kendinizi “gıybet”ten kurtarın.. İslâmiyet’i hep siz mi bileceksiniz! Eline tesbih alıp, sakal bırakmadan, külah giymeden, 4 avrat almadan İslâmiyet öğrenilemez mi? Gavur dediklerimiz nasıl öğreniyormuş!

Bizim “Atacılar” da çok kabahatleri var. Hakikatten bize Mustafa Kemal’in “Müslüman” olduğunu hiç söylemediler! Durmadan “softa” diyerek, “takunyalı-yobaz” diyerek çoğu tertemiz Müslüman olan iman sahiplerini aşağıladılar… İnanın ki bunlar “Nutuk”u ya okumamış ya da analiz yapmamışlar ki yazdıkları ve çizdikleri portrelerde  hiç  onun İslâmi  duygu ve inançlarından bahsetmezler. Karşı olanlar da zaten bu görüşte  ve onun için düşmanlık yapıyorlar.. Arada ne  fark kaldı.. Zaten bugün Atatürkçülük mağlup görülüyorsa  sebep bu tesbitin eksikliğidir. İslâmi devirde hangi “padişahımız-hanımız-sultanımız veya hünkarımız” alkol almıyordu? Çin’în fethi ile dünyayı ele geçirme yolunda  Otrar’da eceli ölen Emir Timur’un doktorları  “Aşrırı derfecede şaraptan iç organlarının iflâs ettiğini” yazmışlardır. Resmi tarihçi Hafız-ı Ebru’ya bakın. Osmanlı ricâli ve devlet başkanlarının alkol ile ilgilerini  şu “Gazi” düşmanlarının insafına bırakıyorum.. İran’ı, Mısır’ı, Suudi’yi de anlatayım mı? Dünyada üretilen “Ekstans” ilâcının yarısından fazlasının  müşterisi Araplar değil mi? Zengin Arap ülkelerinde uçaklar bir geceliğine Avrupa-Amerika-Rusya’dan  “Sarışın” getiriyor.. Gerçi bizde de  bu “Mut’a” işleri birkaç seneden var ama konuyu dağıtmayalım..

Ben şahsen dün gece uykumu kaybettim.. Neden “Atatürk” adını taşıyan bir camimiz  veya  onun “Bektaşi” olduğunu söyleyenlerin böyle bir “Cemevleri” yok? Denilecek ki Cumhuriyet  tekkeleri kapatmadı mı? Tekkelerden değil ibadethanelerden bahsediyoruz. Bizim cumhuriyetin yobaz aydınları tutturmuştur ki “camiye ne gerek var okul yapın”.. Yani mantık bu ise oturduğun kayayı haketmişsin.. Hadi İsmet Paşa’nın “ camileri  ahır  yaptığını” kabul edelim.. Peki  DP ve AP devirlerinde  neden “Atatürk” adını taşıyan bir cami yapılmadı… Vallahi esasında bu satırları yazarken “Acaba var mı” diye korkuyorum da.. İnşallah var da ben yalan çıkarım olamaz mı? Hemen hazır cevaplar var  ki  kendisi hayatta iken neye yaptırmamış? Belli adam istismara yönelmemiş! Ama sonradan  kamu veya kurumlar öncülüğünde yapılan birçok camiye birine  “Atatürk Camisi” denilemez miydi ?

Benim doğduğum büyüdüğüm köy şimdi belde.. Hatay-Antakya-Şenköy.. 16.Yüzyıldan kalma bir Osmanlı camimiz var.. Büyükşehir çok yakın olduğu için  beldede oturan az.. Ama bir cami daha istiyor.. Benim gibi dışarıda olan abi ve dostlarımız  10 yıl önce böyle şey yapalım demişlerdi. İşin enteresan yanı şu anda bu abilerin görüşü beldede taraftar bulamazsa da iktidardalar.. Bu yıl “Safranbolu Evleri” gibi bizim atadan kalan evleri birkaç trilyona yandaşlarına  restore  ettirdiler. Ne hikmetse yıllar önceki cami arzularını hiç gündeme getirmediler.. Gerçi getirseler para bulmaları da kolaydı ama benim düşüncelerimi tutmazlardı ki.. İyisi mi ben biraz daha para kazanayım da; inşallah MHP iktidarında  dava arkadaşlarım da yardım eder ve ülkede bir ilki başarır “Büyük Kurtarıcı”nın adını taşıyan, tek minareli ama  4 şerefeli, şöyle kocaman bir “Âlem”i de  âlemlere gösterelim.. Yine başınızı ağırttım. Ne olur “Nutuk” okuyun.. Kalın Sağlıcakla..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş