ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
16,7832
EURO
17,4971
ALTIN
976,05
BIST
2.443,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
28°C
İstanbul
28°C
Açık
Pazartesi Açık
29°C
Salı Açık
29°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
29°C
Perşembe Az Bulutlu
27°C

Adana’da ve Ülkede Siyaset

Adana’da ve Ülkede Siyaset
14.11.2013
0
A+
A-

Epeydir siyasi yazı yazmıyoruz. Aslında her yazımız  siyaset üzerinedir ama, devamlı Türkiye meseleleri biraz sıkıcı oluyor gibime geliyor. Çünkü ülkemiz siyasi meseleleri, artık pek stresli konular oldu. Türkiye’nin başbakanı olduğunu unutup yozlaşmış “Milli Görüş” militanı gibi hareket eden Tayyib Bey inanın başlı başına can sıkıcı bir insan durumuna gelmiştir. Bülent Arınç’ın çıkışından sonra televizyonda görüldüğü zaman başka kanallara geçen vatandaş şimdi onu arar durumdadır. Yarabbim, daha ne günlere kalacağız?

Ali BADEMCİ

Ali BADEMCİ

Her sokağın başında bir “Hocaefendi” konferansına dâvet  afişlerine bakmayın siz! Sanıyorum bu patentin sâhibini bile Tayyib Bey’in endazeye sığmayan ve hatta derin bir kin kokan “Milliyetçilik” düşmanlığı onları bile rahatsız etmektedir. Hükümetin Suriye ile ilgili İslami referansları da karaya oturunca ABD nezdinde de itibar kaybedilmişe benziyor. Sanki kaç zamandır Obama devletlü telefonla aramaz olmuştur! Sahi Obama ile telefonda acaba bizim ki hangi dille anlaşıyor. Merak ederim doğrusu! Okuduğu yüksek  okulu, arkadaşlarım şahittir ki hiç kitap almadan iyi derecede ile bitirmiş birisi olarak söylüyorum ki, biz hiç yabancı dil öğrenmedik. Sanırım rahle-i tedrisatta da böyle bir müfredat yok.. Ben de çok şükür Türkçeden başka dil bilmem ve zekâm yetmediği için öğrenemedim. İyisi mi bu işle uğraşmayıp mahareti “engin tecrübeleri”nde arayalım.

Başbakan gidecek diye günlerden beri Dıyarıbekir sallanıyor. 10 Kasım gibi devletimizi kuran abide insanın ölüm yıldönümünde, gerçi devletin maaşlı mahalli idarecileri sırra kadem bastılar ama, toprağın altındaki şühedanın kemiklerini sızlatan o tabelayı indirmenin Kürtleri sevindirdiğini falan da sanmayın. O tabelâdan yabancıların uşağı; Kürt olduğu dahi belli olmayan, şu meşhur “Tehcir”de  ölmemek için “Kürt” olduğunu ilân edenlerin çocukları sevinmiştir.. Başbakan da,  bir “Musevi” tarikatı mensuplarından, Osmanlı’nın “Berizan” aşireti “Peşmerge” başısı ile burada yüksek devlet politikası icra edeceklermiş.. Sahi şu “Peşmerge” ne demek? Sözüm ona belki “Kürtler” kadim millet ama “Kürtçe” kadim bir lisan olmadığından kelime köküne kadar  “Farsça” olup “Arka Etek”,”Piş” ise “Ön Etek” demektir ki bizim önden alınan para anlamında “Peşin” de buradan gelmektedir. Arka ise “Kıç”ı örten çaput.. Öyle kutsiyet filân izafe edilerek “Peşmerge” ordusu komutanını  Türk Ordusu mensuplarının “Selâm Dur”u ile karşılayacağız. Hoş geldiniz Marksist  Mollanın oğlu Mesut!.. Ağırlamamızdan mes’ud olasın.. Talimatı önceden aldık Abicim.. Yanında “Çuvalcı”ları da getiresin..

Peki Adana’da ne var ne yok? Beni arayan çok ama maalesef yoğunluktan ve boş işlerle uğraşmaktan başımı kaldırıp geleceğimizin sahibi ülkücü gençlerle hasbihal edemiyoruz . Malum, çocukluğumuzdan beri tutturmuşuz bir ilim ve kültür diye, gidiyoruz.. Esasına bakarsanız hiçbir işe de yaramıyor. İstediğim kadarEbû Bekr-i Tihrânî’nin “Kitâb-ı Diyârbekriyye”sinden alıntılar yapıp “Uzun Hasan”ın  kahramanlıklarından bahsedeyim. Tapu hayırsız evlâdın elinde olunca ben sokaklara atılmış baba gibiyim. Çünkü Allah’a şükür okuyan da yok.

Bizim “Yeni ülkücüler” de artık boş işlerle uğraşmayıp maşallah hep garantiye çalışıyorlar. Dostum Salih Sözer ta İstanbul’dan gelmiş, 3 gündür Adana MHP’de “Seçim Güvenliği ve Hilelerin  Önüne Geçilmesini” anlatıyormuş. Çok anlamam ama Salih, bu işlerde donanımlı ülkücü  arkadaş. İnşallah şu malum “Cemaat” oyunlarını bozarlar da MHP’ye rey verelim derken oylarımız BDP veya AKP’ye gitmez. Öyle değil mi?

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız  Sayın Hüseyin Sözlü ne yapıyor? Bilmeyerek “Kayseri Sarız topraklarına oy istemeye gitmiş” diyorlar ama merkez de öyle ses çıkmıyor. Ve sanki biraz rehavet görüntüsü de hissediyorum. Benim “Cürmüm” Çukurova Belediye Başkan Adayımız Ali Uğur ne yapar? Listenin başına oturmak meseleyi çözmez. Sözlü hâlâ Aytaç Abi’nin gönlünü edememiş ki, Abi’nin yakın dostları O’nun daha CHP’den umutlu olduğunu söylüyorlar. Başta Hüseyin’in yanındaydı şimdi iş ciddiye binince  sanıyorum ”Ülkücü”yü  yine ucuz mu sanıyor! Evet biz ısrarla genel merkezden ülkücü aday talep ettik. Hatta böyle olsun da taştan olsun demedik mi? Fert olarak alınmayalım ama su katmaya, hatta belki biraz ağır olacak  ama “mızıkçılık”a da hiç gerek yok?

Daha ne duruyor Sözlü  ve Ali Uğur? Şahin Bilgiç, Kadir Akgöllü, Seyfi Atmalıoğlu ve nice yaşı bana yetişmiş kahramanları davet etmiyorlar? Dar görüşlülüğün çok anlamı yok, bunlar gerçek kahramanlardır. Geçmişte değişik tavırları ve tercihleri olabilir. Lâkin Adana’ya talibiz.. Başta Sivas adaylığı, hatta bağımsız adaylığı Muhsin Bey’e de “Militan” gibi telâkkilerle  bazı aptallar karşı çıkmışlardı. Ama hiç de öyle olmadı ve Muhsin Bey, Tunceli’nin Kamer’i gibi, Sivas’ın sembolü oldu. Komünist terminolojiden günlük lisanımıza geçmiş şu “Militan” lafını da artık  bırakın.. 1980’den önce bu kelimenin “Ülkücü” deyimi ile birlikte ifade ettiği mana “Yiğit”dir.. ”Mücâhid”  de demiyorum çünkü o mübarek kelimenin “İslâm’ı  Satanlar” anlamında ırzına geçtiler.

Yüksek perde dostlarımız bana kızıyorlar. Neden bu kadar “ülkücü lâfını”nı kullanıyorsun diye.. Neden her ortamda “MHP” diyorsun diye.. Kitapların böyle değil vs. Hiç alâkası yok, kitaplarım da öyle.. Ben sâdece politikacı değilim. Ne yapalım “Ülkücüyüm ve MHP”liyim. Beni başka bir şey, başkalarının yaptıkları iyi ve kötü şeyler de pek alakadar etmiyor? Adanalıyım.. Seçimleri alacak mısınız almayacak mısınız? Siz onu söyleyin.

Muhabbetle..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

bettilt giriş