ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
16,9648
EURO
17,4243
ALTIN
963,07
BIST
2.371,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Çarşamba Açık
30°C
Perşembe Açık
30°C
Cuma Az Bulutlu
27°C
Cumartesi Yağmurlu
24°C

“TAŞ MEDRESE” YAZISINA İTİRAZLAR

“TAŞ MEDRESE”  YAZISINA İTİRAZLAR
15.11.2013
0
A+
A-

Bundan evvelki “Taş Medrese ve Ülkücülük” yazıma oldukça çok ilgi var ki, itirazlar da almış başını gidiyor.Bu açıklamaları kuru-kuruya inat için yaptığımı sanmayın. Bir kere  âciz şahsım, gerçek manası ile,  “Taş Medrese Kahramanı” olmak şerefine nâil olamamıştır. Topu-topu 105 gün çok çileli ilk ceberrudlukları  bazı arkadaşlarla birlikte yaşadım. 12 Eylül muhabbetine hiç girmek istemediğim halde  bu yıl canım sıkıldı bazı şeyler yazdım ki, bunlar öncelikle şahsım ve gördüklerimle ilgili olup, gerçek anlamda  tarihe “Belge”mahiyetindedir. Bu sebeble  genel bir eğilime uyarak 100 sayfa gibi mütevâzı, bir kitap yaptım ve 2013 bitmeden “Ötüken Neşriyat” yayınları aracılığı ile elinizde olacak. Niyetim ne politikacı olmak ne de o mübarek insanların çektikleri acılardan bir paye çıkarmak. Ülkücü şehitlerin ve geride bıraktıklarının “Mahkeme-i Kübra”da payandaları olmak şu dünyada yegâne kazancım olacaktır.  Öyle boşu-boşuna ifâdelerle rızâyıullah için morâlimi bozmayın. 

Ali BADEMCİ

Ali BADEMCİ

 

Neden “Yusufiye”den bahsedilmedi. Ben ne bileyim, fark ne? Bunların ikisi birbirine düşman kuruluşlar mı?Yani “Yusufiye” de bir “Taş Medrese”değil mi?Veyâ “Taş Medrese” “Yusufiye”değil mi?Her  milletin, her ülkenin,her ideolojinin kendi kahramanı kıymetlidir. Lâkin evvelâ kıymete lâyık bulduğumuz insanların gerçek anlamı ile bu şuur ve evsafta olması gereklidir. ”Değildir” diye bir iddiada bulunan yoktur. Bakıyorum da  adetâ beni güreşe davet edenler neredeyse benim yaşımda!Allah aşkına biz hiç akıllanmayacak mıyız? Şahsen benim raporum var.Sakın delilikten filân diye anlamayın.! ”İstihbaratçı” kardeşlerimizden. ”Ülkücü dirijan ,ağzında yaş ..ıslanmaz”.. Şu “Dirijan”ın ne olduğu 33 senedir çözemedim ama “Amcalar”ın herkesi kendi mesleğinin icaplarını taşıyan kişiler olarak devlet kayıtlarına geçirmelerinin de ne kadar mânâsız ve bilgisizce yapılmış bir tanım olduğunu pek iyi anlamışımdır. Hem gazeteci olacaksın,ömrünü düşünmekle geçireceksin hem de konuşmayacaksın sır küpü olacakmışsın… Ayrı bir konu olmakla işte devleti “Fundamantalistler”e teslim ettiler de cezaevi köşelerinde çocuklarını görmek için “Kalp”ten muzdarip olduklarını söylüyorlar. Halbûki ülkücülere 33 sene önce bu işin “Sopa ve Falaka” versiyonunu yaşattılar. Yine de  Allah kurtarsın!.

 

İtirazlarda en büyük ağırlık partinin yönetimi üzerine. Bir kere bu iş kökünden yanlış.Çünkü demokrasi olmadığı söylenen  MHP’de herkes ulu-orta tepedeki insanı tenkid edip ağır suçlamalar da bile bulunuyor.Hangi partide böyle bir uygulamaya normal gözü ile bakılabiliyor? Erkekseniz zamânıda rahmetliyi de tenkid edeydiniz! Kolay mıydı o kadar? Bizler Türkeş Bey’in yüzüne hiçbir şekilde durmayan gerektiğinde köşesine çekilip susanlardan olduk.Ama o büyük insan bir süre sonra rahat edemeyip “Gel yavrup”diye şevkatini kimseden esirgememiş gerçek bir “Baba” konumundaydı.Zâten terbiyemiz de bunu gerektirmiyor mu? Böyle olaylara bizim yaşlarda bulunup da yolu MHP Genel Merkezi’ne düşen herkes şâhid olmuştur.Bana kızarak hatta meydan okuyarak hiçbirşey halledemezsiniz? Çünkü ne güreşecek ne de kavga edecek hâlim ve zamanım kalmamıştır.Ha bir gün önce ha bir gün sonra !Vallahi çok tenkid ettikleriniz için de aynı şey geçerlidir.Kimseye dünyaya direk kalacak değildir. Ama şu fâni dünyada ülkücü ülkücünün ölümüne, hatta yardımcı olmaya çalışmamalıdır. Antep türküsünde olduğu gibi insanı kendinden olanların düşmanlığı yakar. Tıpkı”Karadağ’ın Boz Yılanı” gibi.

 

Önümüzdeki mahalli seçimlerde AKP yine %50 oy alırsa siz sinemayı seyredin. Ben şimdiden acaba ondan sonra seçim yapılır mı” diye yanıyorum. Siz Hatay’ın  son noktası Yayladağı’nı bilir misiniz? Burada şu anda 5 km.öteden iltica etmiş 10.000 kadar Bayır-Bucak Türkmeni var. Hükümetçiler ne demiş söyliyeyeim mi? ”SAKIN IRKIYATÇILIK YAPMAYIN”.. İşte 4 ay sonra hepimize bunlar söylenecek.. ”Nush ile uslanılmazsa”, siz köteğe bakın!

 

Bana ve husûsen yazdıklarıma  mesaj atan arkadaşlara erinmeden usanmadan cevap veriyorum. Edep dışına çıkmak yok. Çünkü kötü söz her zaman sahibine aittir. Sanmayın ki genel kurul delegesi olup birilerine oy verdim. Veyâ birilerinin direktifi ile yazıyorum. Çok konuşan biri, olduğum devlet kayıtlarında mevcuttur. ”Yalakalık” bile yapamam. Yaptırmazlar da zaten. Bu yazıları kendimden ve içimden geldiği gibi yazıyorum. MHP mutlaka %25’leri vurmalıdır. Tabii bunu da ancak sabır ve metanetle elde edebiliriz. Lütfen biraz milletimizin karekterinde de olan “İç çekişme ve başkalarını beğenmemek” gibi huylarımızdan vazgeçelim. Hiçbir çaremiz yok.. Şaşıyorum şu kızgın idealistler, olamayan bir partiye mi rey verecekler ! Biliniz ki   ilk karısını boşayan bir daha yuva sahibi olamıyor, ilkinin namusunu, faziletini, aşkını, çocuk ve ata sevgisini bir daha yakalayamıyor? Tabii istisnalar dışında.. Lütfen “Taş Medrese”, ”Yusufiye”, ”Ankara” gibi boş işleri  rafa kaldıralım. Yazılarımda amacı aşan bir aşırılık varsa affedin.. İnanın tek başına bir askerim.. İsterseniz Adanalılar’a sorun.. Muhabbetle..

bettilt giriş