ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Pazar Sıcak
35°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
38°C
Çarşamba Sıcak
37°C
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...

Bahçeli’den yeni yıl mesajı

Bahçeli’den yeni yıl mesajı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Aynen önceki senelerde olduğu gibi, Türk milleti 2013 yılında kaybeden, bunalan ve dara düşen taraf olmuştur. 2013 yılında ülkemizin hali, milletimizin huzur ve esenliği kabus filmlerini aratmayacak ölçüde bozulmuş, yara-bere içinde kalmıştır. Geride bıraktığımız 2013 yılı ayrışma, çözülme, bölünme, ihanet ve teslimiyetle dolu olduğu kadar, yolsuzluğun, rüşvetin, milletin malına göz dikmenin ve tüyü bitmemiş yetimin hakkına girmenin de hüküm sürdüğü bir yıl olmaya şimdiden namzettir” dedi.

MHP GENEL BASKANI DEVLET BAHCELI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl nedeniyle yayınladığı mesajda “Her anı sıkıntılı, her günü sorunlu 2013 yılını yoğun tartışma, yaygın iftira, yıldırıcı kamplaşma, yozlaştırıcı bağ ve bağlantılarla geride bırakmış bulunuyoruz. Ne üzücüdür ki, içte ve dışta tepkileri bileyen, sinirleri geren, öfkeleri tetikleyen ve büyük yankı uyandıran karmakarışık hadiseler 2013 yılını çekilmez yapmıştır.Aynen önceki senelerde olduğu gibi, Türk milleti 2013 yılında kaybeden, bunalan ve dara düşen taraf olmuştur” dedi.

Bahçeli, “Kötü niyetliler 2013 yılında gülmüş, bölücüler 2013 yılında umutlanmış, terör lobileri 2013 yılında güçve itibar kazanmıştır. Aziz milletimiz Başbakan ve hükümetinin saldırgan, uzlaşmaz, kural tanımaz, adalet bilmez ve hukuk takmaz sorumsuz ve gayri ahlaki politikalarıyla biraz daha hırpalanmış, biraz daha örselenmiştir. Başbakan Erdoğan’ın kırıcı üslubu, kutuplaştırıcı siyaseti, nefreti özendiren dili, barış ve kardeşliği budayan tavrı şuurunu kaybederek dolduruşa gelenleri kefene büründürmüştür. Bu itibarla yaşamayı özendirmesi ve bunu da teminat altına alması gerekenler çok ciddi vebal altına girmiştir” açıklaması yaptı.

“MİLLETİMİZİN KADERİ ELİ KANLI KATİLLERE MAHKUM BIRAKILMAK İSTENMİŞTİR”

“Siyasi sorumluluk mertebesinde bulunanlar serinkanlı olmaktan uzaklaşmış, insaf ve vicdanla ipleri koparmış, akıl ve sağduyu yolundan tehlikeli şekilde savrulmuştur” diyen Bahçeli, “Nitekim bunlar, siyasi ihtirasına gem vurmak yerine, anlaşmazlıkları derinleştirecek, insanımızı birbirine düşürecek, akla ve hayale sığmayacak kasti yanlışları siyaset zannedecek kadar küçülmüş, ufalmış, değer ve vicdan aşınmasına uğramıştır.Yandaşlarına kefen giydirip savaş boyaları sürerek pervasızca husumet elçiliği yapanların her şey bir yana insanlığından bile şüphe duymak lazımdır. Görülmektedir ki, Türkiye, hükümetin sevk ve idaresiyle düşman kanatlara ayrılmış, şeklen iki yüzde elliye bölünmüş ve birlikte yaşama iradesi ağır hasar almıştır” şeklinde konuştu.

Bahçeli, şunları söyledi: “2013 yılında ülkemizin hali, milletimizin huzur ve esenliği kabus filmlerini aratmayacak ölçüde bozulmuş, yara bere içinde kalmıştır.

Devlet kilitlenmiş, ekonomi tıkanmış, siyaset tükenmiş, sosyal yapı dağılmış, spor buruşmuş, sanat tahrip edilmiş, özgürlükler tırpanlanmış, demokrasi duraklamış, bireysel haklar solmuştur.

Buna karşı terörist emeller kamçılanmış, çözüm ve barış makyajlı işbirlikçiler, millet, milliyet ve memleket muhalifleri ihanet yarışında öne geçmişlerdir.

2013’de PKK’nın meşrulaştırma teşebbüsleri hız kazanmıştır. Milletimizin kaderi eli kanlı katillere mahkum bırakılmak istenmiştir. Milli birlik ve bütünlüğe verilen zararın yanında, devletin otoritesi ve vatandaşlarımız nezdindeki güveni zayıflatılmış ve zaafa düşürülmüştür.

Bu yıl içerisinde bölünme provaları çok yönlü olarak sahnelenmiştir.

Türk milletinin tüm değerleri ayaklar altına alınmış, bebek katilinden canisine, peşmergesinden küresel cinayet faillerine kadar tüm karanlık simalar çıtayı yükseltmiştir.

Bu kirli çevreler AKP’nin bazen kardeşi, bazen dostu, bazen müttefiki, bazen ortağı, bazen de yol arkadaşı rollerine bürünmüşlerdir.

PKK’dan farksız bir anlayışla iktidar koltuğunda oturan AKP, uygulamalarıyla Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü kökünden koparacak ve dinamitleyecek ahlaki sefaletin içine yuvarlanmıştır.

Geride bıraktığımız 2013 yılı ayrışma, çözülme, bölünme, ihanet ve teslimiyetle dolu olduğu kadar, yolsuzluğun, rüşvetin, milletin malına göz dikmenin ve tüyü bitmemiş yetimin hakkına girmenin de hüküm sürdüğü bir yıl olmaya şimdiden namzettir.

” KAÇAKÇILIK, RÜŞVET, İHALE MAFYALARI, ÖRGÜTLÜ SUÇLAR HÜKÜMETİ TUTSAK ETMİŞTİR

17 Aralık’tan itibaren gündemi saran “Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması” Türkiye’nin nasıl büyük ve tehlikeli soygun düzeniyle karşı karşıya olduğunu alenileştirmiştir.

Rüşvet ve Yolsuzluk iddiaları dört bakanı koltuğundan etmiş, AKP’li beş değerli milletvekilinin istifasına yol açmış ve yasa dışı ilişkilerin kapağını aralamıştır.

2013 yılında kanunsuzluklar sivrilmiş, haksız kazanç kapıları açılmış, iktidarın koruması altındaki çıkar grupları hukuku çiğneyerek servet üstüne servet biriktirmişlerdir.

Görülmektedir ki, kara para döngüsü hükümeti esir almıştır.

Kaçakçılık, rüşvet, ihale mafyaları, örgütlü suçlar hükümeti tutsak etmiştir.

Hukukun tecelli etmesi açısından, Türkiye’nin aklanıp temizlenmesi bakımından gündemdeki hukuki sürecin devamı mutlaka sağlanmalı, 2013 yılı böylelikle şaibelerden arındırılmalıdır.

Başbakan Erdoğan’ın mahkemelere, savcılara ve hakimlere kara çalması kendisini ve etrafındakileri kurtarmaya yetmeyecek, bilakis şüpheleri artıracak, suçlamaların doğru olduğu kanaatini güçlendirecektir.

Gündemi saptırmak, algıları yönetmek ve yönlendirmek amacıyla, “Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması” nı komplolarla izah etmek, dış bağlantılarla itham etmek, paralel devlete atfetmek pişkinlik şöyle dursun, milletimizin ferasetiyle alay etmektir.

“TÜRKİYE PARALEL DEVLETİN YANINDA, PARALEL HÜKÜMET, PARALEL BAŞBAKAN, PARALEL SİYASETLE YÜZ YÜZEDİR”

Daha düne kadar Türkiye’yi vesayetçi güçlerin tasallutundan kurtardıklarını, çeteleri, mafyaları, karanlık odakları yendiklerini sıklıkla açıklayanların şimdi devlet içinde devletten bahsetmesi kara mizah örneğidir.

Esasen Türkiye paralel devletin yanında, paralel hükümet, paralel başbakan, paralel siyasetle yüz yüzedir.

İşte 2013 yılının son günleri bu yalın gerçeği tümüyle ifşa etmiştir.

2013 yılı “Rüşvet ve Yolsuzluk” sarmalının deşifre edildiği, namuslu ve vatanperver hukuk insanlarının devreye girdiği bir yıl olarak anılacaktır.

Başbakan Erdoğan ve hükümeti bulanık suda balık avlama merakından vazgeçerek hukukun önünü açmalı, devlet imkanlarını kullanarak adaleti boğazlama aymazlığından muhakkak ki dönmelidir.

Bundan sonra milletimizin gözü önünde cereyan eden soruşturma sürecinin tavsaması devlet ve toplum yapısını kangrene çevirecektir.

2013 yılında ortaya çıkarılan “Rüşvet ve Yolsuzluk” çarkına kim ya da kimler dahilse 2014’de topluca mahkeme önüne çıkarılmalı, devlet çalıştırılmalı, hukukun üstünlüğüne riayet edilmelidir.

Ümit ederim ki, 2014 yılı dürüstlüğün onaylanacağı, yolsuzluğun, haramzadelerin ve günahk‰rların mahkum olacağı bir yıl olarak tarihe geçecektir.

Helal kazancı için geceli gündüzlü çalışan aziz milletimin her ferdi, yattığı yerden milyarlarca lirayı götüren zimmetçilere, istismarcılara, maneviyat tacirlerine, hırsızlara, üç kuruşa tamah edip iki dünyalarını da zelil eden siyaset vebalarına fırsat vermeyecek, demokratik gücüyle hakkına ve hukukuna sahip çıkacaktır.

2014’de teslimiyete, zulme, bölücülüğe, yolsuzluğa yani AKP’ye karşı milletimizin geçit vermeyeceğine yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle 2014 yılının milletimiz, devletimiz, Türk-İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyor, tüm vatandaşlarımın yeni yılını tebrik ediyorum.

Önümüzdeki 365 günlük zaman diliminin, milli bütünlüğümüzün korunarak daha da sağlama alındığı, teslimiyetin def edildiği, demokrasimizin daha da güçlendirildiği, bölgemizde kan ve göz yaşının değil huzur, barış ve kardeşliğin hakim olduğu bir döneme tekabül etmesini içtenlikle temenni ediyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.