ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

MHP’li Karakaya’ya Seğmenler Kılıç Hediye Etti

Bu haber 28 Aralık 2013 - 15:03 'de eklendi ve 1.072 kez görüntülendi.

“ Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94. yılı sebebiyle Ankara Seğmenler Kulübü Şahhane Restorant’da düzenlenen geceye katılan MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’ya kılıç hediye edildi. „
MHPli Karakayaya Seğmenler Kılıç Hediye Etti

yazir82204b325

Click the image to open in full size.
Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94. yılı sebebiyle Ankara Seğmenler Kulübü Şahhane Restorant’da düzenlenen geceye katılan MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’ya kılıç hediye edildi. Geceye ailesi ile birlikte katılan MHP Ankara Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya “Bu değerli kılıcı 30 Mart günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı makam odasına asalım” dedi.

Odaya kılıç hazır…
Click the image to open in full size.
Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin temsili gösterisinin sunulduğu gecede, seğmenlerin gösterisi dikkat çekti. Gecede Karakaya’ya, açık arttırmadan alınan seğmen kılıcı hediye edildi.

Karakaya “Bugün çok önemli çok özel bir gün 27 Aralık, Büyük Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94. yıldönümü. Türk milletinin tarihten silinmeye çalışıldığı bir günde, Dikmen sırtlarından Ankara’ya giren Atatürk, millî mücadelenin merkezi olarak Ankara’yı belirledi. Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran bir kent oldu ve Ankara başkent oldu. İnşallah ilelebet de başkent olarak kalacak. Ayrıca ben bu hediye için de çok teşekkür ediyorum. Bunu bir hediye olarak Ankaralıların, seğmenlerin bir hediyesi olarak alıyorum” dedi.
Click the image to open in full size.
Seğmenlerden bir isteği olduğunu ifade eden Karakaya, “Bu muhteşem kılıç böyle her yere asılmaz, her duvarda durmaz. Ankara’yı temsilen benim de buradan çok değerli hemşerilerimden bir talebim var. Gelin, bu kılıcı 30 Mart akşamı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın odasına hep birlikte asalım” diye konuştu.
Click the image to open in full size.
Gecenin sonunda Karakaya, Seğmenler Kulübü adına plaketleri sahiplerine teslim etti. Karakaya ve MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel’e de bir plaket takdim edildi. Geceye MHP ilçe belediye başkan adaylarının katılımı da dikkat çekti.
Click the image to open in full size.
Kutlama törenlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gkçek ile Ankara Valisi Alâaddin Yüksel katılmayıp, vekillerini gönderdiler.

Click the image to open in full size.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat