ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

Milli orduya karşı bir kumpas kurulmuştur ve AKP de bu suçun failidir

Bu haber 30 Aralık 2013 - 17:07 'de eklendi ve 708 kez görüntülendi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de devletin işlemediğini, yargının bağımsız ve tarafsız görevini yapmasının engellendiğini öne sürdü.
F-571655142_1K
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “2014 yılının ilk günlerinde, TBMM gerekli düzenlemeleri yapmalı, kumpas sonucu hapishanelere doldurulan komutanlara özgürlükleri ve itibarları iade edilmelidir” dedi.

AK Parti’ye göre, “dolarları ayakkabı kutularına dolduranlar, çantalarda taşıyanlar, para kasalarını evlere kuranlar hariç herkesin komplocu” olduğunu savunan Yeniçeri, “AKP iktidarı, yandaşlarının ve yoldaşlarının işlediği iddia edilen suçlarla ilgili olarak yapılan soruşturmalar söz konusu olunca müdürleri, yönetmelikleri, savcıları, prosedürleri değiştiriyor” diye konuştu. Yeniçeri, şunları söyledi:

“Başbakan Erdoğan, her yolu deneyerek ve suç işleyerek ortadaki vahim tabloyu meşrulaştırmaya çalışıyor.

Başbakan’a göre, operasyonlarda görüntülenen çantalar kitap doludur. Ayakkabının içinden çıkan dolarlar hayır hasenat işleri içindir. Tutuklananlar, dürüst ve ülkeye katkısı olan kimselerdir. Tutuklayanlar ise lahmacun yiyen, ayak ayak üstüne atan, tespih çeken kirli operasyon sahipleridir. Bu durumda ortada tek bir cevabı verilemeyen soru kalıyor; o da 4,5 milyon doları ayakkabı kutularının içine kimin getirip yerleştirdiğidir. Onun da cevabını da biz verelim: Ayakkabı kutularına dolarları doldursa doldursa leylekler doldurmuştur. Leylekler, çeşme başında uzun gagalarıyla ayakkabı kutularını almış ve o eve getirmiş olmalılar. Leylekler lak lak ederek AKP’nin sloganını da yeniden formatlamışlardır; Durmak yok, yolsuzlara selam, yolsuzluğa devam.”

AK Parti Hükümeti’nin izni, denetimi, gözetimi ve katkısı olmadan orduya kumpas kurulamayacağını öne süren Yeniçeri, ‘Demek ki milli orduya karşı bir kumpas kurulmuştur ve AKP de bu suçun failidir” dedi.

“Orduya kurulan kumpası telafi etmek, kumpas kurulurken seyreden, destekleyen ya da savunan AK Parti’ye düşer” ifadesini kullanan Yeniçeri, “2014 yılının ilk günlerinde, TBMM gerekli düzenlemeleri yapmalı, kumpas sonucu hapishanelere doldurulan komutanlara özgürlükleri ve itibarları iade edilmelidir” diye konuştu.

Yeniçeri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in “Fethullah Gülen’i Türkiye’ye davet etmesiyle” ilgili bir soru üzerine, “(Gel de seni hapse atalım) mı demek istiyorlar, anlamış değilim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat