YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

TUZ KOKTU…

Bu haber 19 Aralık 2013 - 14:43 'de eklendi ve 739 kez görüntülendi.

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Aziz Aslan, ülke gündemiyle ilgili yaptığı açıklamada: “Son günlerde ülkemizde olan olaylar millet vicdanını sızlatmaktadır.

azizaslan_sporsiyaset-300x155MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Aziz Aslan, ülke gündemiyle ilgili yaptığı açıklamada:

“Son günlerde ülkemizde olan olaylar millet vicdanını sızlatmaktadır. Yolsuzluk, rüşvet almış başını gitmiş, ülkenin en üst idarecileri olan bakanların oğulları, banka genel müdürü, iş adamlarının ve belediye başkanının karıştıkları çok yüksek rakamlardaki haksız kazançları sayesinde necip milletimizin mensupları bir kez daha infiale uğramıştır.
                                             TUZ KOKMUŞTUR.
    Ne acıdır ki ülkemizde yolsuzluk, rüşvet, adam kayırmalarda artık tuz kokmuştur. Kamu Kurum ve Kuruluşları beceriksiz, liyakatsiz ve sadakatsiz yöneticiler sayesinde vatandaşın gözünde güvenilmez hale gelmiştir. ’’DEVLET BABA’’ Parti devleti haline dönüştürülmüştür. Kim, hangi devlet kurumuna güvenecek şaşırmış durumdadır.
                               YARGIYA MÜDAHALE ANLAŞILAMAZ
        Adaletin en çok zarar gördüğü,kurumlar ise adalet kurumları haline gelmiştir.Yargıya hükümet tarafından net bir şekilde müdahale etmekte ve yargı bağımsızlığını kaybetmektedir.Hükümet’in bakanlarının istifa etmesi yerine, yargı ve emniyet mensupları görevden alınmaktadır.
       Sırası gelmişken 2010 yılındaki anayasa referandumunda bizler “yargı bağımsızlığı kaldırılmak istenmektedir” düşüncemizi kamuoyu ile defalarca paylaşmıştık. O tarihlerde ‘’yetmez ama evet’’diyerek sokaklara çıkan bazı dernek ve bazı hukuk mensuplarından bu milletten özür dilemelerini beklemekteyiz. Yargıya bu kadar müdahale edilmişken sivil toplum kuruluş temsilcileri ve özellikle barolardan hiç ses çıkmamaktadır. Bu kuruluşlar ve adalet sistemi ne zaman vatandaşın sesine, isyanına ve rahatsızlığına kılavuz olacaklardır? Sonu nereye varırsa varsın bu durum aydınlatılmalıdır.
         Demokratikleşme paketi adı altında benim adaletim en iyidir, anlayışı benim isteğim karar iyi karar, bana dokunan adalet ise en berbat adalet anlayışı çok yanlıştır.
        Bazı Demokratik ülkelerde olduğu gibi, en yakınları bu kadar yolsuzluk rüşvet ve haksız kazanca bulaşmış bakanların acilen istifa etmesi gerekmektedir. Bu millet yıllardır gemicikleri konuşurken bizleri idare eden siyasilerin çocuklarının ne kadar maharetli ve uyanık olduklarını tekrar görmektedir. Sözde Haktan, Hukuktan, adaletten, kul hakkından, yetimin hakkından bahsedip duran anlayışın “ yeşiller geldi” parolaları ile siyaseti ve bürokrasiyi kirletenlere bu millet günü geldiğinde hesabını soracaktır.
Dağın görünen yüzü daha yeni ortaya çıkmaktadır. Görünmeyen kısmını beklemeden hemşerilerimizin tercihleri ile bu gidişata dur demelerini beklemekteyiz.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.