DOLAR
8,3534
EURO
10,1249
ALTIN
499,00
BIST
1.459
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Salı Gök Gürültülü
22°C
Çarşamba Gök Gürültülü
22°C
Perşembe Gök Gürültülü
26°C
Cuma Gök Gürültülü
27°C
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...
ZİYA GÖKALP   Kenan EROĞLU              Bir süredir paylaştığımız Ziya Gökalp konusuna Kadircan Kaflı’nın görüşleri ile devam ediyoruz.            Yazı okunurken 1956 şartlarında yazıldığı unutulmamalıdır. Tek parti döneminin zapturapt uygulamaları, inanç ve fikir yönünden toplumun Batılılaşma-Çağdaşlaşma gibi belirsiz bir yöne doğru evirilmeye çalışıldığı zamanlardan de geçilip 1956’lara gelindiği de unutulmamalıdır.              Garip ve çeşitli uygulamalarla...

MHP’LI TÜRKKAN: H3N2 VIRÜSÜNE BAĞLI GRIP HASTALIĞININ ILAÇLARI NEDEN PIYASADA YOK

MHP’LI TÜRKKAN: H3N2 VIRÜSÜNE BAĞLI GRIP HASTALIĞININ ILAÇLARI NEDEN PIYASADA YOK

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan H3N2 virüsüne bağlı grip hastalığının ilaçlarının piyasada bulunmamasını TBMM gündemine taşıdı.

lutfuturkkan2

 H3N2 virüsüne bağlı grip hastalığı nedeniyle birçok insan yatağa düştü. Doktora muayene olup ilaç tedavisi görmek zorunda kalan birçok hasta, doktorların yazdığı ilaçları piyasada bulamıyor. Bu durumu Meclis’e taşıyan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konunun muhatabı Sağlık Bakanı’na soru önergesi verdi.

Önergesinde; “Ülkemizde şu anda çok yaygın olan H3N2 virüsüne bağlı grip hastalığı nedeniyle birçok insan doktora gitmekte, bu hastalara ilaç tedavisi verilmektedir.” diyen Türkkan, bu hastalığa karşı kullanılan Tamiflu 75 mg., Enfluvir 75 mg., Oseflu 75 mg. ilaçlarının piyasada bulunmadığını belirtti.

BU İLAÇLAR NEDEN PİYASADA YOK?

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na insanlar gripten kırılırken tedavi olmaları için gerekli olan Tamiflu 75 mg., Enfluvir 75 mg., Oseflu 75 mg. ilaçlar neden piyasada bulunmamaktadır diye soran Türkkan, piyasada bu ilaçları bulamayan hastalar ne yapacaktır dedi.

“Tamiflu 75 mg., Enfluvir 75 mg., Oseflu 75 mg. ilaçlarına hastaların biran önce ulaşması için Bakanlık olarak herhangi bir adım atıldı mı?” MHP’li Türkkan önergesinde bunu da sordu.

BAKANLIK NE GİBİ ÖNLEMLER ALDI?

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’ndan H3N2 virüsüne bağlı grip hastalığının daha fazla insanda görülmemesi için Sağlık Bakanlığı’nın ne gibi önlemler aldığı konusunda açıklama da istedi ve grip hastalığının tedavisi için Bakanlık olarak bu ilaçlar dışında ne gibi önerilerde bulunacaklarını sordu.

 Türkkan’ın soru önergesi metni şu şekilde: 

         TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.09.01.2014

Lütfü TÜRKKAN

Kocaeli Milletvekili

Ülkemizde şu anda çok yaygın olan H3N2 virüsüne bağlı grip hastalığı nedeniyle birçok insan doktora gitmekte, bu hastalara ilaç tedavisi verilmektedir. Ancak bu hastalığa karşı kullanılan Tamiflu 75 mg., Enfluvir 75 mg., Oseflu 75 mg. ilaçları piyasada bulunmamaktadır.

Bu nedenle;

1-İnsanlar gripten kırılırken tedavi olmaları için gerekli olan Tamiflu 75 mg., Enfluvir 75 mg., Oseflu 75 mg. ilaçlar neden piyasada bulunmamaktadır, piyasada bu ilaçları bulamayan hastalar ne yapacaktır?

2-Tamiflu 75 mg., Enfluvir 75 mg., Oseflu 75 mg. ilaçlarına hastaların biran önce ulaşması için Bakanlık olarak herhangi bir adım atılmış mıdır?

3-H3N2 virüsüne bağlı grip hastalığının daha fazla insanda görülmemesi için Bakanlık olarak ne gibi önlemler alınmıştır?

4-H3N2 virüsüne bağlı grip hastalığının tedavisi için Bakanlık olarak bu ilaçlar dışında ne gibi önerileriniz olacaktır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.