Taşer : “İzmir Sevdam Siyasi Argüman Değil”

Bu haber 11 Ocak 2014 - 19:53 'de eklendi ve 739 kez görüntülendi.

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, “İzmir’de doğan, İzmir’de yaşayan, İzmir’de doyan bir İzmir evladıyım, İzmir çocuğuyum” diyerek, İzmir sevdasının siyasi bir argüman olmadığını ifade etti.
yazir82752b325
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer yaptığı açıklamada bugüne kadar İzmir için hiçbir görevden kaçmadığını vurgulayarak, “İzmir bizim için çok kutsal, İzmir bizim için bir sevda. İzmir de hiçbir görevden kaçınmamız söz konusu olmadığı gibi siyaset konusunda da görevden kaçınmayız. Bugüne kadar yapmış olduğumuz görevler bizi belediyecilik anlamında tecrübe sahibi yaptı; pişirdi. İzmir’in yapısını ve dokusunu da bu görevler neticesinde son derece iyi öğrendik. Hareketimiz, İzmir sevdalılarının yola çıktığı bir harekettir. İzmir’e sevdalı olduğumuzu her zaman söyledik. Bu söylemi siyasi bir argüman olarak düşünmedik. Bu İl Başkanımız NECAT KARATAŞ için de böyleydi, benim için de böyleydi. Bizim için hakikaten İzmir bir sevda, Türkiye, devletimiz ve yaşadığımız şehir de bir sevda bu nedenle yola çıkarken bu harekete “sevda hareketi” dedik.

“ARTIK DEVLETLER DEĞİL ŞEHİRLER YARIŞIYOR”
İzmir’de çok büyük sorunların olduğunu söyleyen Taşer, sözlerini şöyle sürüdü: “Altı aydır yürüttüğümüz ekip çalışmasıyla bu sorunların tamamını saptadık. Artık devletler değil şehirler yarışıyor. Örneğin, EXPO için bir yarışa girdik, çok istediğimiz halde kaybettik. Bu yarışlara girebilmeniz için öncelikle marka kent olmak lazım. Marka kent olmak için de belirli kıstaslar var; ulaşım, sağlık, çevre faktörü var. Yapmış olduğunuz eserlerin dünya çapında tanınır olması lazım. Ancak bakıyorsunuz ulaşım sorunu çözülmemiş, işsizlik sorunu çözülmemiş, Körfez sorunu çözülmemiş, herhangi büyük bir proje üretilmemiş. Belediyecilik işi doğru ekiple yürütülecek bir iştir. Bizim belediyecilik konusunda tecrübeli ve donanımlı bir ekibimiz var, proje üreten beyin takımımızda genç ve dinamik kardeşlerimiz var. İzmir’de ‘Aman beğenmediğimiz CHP’ye oy verelim de AKP İzmir’de iktidara gelmesin’ psikolojisi var. Peki, emanet oylarla başa geçen CHP İzmir için ne yaptı? İyi niyetle, alçak gönüllülükle özveride bulunan İzmirli bu iyi niyetinin karşılığını hizmet olarak alabildi mi? Tabi ki alamadı. CHP emanet oylarla aldığı seçimin şımarıklığı içinde kendini kahraman gibi görüp ‘Benim kimseye ihtiyacım yok’ tavrı sergiliyor. Türkiye’yi ve İzmir’i çekişen siyaset anlayışından, bu gerginlikten kurtaracak tek parti Milliyetçi Hareket Partisidir. Önümüzdeki yerel seçimlerde sadece yerel oylama yapılmayacak. Türkiye’nin geleceği de belirlenecek.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al