Zekai Kaya: “Haddinizi Bilin…'”

Bu haber 29 Ocak 2014 - 4:48 'de eklendi ve 670 kez görüntülendi.

yazir83399b325MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, bir basın toplantısı yaparak BDP’li Altan Tan tarafından Erzurum’un adının değiştirilmesi için verilen önergeyi eleştirdi.

Kaya, şu ifadelerle hem hükümete hem önerge sahiplerine seslendi:

Değerli basın mensupları;
Basın toplantımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Türk siyasi hayatına başladığı ilk günden bu yana partilerinin ismi defalarca değişse de, niyet ve mantıklarında hiçbir değişme olmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin basiretsizliklerinden beslenen, terör örgütünün gölgesinden ve korku kapanından dışarıya çıkamayan, Türk milletinin ve Türk devletinin birlik, bütünlük ve istikrarını hedef alan BDP şımarık ve küstah tavırlarına bir yenisini daha ekledi.

57. hükümet döneminde necip Türk ordusundan yediği tokatlar aklını başından almışken, AKP hükümetinin gaflet ve delaletine sığınan terör örgütü PKK’nın şehir uzantılarının şımarıklıklarına bir yenisini daha eklediğini görmekteyiz.

BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Ağrı ilinin adının “Agiri”; BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan da Erzurum’un adının “Erzerom” olarak değiştirilmesi için kanun teklifi vermişlerdir.

Tarihin en çetin virajlarını aşarak acı ve üzüntülü yılları geride bırakarak geldiğimiz bu huzurlu günlerimize kast edilmektedir.

Bin yıldan fazla bir zamandır Türk yurdu olan şehrimiz, Selçuklu ve Osmanlı imparatorluklarında, cumhuriyetimizde de Erzurum ismi ile anılmış, savaşlarda ve antlaşmalarda yine aynı ismi kullanmıştır.

Tarih bu toprakları Erzurum diye bilir, Erzurum diye yazar.

Tarihten, kardeşlikten nasibini almamış üç beş kendini bilmezin amacı ne?

Bu had bilmez ve küstah davranışın AKP tarafından sessizce seyredilmesi, iktidarın bilinçaltındaki düşüncelerinin BDP tarafından seslendirilmesi midir?

Yoksa Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan zihniyetin, Türk şehirlerinden intikam alması mıdır?

Bütün had bilmezlere açıkça sesleniyorum;
Haddinizi bilin, Erzurum oyuncak değildir, kendisiyle oynatmaz,
Dadaş çelik bir yaydır, onu germeye gelmez…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….

Zekai KAYA
Milliyetçi Hareket Partisi
Erzurum İl Başkanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al