MHP’LI DEMIREL: ARTIK SÖZ TÜRKIYE’NIN OLMALI

Bu haber 15 Mart 2014 - 18:33 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, “Artık söz bütün Türkiye’nin olmalı, tek bir kişinin değil. Türkiye, kimsenin babasının çiftliği değil. Bu çiftliğin de bir tane sahibi yok, 76 milyon sahibi var” dedi.

ruhsardemirel

Demirel, MHP Eskişehir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerinin, genel seçim havasında geçeceğini söyledi.

Vatandaşların adaylar değil, partiler üzerinden konuştuğunu belirten Demirel, “Herkes, partilerin genel oy ortalamasını konuşuyor” ifadesini kullandı.

Yerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart’ın önemli bir gün olduğunu dile getiren Demirel, şunları kaydetti:

“Artık söz bütün Türkiye’nin olmalı, tek bir kişinin değil. Türkiye, kimsenin babasının çiftliği değil. Bu çiftliğin de bir tane sahibi yok, 76 milyon sahibi var. Burası atalarımızdan bize kalmış bakiyemiz, 76 milyon sahibi var. Bir tane elinde kırbacıyla çıkmış bir seyis yok. Herkes haddini, hududunu bilecek. Burası ‘Tayyipland’ değil, olmaz da. Türkiye’de bu hassasiyet varsa bu insanlarda bu milli duyarlılık varsa burası kimsenin kendi tapulu malı değil. Öyle kapı arkalarında, bazı teknelerde, oralarda buralarda oturup pazarlıklar yapıldığını artık herkes görüyor.”

Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde yaşanan gelişmelere de değinen Demirel, bu konunun hem bütün dünya hem de Türkiye için çok hassas olduğunu vurguladı. Türkiye’de hükümet kanadında böyle bir öncelik bulunmadığını savunan Demirel, “Onlar için yalnızca ‘Meclis açıldıktan sonra hangi yasaları çıkaralım, insanları nasıl kısıtlayalım ve biz bu baskıyı insanların gözünde nasıl meşru bir hale getiririz.’ Teknolojinin insanlara erişiminin getirdiği avantajları bile kısıtlılık için kullanmaya çalışan böyle bir çarpık zihniyeti konuşuyoruz” ifadesini kullandı.

Toplantıda, MHP Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı Belediye Başkan adayı Emine Edizgil, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Murat Sanlar hazır bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al