MHP’den ‘Türk bayraklı Zarrab’ tepkisi

Bu haber 22 Nisan 2014 - 21:45 'de eklendi ve 795 kez görüntülendi.

mhpden-turk-bayrakli-zarrab-tepkisi60fec7aba75c63253a00

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Genel Kurulu’nda söz aldı. Vural, şunları söyledi: Zarrab’a tepki gösteren Vural, “17 ve 25 Aralık tarihlerinde yapılan soruşturmalarda özellikle kara para aklama , haram para aklama ve gayri ahlaki ilişkiler olmak üzere çok kapsamlı iddialarla hakim önüne çıkan ve Türk yargısının önünde olan bir şahsiyetin, bir kara para aklamacının televizyonlarda ve medyada aklanmak istercesine Türk bayrağı arkasında olmak üzere bir pazarlamaya tabi tutulmasını kınıyorum” dedi.

Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuda fezlekeler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeyken böylesine şüpheli olanların Türk bayrağını bir istismar vasıtası olarak kullanıp, üstelikte Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ekonomik politikalarını başarıya ulaştıran şahsiyet olarak lanse edilmesi karşısında AKP’nin yandaşı medyanın bunu pazarlaması karşısında herhalde muhtemelen yeni bakanlar kurulunda ekonomiden sorumlu bir bakan olarak atanılması düşünülüyor. Böylesine bir kişinin bu şekilde pazarlanmış olması Türk medyasının yüzkarasıdır.”


17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Rıza Sarraf, konuk olduğu A Haber’de, Türk bayrağı önünde açıklamalarda bulunmuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al