Hakkari'de askeri aracın şarampole devrilmesi

Hakkari Şemdinli’de zırhlı askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Akbulut Kayseri’de , sözleşmeli er Ahmet Demirhan Çorum’un Sungurlu ilçesinde, Uzman Çavuş Karataş’ın cenazesi ise Bayramiç’te gözyaşları arasında toprağa verildi.

Türkiye 3 şehidini daha sonsuzluğa uğurladı Hakkari’de zırhlı askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Soner Akbulut için memleketi Kayseri’de cenaze töreni düzenlendi.

 

Akbulut’un Türk Bayrağı’na sarılı tabutu Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Hunat Camii’ne getirildi.

 

Şehidin kardeşleri Halil ve Öner Akbulut ile yakınları burada taziyeleri kabul etti.

 

Şehidin cenazesi İl Müftü Vekili Tandoğan Topçu’nun kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Pınarbaşı ilçesine bağlı Çakılkaya köyüne gönderildi ve burada son yolculuğuna uğurlandı

 

Törene, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Vali Orhan Düzgün, Kayseri Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Demiral, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Bağımsız Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇORUM’DA

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan sözleşmeli er Ahmet Demirhan’ın cenazesi, memleketi Çorum’un Sungurlu ilçesinde toprağa verildi.

 

Askeri uçakla önceki gün akşam saatlerinde Merzifon Havalimanına getirilen şehit Demirhan’ın cenazesi, kara yoluyla Sungurlu Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Sabah saatlerinde Garnizon Komutanlığı Tören Mangası tarafından hastaneden alınan şehidin naaşı, Ulucami’ye getirildi.

 

Şehidin annesi Sevim, babası Cemal, kardeşleri Kübra ve Büşra Demirhan ile bazı yakınlarının, şehidin cami bahçesinde Türk bayrağına sarılı naaşına sarılarak gözyaşı döktükleri gözlendi. Fenalaşan aile üyelerine sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

 

 “AĞABEY NİYE BİZİ BIRAKIP GİTTİN?” 

Şehidin kardeşi Büşra Demirhan, tabuta sarılarak, “Ağabey niye bizi bırakıp gittin. Annem, babam bize emanet. Gözün arkada kalmasın” sözleriyle ağıt yaktı.

 

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından konvoy eşliğinde Küçük İncesu köyüne götürülen şehidin cenazesi, burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

Muhabir: Gazi NogayYayınlayan: Orhan Topal Hakkari’de askeri aracın şarampole devrilmesi Kazada şehit olan Uzman Çavuş Karataş’ın cenazesi, Bayramiç’te toprağa verildi

 

ÇANAKKALE

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Halil Karataş’ın cenazesi ise, Çanakkale’nin Bayramiçi ilçesindetoprağa verildi.

Van’dan askeri uçakla Çanakkale’ye getirilen Karataş’ın cenazesi, Alakeçili köyündeki baba evine götürüldü. Şehidin anne ve babası ile yakınlarının güçlükle ayakta durdukları görüldü. Daha sonra top arabasına konularak köy
camisine götürülen şehidin naaşı, kılınan namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.