6021 MURAT ÖZENALP’IN ANISINA

Bu haber 07 Mayıs 2014 - 12:22 'de eklendi ve 1.049 kez görüntülendi.

    Sıkıntılı, tatsız bir gün. Bahriye Camiası’nın içi içine sığmıyor. Burada  haksızlığa, onlara ait değerlerin yok sayılmasına, görmezden gelinmesine karşı direniyorlar. Metanetle, “bunun yarınları da var” dercesine, eğilmeden, bükülmeden “gurur abideleri” gibi duruyorlar.
    2 Mayıs 2014 öğle vakti, sahte, uydurma delillerle 16 yıla mahkûm Balyoz hükümlüsü 5 gün GATA’da yoğun bakımda kalan ve dün şehit olan Dz. Kur. Alb. Murat Özenalp’in cenazesi Kocatepe Camii avlusunda.
     Eşi Sema, yanında oğlu Batu (15), babasının TCG Gökova (F-496) Fırkateyni’nde görev yaptığı yıllardan kalan şapkasını kafasına takmış, küçük kızları Duru (8) ve yaşlı, bitkin babaanne Saniye Hanım hıçkırarak ağlıyor. Onlar bir başka üzgün, dertli ve bu katliama sebep olanlara karşı nefret yüklüler…
     Aynı saatlerde 12’de, haber bültenleri biri hariç bütün televizyonlar, canlı olarak Zonguldak’a bağlandılar. Cumhurbaşkanı Gül, eften-püften bir konuşma ile ekranlarda. Üzücü ki ne üzücü, hiçbirisi ilk 6 haber içinde bazıları ise hiç o habere değinmedi. İktidarın borazanları için o cenaze merasiminin haber değeri yoktu.
     Tutarsız, aldatıcı, istediği yönde fikir yapısı oluşturan haberler, haber kuşakları ile aynı düzende görev yapan kişiler, o bakanların bir haber değeri olmayan ama parti propagandası kokan,  kaçıncı defa benzeri tekrar edilen bayat laf salatası sözleri. Ama Kocatepe Cami’sine o anda bağlanmıyor, bağlandırılmıyorlar ki Türk milleti görmesin, o haksızlığı yüreğinde canlı hissetmesin. Bunlar kumpasçıların küçük maşaları, sahiplerinin sesleri…
GEÇ KALDILAR DERİN YARALAR AÇTILAR
       Onlar, zor yetişen, nadide, bilgi ve birikim yüklü insanlar. İktidar uzun vade bir programla Türk Donanması’nı bilerek veya bilmeyerek imhaya yöneldi. Kurulan olağanüstü mahkemelerle o işlemin belki tamamlandığını düşünüyor. Danışmanları, akıl hocaları, partinin her şeyi bildiğini düşünen, varlıklı, sükseli kişileri, artık durmaları, daha ileri gitmemeleri gerektiğini yöneticilerine fısıldıyorlar. Geç kaldılar. Derin yaralar açtılar. Halâ Balyoz, Ergenekon, Casusluk Davaları konusu iktidarın ekranında “kör saha”,  belirsiz, duyarsız oldukları konu. Harekete geçmiyorlar.
     Bunlar olurken, Bahriye kendi içinde bir birlik sağlayabiliyor mu? Yaşayan 11-12 tane Oramiral var. Yener Karahanoğlu ve Nusret Güner’e selam olsun, onlar Kocatepe Cami’sinde Murat Özenalp’in cenazesine omuz verdiler. Lütfen sizler, diğer Or’lar, gelin, bir teğmenden, bir yarbaydan daha etkili olacaksınız, Türk halkı sizleri de bekliyor. Artık bi-şekilde görüntülü destek verin.
***
     O gün davalara sahip çıkması gereken Genel Kurmay’dan kimse yoktu. Deniz Kuvvetleri’nden ise Bülent Bostanoğlu geldi, naaşın başında meslektaşları tarafından haklı olarak sert şekilde protesto edildi. Sloganlar yaşanmış ve yaşanacak gerçekleri yansıtıyordu. “Dirisine sahip çıkamadınız, ölüsüne de çıkmayın. Biz sahip çıkarız.”, “Tayyip’in ordusu mu oldunuz?” , “Tasfiye bitti katliam başladı.”, “Askerinizi nasıl teslim ettiniz?” , “O gemileri kimlerle yüzdüreceksiniz?” sloganları ile tepki gösterildi.
SEN SUÇSUZSUN, SEN HAKLISIN
      1987- 6021 sicil numaralı Murat Özenalp ebedi istirahatgâhına çekildi, yatıyor. Bu daha böyle ne kadar sürecek? Ülke sahipsiz mi? Belki görüyor, belki de görmezden geliyorsunuz ama toplumun bir kesimi yasta,  bunu da böyle bilin!
      Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel’in tüm sıkıntıları, TSK’ın içinde bulunduğu durumu, MGK toplantılarında dile getirdiği, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a da 3 saat boyunca tekrar tekrar anlattığı söyleniyor. Genel Kurmay II’inci Başkanı Yaşar Güler’in de bu konuda yoğun çaba harcadığı bazı çevrelerce dillendiriliyor. Kulaklara öyle fısıldanıyor.
    Şahsen ben bu çabalara ve onların samimiyetlerine inanmıyorum. Hepsi yapmacık, sahte ve bizleri aldatmaya yönelik. Veya o görüşmelerde ağırlıkları yok, etkisizler. Şimdiye kadar nerede idiniz? Sizin o el ovuşturur gibi tavırlarınız, A.Gül’ün önündeki reverans yapan selamlamalarınız anlayanlara, anlamaları gereken şeyleri zaten söylüyor.
    Keşke hapishanelerde zulüm altındaki şerefli “Kumpas Kurbanları” nın haklarını her halukarda , gereği gibi savunabilseydiniz.
     6021 Murat Özenalp sen suçsuzsun, sen haklısın; nurlar içinde yat, cennet mekânın olsun!

Babür Hüseyin ÖZBEK
Babür Hüseyin ÖZBEKhozbek44@yahoo.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al