ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Erkan Akçay: Türk Milliyetçiliği Milletin Sigortasıdır

Bu haber 03 Mayıs 2014 - 22:14 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

yazir87077b325

Türk Milliyetçilerine yönelik baskı ve zulümlerin arttığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Akıl ve sağduyunun kaybolduğu yıllarda Türk Milliyetçiliğine yönelik baskı ve zulmün en ağır şekilde hissedildiği 3 Mayıs 1944 olaylarının 70’inci yıl dönümünü idrak etmekteyiz.

Türk Milliyetçilerine yönelik baskı ve zulümlerin arttığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Akıl ve sağduyunun kaybolduğu yıllarda Türk Milliyetçiliğine yönelik baskı ve zulmün en ağır şekilde hissedildiği 3 Mayıs 1944 olaylarının 70’inci yıl dönümünü idrak etmekteyiz. Bundan tam 70 yıl önce Türk Milliyetçileri milletin ufkunu açmak, değerlerine sahip çıkmak, milletini sonsuza kadar var etmek için büyük bir mücadele sergilemişlerdir. Bu mücadele Türk milletinin gelecek güzel günlerinin de müjdecisi bir mücadele olmuştur. Ülkemiz 3 Mayıs 1944’ün mücadelesini bir kez daha hatırlamamızı elzem kılan şartlar içerisindedir. Ülkemizde siyasi iktidarı elinde bulunduran düşünce, milliyetçiliği ayaklar altına almayı kendisine düstur edinmiştir. Türk tarihi Türk milliyetçiliğini ve Türklüğü ayaklar altına almaya cüret edenlerin akıbetleriyle doludur” dedi.

“DAVA BÜYÜKLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, sözlerine şöyle devam etti: “Türk milliyetçiliği, Türk milletine duyulan derin sevgi ve inançtan kuvvet alan bir şuurdur. Türk milliyetçiliği, Türk milletinin hür ve bağımsız yaşamasını, yükselmesini gaye edinen bir fikir sistemidir. Türk milliyetçiliği, yüksek insanlık duygularının korunması iradesinin şuurunun bir ifadesidir. Türk milliyetçiliği, Türk Milletini, Türk vatanını ve Türk devletini sevmek, bunların iyiliği için ve yükseltilmesi için köklü bir azim ve şuur sahibi olmak demektir. Unutulmamalıdır ki; Türk Milliyetçiliği, Türk Milletinin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur, teminatıdır. Bu gerçekleri kabullenmeyen bir zihniyetin siyasi iktidarı meşgul etmesi Türk milletine zulümdür. Türk Milletine yönelik tehditlerin karşısında milliyetçi hareket vardır ve var olmaya devam edecektir. 3 Mayıs 1944’ün azim ve kararlılığı, Türk Milletine mensubiyetten duyulan şeref ile dün olduğu gibi bugün de aynı heyecanla vardır ve yarın da var olacaktır. Bu vesileyle, Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve kıymetli fikir adamı Nihal Atsız başta olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” – MANİSA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat