GAYE YAŞATMA İDEALİDİR

Bu haber 13 Mayıs 2014 - 1:49 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

 

Eğitim 2023 Derneği Elazığ temsilciliği tiyatro ekibinin yazıp oynadığı Tesbih adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Elazığ’da iki seans olarak gerçekleştirilen tiyatro oyununa Elazığ halkı ve öğrencilerin ilgisi yüksekti.

Oyuncuların her birinin Türkiye’nin değişik yerlerinden gelerek oluşturduğu tiyatro ekibi tam bir Türkiye desenini yansıtıyordu.

Eğitim 2023 Derneği Elazığ temsilcisi Metin Akgün başkanlığında gençlerce oluşturulan tiyatro ekibi sergiledikleri performans ve verdikleri mesajlarla büyük alkış aldılar.

Tesbih adlı iki perdelik oyunda hem aile kavramına hem ahlaki değerlere komedi unsurları da katarak dikkat çekildi. Gösteri sonunda değerler eğitimi merkezli çalışmalar yaptıklarını ve nefse değil nesle hizmet ettiklerini belirten il temsilcisi Metin Akgün, Genel Merkez yönetimine de  verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Eğitim 2023 Derneği Genel Merkezi adına programa katılan Gazi KARABULUT da yaptığı konuşmada şu hususlara vurgu yaptı.

“  Eğitim 2023 Derneği Genel merkezi olarak burada bulunmak ve böylesine güzel bir faaliyeti tertipleyen Elazığ temsilciliğimize teşekkürleri sunmak bizleri oldukça mutlu etmiştir. Yaşatma ideali gayesi ile çıktığımız bu yolda görüyoruz ki millete vefa anlayışı ile bir hizmet sunulmaktadır. Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen öğrenci kardeşlerimizin derneğimizin çatısı altında değerlerimizi yaşatma ideali ile yürüttükleri bu faaliyet inanmanın gücünü gösterme adına çok müşahhas bir örnek olmuştur. Genel merkez olarak bu kardeşlerimize her türlü desteği  vereceğimizi hatırlatırken hem derneğimizin il yöneticilerine, hem oyuncu kardeşlerimize hem de vefakar Elazığ halkına teşekkürü bir borç biliyorum.”

Programın sonunda Gazi Karabulut tarafından tiyatronun yönetmeni Nuri Kıran’a bir tesbih hediye edildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments