Kılavuz: Anadolu’yu yeniden fethetmeye çıkıyoruz

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 15:00 'de eklendi ve 649 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, yurt ziyaretleri kapsamında Kahramanmaraş’a gitti.

İlk olarak Kahramanmaraş’ın Göksun, Afşin ve Elbistan ilçelerini ziyaret eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz gittiği yerlerde sıcak bir atmosferde yoğun ilgiyle karşılandı. Kendisini karşılamaya gelenlerle tek tek selamlaşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ocaklı gençlere tavsiyelerde bulunurken onların görüşlerini de dinledi. İlçe teşkilatlarını ziyaretlerinde istişare toplantıları gerçekleştiren Kılavuz Ülkü Ocakları’nın misyonu üzerinde dururken yaptığı konuşmada ” Türkiye faturası ağır sonuçlar içeren bir süreç geçirmektedir.

Siyasi iktidarın yolun sonuna geldiği bu ortamda milletimizin kurtuluşu, vatanımızın sigortası Ülkücü Harekettir.  Bin yılın ürünü olan kardeşliğimizi bozmaya, kanlarımızla suladığımız öz vatanımızdan bizi çıkarmaya çalışanlara asla fırsat vermeyiz. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de belirtmiş olduğu üzere Gerekirse Anadolu’yu yenidenfethederiz.” dedi.

 

Ülkücü gençliğin eğitim ve öğretime vermesi gereken önem hakkında da görüşlerini dile getiren Kılavuz ” Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak hayata geçirdiğimiz projeleri de dikkatle incelersiniz göreve geldiğimiz günden bugüne gençliğimizin kişisel gelişimine katkı sunma ve devletimizin yetişmiş birey ihtiyacını karşılama anlamında çalışmalar yürüttüğümüzü göreceksiniz. Biz işaret fişeğini ateşledik. Bu ateşi harlayıp özlemini duyduğumuz milli ve müreffeh Türkiye’yi kuracak olan gençliğin mimarları Ülkücü Gençler yani sizler olacaksınız. Türk gençliğinin çağı doğru okuması, milli ve manevi hassasiyetleri benliğinden yoğurarak duruşunu belirlemesi kurtuluşumuz için elzemdir.” İfadelerini kullandı.

 

 

İlçe ziyaretlerini tamamlayan Kılavuz, daha sonra Gaziantep’e geçerek Gaziantep Ülkü Ocakları Eski Başkanlarından Fikret Alıncak’ın düğününe katıldı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz düğünün ardından Gaziantep’teki Ülkü Evleri’ni ziyaret etti. Evlerde kalan öğrenci kardeşlerimizle sohbet eden Kılavuz yaptığı konuşmada “Ülkü Evleri sosyal sorumluluk anlamında hayata geçirdiğimiz en önemli projelerimizden biridir. Bu evler vasıtasıyla öğrencilerimizi sosyal hayatın zorluklarından biraz olsun uzak tutarak eğitimlerini daha rahat sürdürmelerini amaçladık.

 

Gençliğimizi yabancı rüzgarların etkisinden kurtarmak, kumandası kimin elinde olduğu belli olmayan odakların hain emellerine kurban etmemek adına hassasiyetle çalışma yürüttük. Allah şükürler olsun ki bu çalışmamız halkımız tarafından ilgi gördü ve yurdun dört bir yanında evlerimiz öğrenci kardeşlerimiz açıldı. Genel Merkezde oluşturulan Ülkü Evleri Koordinatörlüğümüz evlerimizin durumu ile yakından ilgilenmektedir. Bunun yanında illerimizdeki ev sayılarının arttırılması için de çalışmalar yürütmektedir.  Bizler evlerimizde ve ocaklarımızda yetişen gençlerimizin Türk Milleti’nin geleceği olacağına inanıyoruz.” dedi.

Temaslarını tamamlayan Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments