MHP’li Uzunırmak’tan Adalet nöbetine destek

Bu haber 12 Mayıs 2014 - 18:25 'de eklendi ve 1.135 kez görüntülendi.

mhpli-uzunirmaktan-adalet-nobetine-destekf6891028a0b24f6993d0

Balyoz Davası’nda yargılanan subayların avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol’un tutuklu yakınları ve avukatlarının da katılımıyla Anayasa Mahkemesi önünde sürdürdüğü “Adalet Nöbeti” devam ederken önemli bir gelişme yaşandı.

Balyoz Davası’nda yargılanan subayların avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol’un tutuklu yakınları ve avukatlarının da katılımıyla Anayasa Mahkemesi önünde sürdürdüğü “Adalet Nöbeti” devam ederken önemli bir gelişme yaşandı.

Adalet Nöbeti’nin 4. Gününde Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç;Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, İzmir Casusuluk Davası ve Balyoz Davası avukatlarından Murat Ergün, Balyoz Davası avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol ve istifa eden Amiral Atilla Kezek’ten oluşan bir heyet ile görüşmüştü.

Balyoz Davası avukatları bugün önemli bir girişimde bulunarak kendilerinin avukatı oldukları diğer davaların değil, Balyoz Davası’nın öncelikli incelenmesini talep ettiler. Avukatlar; Balyoz Davası’nda hâlâ pek çok askerin cezaevinde olduğu belirterek dilekçe verdiler.

MHP’Lİ UZUNIRMAK: “AKP BİR BÖLGE PROJESİDİR”

İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak “Adalet Nöbeti”ne destek vermek için geldi. Ali Uzunırmak, “Adalet Nöbeti”ni ziyaret eden ilk MHP’li milletvekili oldu.

MHP milletvekili Uzunırmak; “Milli bir duruş sergileyen askeriyenin yargılanmasını ancak işgal güçleri yapabilir. AKP bir bölge projesidir bu projeye karşı çıkan komutanlar enterne edilmiştir” dedi.Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri olan Ali Uzunırmak, 0017 plakalı aracıyla desteğe geldi.

Yılmaz Özdil, mücadeleye verdiği destekten dolayı Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’a teşekkür etti.

İLGİNÇ TANIŞMA

“Adalet Nöbeti”nde ilginç bir karşılaşma yaşandı. MHP Milletvekili Uzunırmak; 12 Eylül 1980 döneminde MHP davasında yargılandı ve hakkında yakalama kararı vardı. O davanın hakimlerinden biri de Ali Fahir Kayacan’dı. MHP Milletvekili Uzunırmak; Balyoz Davası avukatlarından olan ve nöbete destek veren Ali Fahir Kayacan ile ilk defa tanıştı. Yakalanması istenen sanıkla, onu yakalamak isteyen hakimin karşılaşması ilginç bir tanışmaya neden oldu.


İŞTE ADALET NÖBETİ’NDEN FOTOĞRAFLAR: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al