Sözlü’den Büyükşehir’e Ülkü Ocakları Damgası

Bu haber 27 Mayıs 2014 - 17:41 'de eklendi ve 696 kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, bugün aldığı bir kararla herkesi şaşırttı.Sözlü,Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı‘nı kendine bağladı.Önümüzdeki ilk meclisten geçmesi beklenen karar oldukça olumlu karşılandı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta yeni Bütünşehir yasası ve norm kadro yönetmeliği gereği, Büyükşehir Meclisinden geçerek açılan yeni daire başkanlıklarının atamaları gerçekleşmişti.Sözlü’nün açıklanan yeni atamalarda yer alan Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nı direk olarak kendine bağlaması oldukça ses getireceğe benziyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde geçtiğimiz hafta belli olan yeni yönetimde Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı ve Ceyhan Belediyesi Eski Kültür Müdürü Mehmet Ali Arslan’ ı Gençlik ve Spor Daire Başkanlığına getirmişti. Sözlü,bu davranışıyla Adana gençliği ile ilgili çalışmaları Mehmet Ali Arslan’ a emanet ederek, Ülkü Ocaklarına da verdiği önemi belirtmiş oldu.

Başkan Sözlü,bu hamlesinden sonra Mehmet Ali Arslan başkanlığındaki Gençlik ve Spor Dairesini kendisine bağlayarak büyük bir mesaj vermiş oldu.Sözlü’nün bu hareketiyle seçimlerde çok çalışan ve 30 Mart sonrası oluşan kaos ortamında okullarda sandık nöbeti tutan Ülkü Ocakları’nı ödüllendirmiş olduğu söyleniyor. 

Gszeteadana.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments