Vural: O kapak İmralı’da

Bu haber 10 Mayıs 2014 - 16:08 'de eklendi ve 614 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in, MHP’nin yaptığı ‘çatı aday’önerisine ilişkin “CHP’nin ve MHP’nin birleşmesinden çatı olmaz, tencere kapak olur” yorumuna sert tepki gösterdi.

HaberRes_35205

“Bunlar İmralı’da tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş bir araya gelmiş olanlar olabilir” diyen Vural, özetle şunları söyledi: “Bunların temeli, kökü olmadığı için çatıdan anlamazlar. Köksüz ve temelsiz siyaset anlayışının çatısı olmaz. Biz bu milletin milliyetçi, muhafazakar, manevi değerlerini özümsemiş, demokrat, laik devletprensibini benimseyen, hukukun üstünlüğünü savunan bir çatıdan bahsediyoruz. Bunlar İmralı’da tencereyuvarlanmış kapağını bulmuş bir araya gelmiş olanlar olabilir. Bu AKP kılavuzlarıyla İmralı zihniyetine sahip olanların yuvarlanıp kapağı bularak Türkiye’yi bölücü emellere teslim edenlerin bizim Türk milletinin temelini oluşturan çatı değerlerini anlaması mümkün değildir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al