AZİZ ASLAN:TÜRK BAYRAĞINA UZANACAK ELLERİ KIRARIZ

Bu haber 12 Haziran 2014 - 13:01 'de eklendi ve 695 kez görüntülendi.

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Aziz Aslan, Diyarbakır 2′nci Hava Kuvvet Komutanlığında direkteki Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesine ilişkin, “Bayrak Türk Milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir” dedi.

Aslan, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin son dönemde zor günler yaşadığını savundu.
Askeri birliğin tel örgü sınırları geçilerek Türk bayrağını indirme cüreti gösterildiğini ifade eden Aslan, şöyle konuştu:
“Bölücü örgütün cüreti ve küstahlığı öyle bir noktaya geldi ki, ülke ve milletimizin varlığı ve bağımsızlığını temsil eden Türk Bayrağı’na bile el uzatır oldular. Hem de bir askeri birliğin tel örgü sınırlarını geçerek, gündüz gözü ile Türk Bayrağını gönderden indirebilme cüreti gösterdiler.
Bu durumu ve böylesi bir ihmal ve aczi asla kabul etmiyoruz. Kınıyoruz ve lanetliyoruz.
Bayrak Türk Milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmasının yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur.
Bayrağa uzanan elleri kırmayan ve bu duruma sesiz kalan siyasi iktidar aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür. Buradan herkese haykırıyoruz; Türk Bayrağına uzanacak elleri kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözleri çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız.
Türk Milliyetçileri yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir.Şehit kanı ile boyanmış, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde nefes alan ve huzurla yaşayan, ancak olmayan bir etnik ayrımcılığı sanki varmış gibi göstererek, ayrılıkçı düşünce ile bölücülük yapan nankör vatan hainleri asla emellerine ulaşamayacaklardır.
Bıkmadan ve usanmadan MHP olarak; “verilen tavizlerin sonu gelmez, bunun ardı arkası kesilmez, ülke bölünmenin eşiğine gelir, aklınızı başınıza alın, açılım safsatası millet hayrına değildir” dediğimizde, iktidar ve yandaşları; ‘Şehit gelmiyor, analar ağlamıyor’ diye milleti kandırmaya devam ediyorlardı.
Değerli basın mensupları,
En son seçimlerde bayrak reklamı yapan hükumetten, herkese çatan başbakandan bir sefer de bölücülere ses çıkarmalarını bu millet hasretle beklemektedir. Demek ki bu iş reklam filmiyle olmuyormuş. Devlet koltuğuna oturmakla da devlet adamı olunmuyormuş.
Yıllardır Bayrak deyince akla Ulubatlı Hasan’ı, Arif Nihat Asya’yı, Mehmet Akif Ersoy’u ve şehitlerimizi getiren ve örnek alan nesillere ne diyeceksiniz ey AKP temsilcileri?
“Bayrak inmez, ezan dinmez “diyerek şehadet şerbetini içen şehitlerimizin “Vatan sağ olsun” diyerek her gün kanlarını içine akıtan ailelerine ne diyeceksiniz? Biz biliyoruz ki bir şey diyemeyeceksiniz. Sadece ne yapsak oylarını alıyoruz diye yine bıyık altından güleceksiniz!
Boya, posa, lafa, söze, oduna, kömüre oy verenler vicdanlarınız rahat mı?
Bayrak, vatan, millet mücadelesinde tepkisini koymaya çalışan vatan evlatlarına destek vermek yerine onları hakir gören, alaycı davranışlarınızla seyretmeye devam edecek misiniz ey hemşehrim?
Koltuklarını korumak adına sus pus olmuş Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri siz neredesiniz? Ne zaman konuşacaksınız? İndirilen bu bayrak sizin bayrağınız değil midir?
Yeri gelmişken Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatmak isterim: ”Dünyada her millet icraatına tahammül ettiği hükumetin mesuliyetine ortak sayılır.”
Taviz vere vere hangi noktaya geldiğimizi görebiliyor musunuz? Bu nankör vatan hainlerine gereken cevap ne zaman verilecek veya ne bekleniyor? Tavizci anlayışın iflas ettiğini açılım sürecini yönetenlerin de artık görmesi gerekiyor.
Hani” nereden nereye” diyorsunuz ya, hakikaten nereden nereye! Bu necip milletin Tarihte hiç yaşamadıklarını yaşatıyorsunuz. Biliyoruz siyaseten bunları itiraf edemiyorsunuz bari istifa edin de milletin önünü açın.
Analar ağlamıyor söylemi ile süreç daha fazla işin içinden çıkılmaz bir hal almadan, AKP’nin aklını başına almasını ve derhal bu yanlıştan dönmesini, bayrağa uzanan ellerin kırılması için güvenlik güçlerimize ve Mehmetçiğe gereken yetki verilerek bölücü hainlerin vatan topraklarından temizlenmesini ve daha fazla vatanımızı kirletmemelerini ümit ediyoruz.
Aksi halde Türk Milleti ve Türk Milliyetçileri önünde hesap vereceklerini asla unutmamalarını bilmeleri gerekmektedir.
Sayın Genel Başkanımın ifadesi ile Bizim verecek ne toprağımız, ne yıkılacak devletimiz vardır… Eğer bayrak indiriliyorsa işgal var demektir. Kahrolsun çözüm süreciniz.
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.
Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek sözlerini noktaladı.
Aslan’a basın toplantısına, İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Av. Gönül Ar Güngör, MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, Kamusen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol ve çok sayıda partili katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al