Çirkin, “Erdoğan işi gücü bırakmış, cumhurbaşkanı olayım da ne olursa olsun.

Bu haber 12 Haziran 2014 - 16:30 'de eklendi ve 596 kez görüntülendi.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na düzenlenen baskınla ilgili parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, konsolosluktakiler, çapulcu örgüt tarafından, alınıp, götürüldüğünü söyledi. 

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Musul’daki olaydan, skandaldan, çöküşten sonra bir an önce istifa etmesi gerektiğini savundu. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu olay karşısında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonla görüştüğünü belirten Çirkin, Erdoğan’ın, Almanya’daki Türk vatandaşlarının bulundukları ülkede cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanma işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için salon tahsisi istediğini söyledi. Çirkin, “Erdoğan işi gücü bırakmış, cumhurbaşkanı olayım da ne olursa olsun. Cumhurbaşkanlığı rüyasıyla yatıp, kalkıyor. Utanç abidesidir. Bu Başbakan’ın ortaya koyabileceği en büyük sorumsuzluk halidir” ifadesini kullandı. 

Çirkin, Davutoğlu’nun, “Türkiye’nin gücünü test etmesinler” açıklamasında bulunduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Türkiye’nin gücünü bilesin ki zaten test etmişler. Hangi güç olursa olsun, bunun arkasında kuvvetli irade olmazsa, o ülkenin silahlı kuvvetleri ne kadar güçlü olursa olsun hiçbir şey ifade etmez. Sayın Davutoğlu, aklınızı başınıza alın. Başkonsolosluğumuzun başına elim olayın geleceği ihtimali yüksekken, Davutoğlu, Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi’ne girmesi için kulis yapıyor. Tenten dünya gezisinde. Gez gez dolaş. Bayrak inmiş, elçilik topyekun rehin alınmış, sen hala geziyorsun. 

Türkiye’nin, Suriye’de iflas eden Türkmen politikası, Irak’ta da iflas etmiştir. Türkmen felaketiyle karşılaştığımızda ne yapacağız, Hükümet’in bir hazırlığı var mı? Bir gün önce işgal edileceği bilindiği halde ‘her türlü güvenlik önlemi alınmıştır’ diyen Dışişleri Bakanı ile karşı karşıyayız. Dışişleri Bakanı mı boşişleri bakanı mısın? Davutoğlu, bu skandaldan, çöküşten sonra bir an önce istifa etmeli, Türkiye’nin başına bela olmaktan vazgeçmeli. Hatta Hükümet’in de istifa etmesi gerekir.” 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al