TÜRK BAYRAĞINA YAPILAN SALDIRI AFYONKARAHİSAR’DA PROTESTO EDİLDİ

Bu haber 09 Haziran 2014 - 21:45 'de eklendi ve 538 kez görüntülendi.

Afyonkarahisar‘da bir araya gelen çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler, Diyarbakır Lice‘de Türk Bayrağı’na karşı yapılan saldırıyı protesto etti.

Merkez PTT binası önünde bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik grup, Türk Bayrağı açıp sloganlar atarak yapılan saldırıyı protesto etti. Göstericiler adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Kamu-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, bayrağa yapılan saldırının çirkin ve bir o kadar da kabullenilemez olduğunu söyledi. Bayağın bir milletin varlının ve bağımsızlığının sembolü olduğunu nitelendiren Şenol, şunları söyledi:

“Devletin bayrağı azdırılan ve şımartılan terörist çapulcuların ayaklanama provası ile vatanı korumakla görevli askeri birliğe girilerek indirilmiştir. Askeri gözetleme kulesi darmadağın edilmiştir. Bu tamamen açılım sürecinin bir ürünüdür. Açılım sürecinde gelinen noktada tek bir silahlı kuvvetler mensubu bu menfur saldırıya cevap verememiştir. Teröristler askeri birlikten zafer işaretleri ile inlerine dönerken, milletimizin yüreğine kan damlamıştır. Rengini sayısız şehidimizin kanından alan, varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü bayrağımıza yapılan bu saldırıyı lanetliyor, bu rezalete seyirci kalan tüm kişi, kurum ve kuruluşları kınıyorum.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHPAfyonkarahisar İl Başkanı Aziz Aslan‘ın da katıldığı protesto gösterisi, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız şekilde sona erdi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al