GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

‘AKP çaldığı minareye mecliste hukuk kılıfı diktirecek’

Bu haber 06 Temmuz 2014 - 15:11 'de eklendi ve 556 kez görüntülendi.

MHP Grubu adına söz alan MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, Torba Kanun yapmanın tekniğini eleştirerek, memurun güvencesinin kalmadığını, görevden alınanların mahkeme kararı ile dönmelerini engelleyen madde hakkında “Minareyi çalan kılıfını hazırlar, bari hukuki olarak kılıf uydurun, devletin temelini dinamitliyorsunuz, AKP çaldığı minarenin kılıfımı Meclise diktirecek.” dedi.

Başbakan’ın milli irade açıklamalarına değinen Günal, sadece Hükümetin mill” irade olmadığını, yasama ve yargının da milli iradeyi temsil ettiğini söyledi. AKP’nin kendi kurduğu yargıya da güvenmediğini, hukukun verdiği kararları etkisiz kıldırmak için yasama organını kullandığını ve böylece hukukun ayaklar altına alındığını ve inşallah 10 Ağustos’ta Tayyip Erdoğan vesayetinin biteceğini söyleyen Günal, “Muhalefet olarak bizi dinlemediniz, hukukçuları dinlemiyorsunuz, bakanlarınızı dinlemiyorsunuz, kendi sendikanızı dinlemiyorsunuz, inşallah vicdanınızın sesini dinlersiniz. Allah kolaylık versin, Allah sizi kurtarsın!” dedi.

Günal şunları söyledi: “AKP, komisyonda görüşünü bildiren Türkiye Kamu-Sen’e ve TESK’e kızdı ama üye olun diye baskı yaptığı MEMUR-SEN çok daha ağır konuşuyor ve ” Bunu çekin kardeşim. ” diyor. Hadi muhalefet olarak biz vazgeçtik, AKP Hükümetinin toplu sözleşme için masaya oturduğu kişilerin söylediği de mi siyasi ve taraflı? Bu maddenin sahibi kim? Bu maddenin sahibi Müsteşar değil, Efkan Ala’dır. Kürsülerde bağırıp millete ” Şunun inine gireceğiz, bunun burasına bunu yapacağız. ” demeyle olmuyor, gelsin burada hesabını versin. Niye giremediniz, delil mi bulamadınız da bizi buna alet ediyorsunuz? Minareyi çalan kılıfını hazırlar derler. Görevden alın, hiç olmazsa hukuki olarak kılıfını uydurun siz onu da hazırlamadan gelmişsiniz ” Biz bu minareyi ne yapacağız? ” diye bize soruyorsunuz. Böyle bir kanun tekniği olmaz. Bu devletin temelini dinamitlemektir, bu maddenin görüşüleceği yer Plan ve Bütçe Komisyonu değildir. Burası ne, boyacı küpü mü, batır çıkar, batır çıkar, el kaldıralım kabul edelim böyle bir şey olmaz. Memur güvencesi diye bir şey var ve sendikal hareketin birinci önceliğidir. Birini süreceksin, diyelim ki kabul etmedi ” İmzalamıyorum. ” dedi.

Kim koruyacak bunun hakkını? Mahkemeye gidecek, mahkeme yok, yürütme kararı yok. Getirilen madde hukukun yerine Millet Meclisini aklama makinası yapmaktadır. Mill” Eğitimle, özelleştirmeyle, idari yargıyla ilgili getirdikleri maddelerin hepsini Meclis’ten geçirip Anayasa Mahkemesi ve Danıştaydan dönen kararların tamamını etkisiz h‰le getirmek istiyorlar. Mill” irade bu değil, hukuk bu değil?

 SADECE HÜKÜMET MİLLë İRADE DEĞİLDİR! 

Başbakan diyor ki: ” Bu mill” irade. ” Mill” irade Hükžmet mi? Meclis nereyi temsil ediyor, Meclis neye göre yönetiliyor? Mill” irade ortak akıldır, millet olma şuurudur, mill” irade devleti ortaya çıkaran iradedir. Mill” irade sadece seçimle tecelli etmez. Mill” irade aynı zamanda yargı, mill” irade yasama, mill” irade yürütmedir. ” Mill” irade ben kafama göre istediğimi yaparım. ” demek değildir. Mill” irade, çoğunlukçu anlayış değildir, çoğulcu demokrasiye yer verir. AKP kafasını göre bir mill” irade tutturmuş, bir taraftan Andımız’ı kaldırıyor, İstiklal Marşı’nın ve bayrak törenini yasaklıyor, her yerden ” Ne mutlu Türk’üm diyene! ” yazısını siliyor sonra da ” Benim Cumhurbaşkanlığı kampanya Samsun’dan başlasın. ” diyor. Başbakan’ın kampanyası başlayalı çok oldu, İmralı’dan başladı, Habur’dan, Oslo’dan başladı. Fakat mill” irade şerrinden kaçıp sığındığınız Brüksel de değil, Washington da değil Türkiye Cumhuriyeti devletin başkenti Ankara’dadır. Kaldırmaya çalıştığınız Anayasa’nın başlangıç hükümlerinde yazılı olan ilkelerdir mill” irade. Onun için ” Washington’un şefaati’85 ” Şefaat ancak Hazreti Muhammed (SAV)’den dilenir. Washington’un, Brüksel’in size şefaati olmaz, ancak sizi kullanır. Hem teslim olursun onlara sonra da gelip milli irade dersin. Siz mill” görüş gömleğini dahi tutamadınız, neresi mill” kaldı bilemedim. ” TC “‘yi bile resm” kurumlardan çıkaran bir iradenin neresi mill” olur? Bu irade sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesi, milletin seçtiği milletvekillerinin bile değil.”

10 AĞUSTOS’TA TAYYİP ERDOĞAN VESAYETİ BİTECEK!

Başbakan bu işlerde hep birilerini suçlayıp kendini temize çıkarmaya çalışıyor, ama milletin de yuttuğunu sanıyor ama yutmuyor. Örneğin ekonomideki kötüye gidişi gördü, sorumluluğunu Cumhurbaşkanlığı öncesi üstlenmek istemiyor, “Merkez Bankası Başkanı, ey sen, faizi niye düşürmüyorsun?” diyor. Kendi gazetelerine haber yaptırıyorlar. Sonra da bir ucube faiz lobisi yaratıyor. Peki Başbakan sen hangi hükžmetin Başbakanısın, bu bakanlar hangi hükžmetin bakanı? Mehmet Şimşek torba kanundaki mali af ile ilgili madde için “Bu, affa en yakın şeydir, bu madde çıksın, bizim mutfağımızda pişmedi. Ötekisinde de cezaları kaldırdık bir şey kalmaz.” diyor. Sonra AKP’li üyeler kimin iradesiyle anlamadım burada tekrar önergeyi konuşuyorlar ve çıkıyor. Suçlu kim o zaman? Mali disiplini bozan kim?  10 Ağustosta vesayet bitecek. “miş.  Doğru söylüyor, 10 Ağustosta vesayet bitecek, o da Tayyip Erdoğan’ın vesayeti bitecek. AKP’yi de kurtaracağız o vesayetten, Türkiye özgürleşecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.