Erdoğan ‘Köşk’e adayım’ dedi, MHP’den ilk tepki Sinan Oğan’dan geldi

Bu haber 01 Temmuz 2014 - 15:22 'de eklendi ve 664 kez görüntülendi.

Başbakan Erdoğan’ın adaylığı açıklandı. MHP’den ilk tepki Sinan Oğan’dan geldi.

“Bizim ortak adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu’nun sadece MHP ve CHP’nin değil diğer partilerin de, diğer halk kesimlerinin de ortak adayı olduğu anlaşılıyor. Halk desteği olarak başabaş ama maddi imkanlar ve medya, havuz medyası, imkanları olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın önde olduğu bir cumhurbaşkanlığı yarışı göreceğiz.”
Başbakan Erdoğan’ın da adaylığının açıklanmasının ardından cumhurbaşkanı aday sayısı 3 oldu.
MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan Erdoğan’ın adaylık açıklamasını şöyle değerlendirdi:
CHP İÇERİSİNDE ERDOĞAN’A ÇALIŞAN GRUPLAR
Erdoğan’ın aday olmama gibi bir ihtimali vardı. Hatta kulislerde yeniden cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ikna edilmeye çalışıldığı söyleniyordu,i ben de böyle bir ihtimalin olduğu kanaatindeydim ama anlaşılan o ki; Recep Tayyip Erdoğan bu ihtimale rağmen adaylığını açıkladı.
CHP içerisinden bazı kesimlerin başka bir aday çıkarma girişimlerinin olması, İşçi Partisi başta olmak üzere her zaman olduğu gibi  Recep Tayyip Erdoğan’a çalışan kesimlerin sesini giderek yükseltmesi Başbakan’ı giderek cesaretlendirmiştir. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Ama anlaşılıyor ki onların da Recep Tayyip Erdoğan’a bir katkısı olmayacak, çünkü yeterli imzayı toplayamayacaklar. İnsanlar kime hşizmet ettiklerine dönüp baksınlar.
erdogan_koske_adayim_dedi_mhpden_ilk_tepki_sinan_ogandan_geldi_h29148
YARIŞ HALK DESTEĞİ OLARAK BAŞABAŞ AMA
Bizim ortak adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu’nun sadece MHP ve CHP’nin değil diğer partilerin de, diğer halk kesimlerinin de ortak adayı olduğu anlaşılıyor. Halk desteği olarak başabaş ama maddi imkanlar ve medya, havuz medyası, imkanları olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın önde olduğu bir cumhurbaşkanlığı yarışı göreceğiz.
BAKALIM HALK DESTEĞİ Mİ KAZANACAK ERİTİLEMEYEN PARALAR MI?
Şimdi onu göreceğiz. Gerçekten halk desteği mi galip gelecek yoksa paranın, pulun, kiralık kalemlerin gırla gittiği bir aday mı kazanacak. Gönlümüzden geçen halk desteğinin kazanması. Havuzda biriktirilen, eritilemeyen paraların kazandığı bir cumhurbaşkanı değil, mütevazı imkanlarla halkın desteğiyle yürüyen bir kampanyanın yarışçısının galip gelmesi bizim isteğimiz.
Devlet imkanlarıyla yurt dışında Cumhurbaşkanlığı seçim propagandası yapmak hangi hakka, hukuka, inanca sığıyor. Bu resmen yetim hakkı yemektir. Devlet imkanlarıyla Başbakan sıfatıyla Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarını yürütmek ahlaken de, dinen de, devlet parasını zimmetine geçirmektir ve haramdır. Başbakan derhal istifa etmeli, Cumhurbaşkanlığı propogandası yürüttüğü son yurtdışı ziyaretlerinin parası ve Türkiye’de yürüttüğü çalışmalarının parası devlet hazinesine kendi cebinden geri ödenmelidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al